Ako riešite spanie drobcov v horúčavách?

petulka2615
28. jún 2020

Ahojte, chcem sa vás opýtať, ako riešite spanie drobcov v teplotách. Viem, že také niečo tu už bolo, no nikde som nenašla náš prípad. Všade píšu málo obliekať a podobne ale čo mám robiť, keď mi malý inak ako bez zavinovačky prakticky nespinká. Keď nie je zavinutý tak sebou trhne a je po spánku. Keď je zavinutý tak som hore len raz v noci aj to lebo je hladný. Ako však prišli tieto teplá tak ani cez deň skoro nespinká, len tak po pol hodinke a večer ako pekne vždy zaspal a už som k nemu nemusela chodiť teraz idem aj 4x kým konečne zaspinká. Ja by som ho kľudne vybalila ale potom jemu hneď vystrelia končatiny všetkými smermi a tie ho budia. Klimatizáciu máme len v obývačke, v spálni je teda teplejšie, máme južný byt. aj máme zatemnené, ale moc to nepomáha. Ďakujem za radu

tinqua
28. jún 2020

@petulka2615 ahoj, skus kupit letnu ulitku, ruky zadrzi a nebude mu tak teplo

marlent
28. jún 2020

A keby nechas otvorene dvere aby chlad z obyvacky presiel aj do spalne?

anicka182
28. jún 2020

@petulka2615 ja odporucam mimi perinku 🙂

lenuliatko84
29. jún 2020

Spal v zavinovacke normalne ale bol holy mal len plienku

juliet86
29. jún 2020

mozes mu prichytit iba rucky makkym obvazom napr

simca06022011
29. jún 2020

@petulka2615 su tenke zavinovacky... na vetranie si najdes postupne nejaky sposob, ja som to tiez tak mala, nakoniec sme robili prievan z chodby, vychladili spalen z obyvacky a tak.. cely den sme mali spalen zatiahnutu a v podstate vzdy tu izbu kde svietilo... a v najvacsom teple som umyvala podlahy a kedze som mala aj balkony vsade tak aj tie som dobreze neoblievala vodou :DDD
A ak by bolo velmi horuco (lebo to este len zacne), na vasom mieste prehodim postielku do obyvacky a mas vybavene... je to mozno trochu nekomfortne, ale fakt, ak by ste sa nemali vyspat...

mimi242
29. jún 2020

@petulka2615 zevraj muselinove zavinovacky su super ale nemam to odskusane

nikola6694
29. jún 2020

Moja tiež nevedela spať bez zavinovačky, keď začalo byť už veľmi teplo tak som ju dala do hniezda

emilka_1
29. jún 2020

@petulka2615 kolko má mesiacov bábo? Ja som nechávala už otvorené okno v noci a bolo to lepšie o dosť. Možno sa mu mení spankovy cyklus? Ten prvý rok sú samé zmeny, keď už to funguje, tak príde niečo ďalšie a ďalšie a stále sa treba adaptovať na nové situácie 🙈
Ja som mala malého v perinke (iba v tom obale, vnutro som vybrala), mal zviazané len ruky, nohy mu už trčali, plus to otvorene okno, ak je v noci ozaj teplo. Nám pomohlo 🙂