Ako uspať 4 mesačné bábätko cez deň?

iva87
26. aug 2010

Ahojte, mam 4 mesacneho synceka, ktory spava cez den 2 krat po pol hodinke, zaspava vzdy len pri kojeni , po pol hodinke sa vsak zobudi so strasnym placom, trva to uz asi tri tyzdne a ja neviem ako dalej, skusala som mu davat cumlik, ten vsak odmieta, pustit rozpravku, pesnicky, ale nic nezabera po tej pol hodke je vzdy hore. Keby to bolo tak, ze mu ta troska spanku staci tak by mi to nevadilo, on je vsak potom nervozny, umrncany, ziva, ale spinkat uz nebude 😠

andika10
26. aug 2010

u nas tiež nechceli spať, ja som snimi išla na prechádzku, v kočíku zaspali, a potom mi spali v kočíku na dvore aj 3 h. Kamaratka davala malého na balkon, lebo na vzduchu jej lepšie spal. Malou som nemala problémi, ona zaspala sama, ale malého som tak uspávala, že ležal na bruchu a ja som ho ťapkala po zadku. 🙂 do jedneho roka som ho tak uspávala, teraz zaspávajú sami. Ale zas každé dieťaje iné.

suzicka
26. aug 2010

ahoj my sme to mali istý čas tak isto vždy buval taku polhodinku ako by sa bál že niečo zmešká alebo asi mu to stačilo ja som to riešila tak že som s ním išla von a v kočíku si pospal dlhšie.Nám sa to už vyriešilo mali začal chodit a teraz býva taký unavený že si pospí niekedy aj 3 hodinky. 🙂

miskapu
26. aug 2010

A vonku Vám nespáva?Naša malá spala len v kočíku - vydržala 2 hodiny doobeda a 3 poobede.
Teraz (má 8 mesiacov) ju učím zaspávať doma v posteli a je to podobné ako u Vás. Postupujem podľa knihy "Každé dieťa sa dá naučiť spať". Keď sa po pol hodine s plačom zobud, idem k nej - hladkám ju po chrbátiku a snažím sa ju upokojiť. Väčšinou ešte zaspí. Pol hoďka jej naozaj nestačí...

katarina822
26. aug 2010

A kolko ti spava v noci vies ak napriklad v noci spi 12hod.tak cez den mu hod.staci.
ale ak spi v noci 8/10hod.tak ak je napapany nic ho neboli nieje mu horuco tak by mal pospinkat cez den viac skusali ste ho naprikladat dat skor spinkat ako zvyknes alebo skus o po.hod.alebo aj o 1hod.neskor ho dat spinkat . mozno von ked ti spinka tiez tak malo v kociari mu uz vadi hluk a sa zobudi. .este je malicky aby spinkal len 1krat denne ze mozno by sa viac vyspinkal aby mu to stacilo.

mrauco
26. aug 2010

Ani moj v poslednej dobe nepsava. Zaspi tiez pri prsniku a na pol hodoku. Ak ho uspim na rtukach tak pospi dve hodky, ale budi sa, tak pribehnem strcim cumel, niekedy zaberie, ale niekedy nie. A este ma novotu v nocnom spani , budi sa o tretej v noci. inac spava od osmej vecer do piatej rana ☹

kozorozec27
26. aug 2010

ahojte,aj my mame problem zo spanim.cez den je zazrak,ak si mala pospi aspon 2x po pol hodinke.a v noci je niekedy aj kazdu hodinku hore. ☹ ☹

penny13
26. aug 2010

My zatiaľ problém so zaspávaním nemáme. Spievam mu, alebo čítam a on zaspí.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
27. aug 2010

moja asi od 2-4mesiacov cez den zasadne nespala... jedine vonku...potom prestala spat vonku a zacala spat doma... ale tie tri mesiace to len plakala a plakala a nic nepomahalo...teraz zaspi na prsniku a je dobre

zuzanka.j
27. aug 2010

ja si s malym idem lahnut do manzelskej postele. urobim mu tam take hniezdo z paplonov okolo krajov postele a tam sa gula az nakoniec zaspi. tiez mi nechcel spat, no minule tam spal 3 hod! a to som ho musela este budit. spi tam priemerne 1,5 - 2 hod co predtym nehrozilo 😉

oacka
27. aug 2010

ja som pred tromi dňami prišla na fintu: šupnem malú do kočíka - máme ho v byte - a kočíkujem ju cez prechodovú lištu medzi plávajúcou podlahou a dlažbou, je to taký akurátny hrbolček, malá mierne nadskakuje, vydáva to monotónny zvuk a ke´d chce spať a nevie,tak toto ju zatiaľ uspí v pohode. ona je od tvojho mladšia,neviem, ako to bude o dva mesiace,ale ani ona nevie sama zaspať a cez deň spí máličko a toto jej zatiaľ pomáha.

kuriatko33
27. aug 2010

jednoznacne odporucam hupacku🙂))) nas malý v nej dokaze prespat aj 2 hod. rano vstane hodinu sa mu povenujeme a sup do hupacky a mi do postele. vynikajuca investícia teda pre nas urcite

ichbinich
27. aug 2010

Skusala si ho uspat v klokanke alebo inom nosici? Ked je moj prilis unaveny a uz nevie zaspat ani na prsniku, tak ho dam do klokanky, hmkam mu jeho uspavanku a chodim po byte. Tak mi zaspi. Samozrejme, ze takto ho uspavam iba vynimocne, ked ho napriklad zase bolia zuby.
Ked bol mensi, ukludnoval sa a zaspaval na fitlopte. Ale to ho musis drzat... Mozno by fungovala ta hupacka, co spomina kuriatko33.
Ale aj moj mava tzv. polhodinove dni, ked spi po pol hodine. Ale niekedy sa mi podari ho po tej pol hodine zase uspat. Vacsinou zase tak, ze je pri mne a potom este dalsiu pol hodinku pospi. Aj ked idem na prechadzku, chodim hodinu, kym vobec zaspi a po pol hodine je hore...
Ja sa snazim mu zaspavanie a spanie sprijemnit. Teda ze sa tulime, rad zaspava ako pri kojeni, ale niekedy mu staci iba tulenie a cumel, niekedy si potrebuje lognut mliecka. Priamo v postielke to moc nefunguje, aj ked som pri nom a hladkam ho, ale skusam to, aby sa aj to naucil.
Ked just nechce spat, aj ked je unaveny, ale vsetko dookola je zaujimavejsie, tak ho necham chvilku sa pri mne hrat alebo sa prejdeme po byte alebo najnovsie sa rad pozera z okna. A potom za par minut skusim znova. Proste s nim nebojujem, ale snazim sa vyuzit moment, ked je unaveny.
Budes mozno musiet vyskusat viac metod, kym prides na to, ktora funguje na tvoje babo. Mozno chodenie, mozno kocikovanie, mozno jazda v aute. Mozno "iba" uspavanka. V kazdom pripade sa snaz vyuzit prilezitost, ked je unaveny (ziva, trie si ocka, je "spomaleny", tuli sa, atd.). To mas asi 15 minut cas, potom je sanca prepasnuta na dalsich 50-60 minut... To plati na 95% a je to aj vedecky dokazane.
Ak sa ale pravidelne budi s placom az krikom, pripadne chod s nim k lekarovi, aby vylucil, ze ho naozaj boli a budi. Je ale mozne, ze ho uz hnevaju zuby, aj ked este ziadne nie su vidno. Mojho tiez zuby hnevaju od zhruba 5-teho mesiaca, ma takmer 9 a zuby nikde... ☹

luly13
27. aug 2010

nas sa tiez tak budi. bolo mi povedane, ze ide o spankovy cyklus. pol hodina tvrdy spanok, 10min lahky spanok. su deti, ktore sa pocas tejto lahkej fazy zacnu mrvit, ale uplne sa nezobudia a zaspia opat tvrdo. no a nase su prave take, ktore sa zobudia uplne. podla adamka by som si vedela nastavovat budik. uz som to riesila tak, ze ked sa blizil koniec pol hodky, sla som k nemu a bola k dispozicii. skoro na 100% ho uspi prso (niekedy aj dudel) na dalsiu pol hodku, niekedy dlhsie. a takto prerusovane vie "prespat" aj tri hodky. tento tyzden som to chcela skusit bez mliecka, vysledok bol celkovy poobedny spanok pol hodina. ALE dnes doobeda dal skoro dve hodiny neprerusovany spanok.

hori
27. aug 2010

uspavam na fit lopte, v hojdacom lehatku, najnovsie kocikujem po byte a ked zaspi, zaparkujem kocik do lodžie...

halintoa
10. okt 2010

Ja uspávam malú cez deň pravidelne v šatke, tam prespí od pol hodinky až po 2,5hod. Niekedy stačí chodiť po dome, inokedy hopsám na fit-lopte a to ju ukolíše k spánku. Ale musím hopsať po celý jej spánok, inak sa zobudí 😝 . Ja ten čas trávim pri PC, tak mi to nevadí a posilujem si zadok a stehná 😀 .

gaby21
10. okt 2010

Ja mam v byte stary kocik a v tom vzdy zarucene zaspi, aj ked len na 30 min. po dvoch hodinach ho ulozim zase a tak cely den. Niekedy mu vyda aj pat 30 minutovych spankov v priebehu dna.

katarinka2010
10. okt 2010

No ten nas ma 6,5 mesiaca ...zaspime cez den len v tmavej miestosti a v karičke...ale ked si dozadu spomeniem...ked mal 2 mesiace tak sa mu spanok denny pokazil...dovtedy zaspal pri papani a spal 2 hodiny v postielke...odvtedy cez den spava len v kočari...a to spinka tiež pol hodinku až hodinku...potom sa zobudi...ked na mna guli oči a usmieva sa tak viem že stačilo...ak je ale uplačkany tak dam čajik, zastrčim dudlik a uspavam odznova...to nam zostalo doteraz...takto sa niekedy 1-3x zobudi ale prespi aj 2-3 hodiny ...a tak isto využivame prechodove lišty a tmave chodby...vonku bohužial nespava od 3 mesiaca...všetko ho zaujima...a ak zaspi tak len na takych zdravotnych 3O min nech može zasa všetko pozorovat,....každe babo je však ine ..a treba poskušat...mame taku 5,5 mesačnu kamaratku ktora zaspava na rukach maminke na ramene...to by u nas nikdy nezabralo...

kejtty
10. okt 2010

Aj my zatial pouzivame vnutri kocik na spanie cez den, niekedy pospi pol hodinku potom sa zacne mrvit, tak ho pohojdam a spinka dalej. Ved nato vymysleli kociky aby sa babatkam lepsie zaspavalo pri hojdani. Aj ked neviem co bude ked bude syncek starsi, no len dufam ze ked zacne chodit a behat, tak od unavy zaspi aj sam cez den 🙂

lussy666
12. okt 2010

"vem to cez prah". ako pise @oacka, to urcite zaberie🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirinda10
12. okt 2010

spime iba vonku v kociku za kazdeho pocasia, v postielke iba v noci

miska333
12. okt 2010

ja maleho v poslednom case uspavam pri vysavaci, zapnem a on zaspi.
predtym v kociku

avila
12. okt 2010

Jednoducho, v babysatke.

olienka12
12. okt 2010

ahoj, nas mal problem so spanim v postielke kym sme mu nevymenili matrac a zmenili stranu,kam daval hlavku. dovtedy doma cez den spinkal len v kociku. resp.ked mal problem zaspat,tak na ruky a skakali sme na fitlopte 😉 skus v miestosti kde spinka znizit teplotu a zatienit okna.teraz pospi 3 hodiny v kuse cez den

berus222
12. okt 2010

to som rada, ze su aj ine deti ako nas, co bud nespia alebo im staci 2x pol hodiny. ja som bola z nasho na nervy. vobec nespal, bol umrncany, nervozny. v satke spaval pekne dlho, ale bol mi tazky. uspavali sme ho na fit lopte alebo v kociku a ked som chcela aby dlhsie spal, tak bud von prechadzat sa v kociku alebo v satke.

p69majka
12. okt 2010

Ahoj. My sme mali tiež také obdobie teraz s malou, ale mala menej, asi tri mesiace, že som myslela že nič iné nerobím, len ju celý deň uspávam. My sme uspávali v kočíku a tiež vonku, ale nespala dlho, ale za to aj 4 krát denne, no ale po pol hodke a nesmeli sme ani kýchnuť. Potom sa to samo akosi upravilo, teraz bude mať pol roka a spí tri krát denne pekne v postieľke zaspinká sama , akurát tretí krát chodíme vonku, lebo už v postielke nezaspí, len vonku v kočíku a to spinká tak pol hodku. Mala tiež asi tri týždne také, že tretí krát spala len v babyvaku. Len malá ma cumlík a dobre sa s ním upokojí, to je výhoda. 🙂

zuzanka.h
12. okt 2010

my sme sa uspávali v manduce a potom šup s ním do kočiara. Inde mi nespal a bol hneď hore. V kočíku potiahol aj 2 hoďky.... 🙂

freefamme
17. okt 2010

Aj vy? Aj my!! :( Nas Olinko spaval do 4 mesiacov cez den 2x 40 minut + jeden dlhsi spanok na mne alebo v kociku za sustavneho hojdania. V noci (od 7 do 7) sa budil tak 2-3x. Asi pred tyzdnom (po navsteve, ked sa mu narusil rytmus, asi) sa z uspavania stalo peklo - ked zacne suchat ocka, kupel, zhasnut svetlo, didka, uspavanka a sup do kolisky - a rev ako tur. Jedine co pomoze je zobrat ho do obyvacky kde je ocko a sranda, a zaspi od uplneho vycerpania az za hodku-dve na dide :( a bonus je ze sa zacal budit v noci aj 8x ☹ Co sa stalo?? Myslite, ze to prejde? A kedy?? 🙂 A este by ma zaujimalo, ako raz preboha chcem mat dalsie dietatko, ked uz s tymto si neviem rady?? 🙂

lienkat
21. jan 2011

Vrelo odporúčam knižku "Nejštestnejší miminko v okolí", velmi nam pomohla...moja dcerka sa vzdy ukludni a zaspi ked zapnem fén, moze byt napr. aj vysavac...monotonny zvuk babatko ukludni a uspi 🙂