Čo s dieťaťom, keď neposlúcha v obchode?

lady511
8. júl 2014

Ahojte...už neviem čo s našou malou...ked sme v obchode( to je jedno či je to jednota,alebo kaufland,nákupné centrum) stále len vymýšľa 😒 ...na nákupy chodíme spolu s priatelom,nechodí sam (lebo si rada vyberám sama potraviny na varenie,ked mu nechám zoznam vždy donesie ničo iné 😀 ...takže chodíme všetci spolu..ale mala neposlucha ani ked jej vysvetlím že všetky detičky pekne sedkajú vo vozíku,,dat po riti u nás tiež nezaberá..naozaj už nevieme čo s nou..vždy potom vychádzame z obchodu vynervovaný z malej.. a pol veci na varenie nekupim( aj ked mam zoznam ale tak vyvádza že už ludia zazeraju a ja som rozčulena že tak neposlucha),,,nemáte niaku radu,tip,,ako zabavit dieta...budem rada všetkým možnostiam dakujem

dejka77
9. júl 2014

No ja vidim ako jedine riesenie, ze priatel zoberie malu povedzme na ihrisko a ty si v pokoji nakupis. Neviem kto z vas soferuje, ale ak on tak mozu ist predsa inam. Nemusia cakat pred lidlom. Ty len potom zavolas, ze uz stojis v rade a oni sa vratia po teba. Ja by som teda na take nakupy nervy nemala.

bebe02
9. júl 2014

Toto vystrajanie je vec temperamentu dietata. Niektore deti ani len nenapadne vystrajat, kludne idu s mamickou, pekne spolupracuju, daju si veci vysvetlit a niektore deti su tak narocne, ze mamicka sa moze postavit na hlavu, bude s nimi problem stale. Nepomoze vysvetlovanie, tresty, ani par po zadku. Musia z tohto obdobia vyrast, kazdemu to trva rozne dlho. Okrem toho, v tomto veku su aj v obdobi vzdoru, patri k tomu aj to hadzanie sa o zem. Opat, podla temperamentu dietata. 🙂 Niektore to spravi 2x, dostane po zadku a uz to viac neurobi a tie narocnejsie deti to budu robit stale. Mozte ich trestat kolko chcete, aj tak budu robit veci, ktore nemaju... A samozrejme, mamicka dostane nalepku, ze si nevie vychovat dieta. Ach, keby len ludia vedeli, ze s niektorymi detmi sa proste pohnut neda. 🙂)
Ale spat k otazke. Pokial dieta v obchode vyvadza, treba ho nechat partnerovi a nakupit sama. Nech ta pridu len vyzdvihnut z obchodu. Inac sa to neda, pokial dieta nevyrastie a neskludni sa.

monicm
9. júl 2014

@lady511 ved môžete pozrieť ihrisko niekde v blízkosti,nemusí byť priamo pri obchode.teba vysadia a oni na hodinku niekde vypadnú.určite je v blízkosti nejaké sídlisko a tam ihrisko bude

oravese
9. júl 2014

@lady511 ahoj my to riesime tak ze poviem malemu dnes nemozes ist,lebo si nebol dobry minule v obchode a s manzelom ostane von a na druhy krat sa uz snazi v obchode pocuvat.

simca06022011
9. júl 2014

@lady511 Teraz som si konecne na normalnom kompe precitala celu diskusiu... nemusite byt na ihrisku, ved hadam dokazete malej nejaku normalnu aktivitu vymysliet? Tak sa budu prechadzat, alebo jej vezmite bicykel alebo co mate a nech sa s nou niekde vozi. A proste riesit to nejak inak ako prisposobenim sa, ak nebude pocuvat v obchode, bude sa prechadzat okolo obchodu z ruku s priatelom a hotovo... nechce sa mi verit ze ani ocka nepocuva, moj chlap ked zhuci na malu tak v tom momente je klud a robi co sa jej povie ;) Ked sme s nou obaja tak je ako odtrhnuta z retaze.... Zase nahanat po obchode co ju zaujima to bude aj teraz, ale posadim ju hore do kosika (normalne ju napcham do toho sedatka) a hotovo alebo si ju nevsimam (akoze), moze sa aj na kolomaz rozliat ak sa jej daco nepaci... jednu vec jej kupim co si vyberie (samozrejme musim schvalit) a hotovo. Zoznamy su fajn, obrazky tiez, ale ja by som na to cas nemala... o tom, ze letaky ani nedostavam ani nehovorim :P Lebo ju aj tak zaujimaju najviac hracky... Inak ked jej odidete z dohladu s tym, ze jej poviete, ze odchadzate tak robi co? Lebo moja v momente mrnci a uteka za nami alebo totalny rev a uteka za nami tiez... dam jej ruku a viac si ju nevsimam. Mozno si len prilis vsimava k jej veciam (nechcem napisat k vrtochom, lebo kazdy mame daco, deti proste su podla mna totalne fascinovane tolkym tovarom). V lidly by ste teda nemali mat problem ju tam vziat, ved to je par regalov, zakladny tovar.. tam nemas pol hodinu ani co robit🙂 super obchod na trening 🙂)))

lady511
autor
10. júl 2014

@simca06022011 no nepočuva ani tatina veru...ked tak len ked na nu skričí ale o 2 min je to rovnaké..a ked sa vytrhne z ruky a my akože odchádzame síce reve..ale neuteká za nami..spustí ešte väčší rev hodí sa o zem a ziape na celí obchod 😒

simca06022011
10. júl 2014

@lady511 tak ju nechajte nech sa vyziape... a pracovala by som trochu na tom ze nepocuva a nie na tom ako s nou nakupit, viditelne vobec s nou nenakupite 🙂 Ze ju nechate doma nezlepsi sa to nijak. Inak ja mam cestu do tesca taxikom 2,5EUR a je to na nezaplatenie :P kedze robim velky nakup tak raz za 2tyzdne-mesiac, tak to je v pohode 🙂))

emily76
10. júl 2014

@lady511 baby ti uz poradili.. ale presne toto napadlo aj mna.. nech ta priatel vylozi pri obchode, on s malou na ihrisko, do parku.. ty si v pohode nakupis, oni sa zabavia spolu.. a ze si nevypijes kavu alebo dzus... no vies co, to ani ja nie a to maju moje uz 5 rokov... 😉 su proste deti kludne, ktore v pohode vydrzia sediet aj hodinu v pokoji.. ale ver, ze tych je malo...s tymi zivsimi detmi maminy na kavicky nechodia, preto ich ani nevidis a mas dojem, ze ostatne deti su kludne, len ta vasa vymysla.... 😀 😀 😀 Hlavu hore.. ked bude mat 17 ako moj starsi syn, budes mat uplne ine problemy... 😉 a s laskou budes spominat na casy, ked bola taka malicka... 😀 😀

lady511
autor
10. júl 2014

@simca06022011 tak to je teda dobrá cena..lebo aj by som to mala asi za 10e jednu cestu

simca06022011
10. júl 2014

Inak teraz sme boli par dni na dovolenke, ja mam malu riadny zivel, ale poviem vam bola tam rodina s detmi cca 12 a 3-4 roky, baby to boli usedene, zdute, tiche.. neviem si to predstavit.. ked som to videla, ze ani len v bazene sa to neusmialo ani nic (ani ta malicka!!), rodicia si pri ranajkach citali noviny, ani nikto s nikym riadne neprehovoril, az na par instrukcii, lebo mensej pomahala mama s jedlom samozrejme... tak som bola stastna za tu moju besnotu :P Ja neviem pri malej 3 roky co je to v klude sa najest s nou, o kave ani nevravim.. teraz je to lepsie, lebo uz je "vacsia"... ale vravim si, ze raz to prejde ;) treba si iba najst sposob ako to ide a nie si vymyslat ze to proste nejde... ja idem aj na kavu, nasli sme si kaviaren kde mozeme deti nechat sa hrat a my si tu kavu vypijeme... a vieme ist aj na nakupy.. jedine to nemoze trvat prilis dlho 🙂))

ckatka
30. mar 2020

Ja chodím nakupovať s malým často. Aj do kauflandu aj do drogérie...ale aj do stavebnin (granule pre psa) a podobne. Keby sa s ním nedá dohodnúť, tak ani nejeme ani nič nemáme.
Párkrát sa mi stalo..ze sa hodil o zem.ze niečo chce. Nuž...sadnúť k nemu a vysvetľovať.
A niekedy sľúbiť niečo za odmenu (odporúčam- naučte ich se nejaké ovocie alebo jedlo je výnimočné...A finta "dnes bol Janko v obchode , kúpime mu vanilkový jogurt/hrozno/maliny...."neuveriteľne zaberá. Dieťa nevie ze"odmena" ma byt sladkost/hračka....😂😂😂 a funguje to lepšie ako povedať "keď budeš dobrý kúpim ti....."
Zoznamy takisto fungujú dobre. V predajniach kde majú detské košíky, použiť ich. A nahjlavnejsie - rešpektovať, keď sa hnevá. Má na to právo niečo sa mu nepáči. A zostať kľudný. Len s kľudom mu ukazujete ako sa reaguje na vypatu situáciu.

tncka
30. mar 2020

@lady511 ja mam na to asi taky nazor ze decko je takd ako si vychovas,ked sa praskne o zem este sa zabavim,mna len tak lahko nenasere.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
30. mar 2020

@lady511 skuste hrat hry. Moje dieta miluje nakupovanie a teraz skoro az trpi, ze nemoze ist s nami (ma 2r10m) 🙂 Napr. kde je cokolada? Kde je kava? Nech ukazuje. Pridete k zelenine - Kto papa mrkvu? Kto papa jablcka? Akej farby su paradajky? Pridete k sunkam a syrom - Kto nam dava mliecko? Ktory jogurt je cokoladovy? Kde je maslo? Pridete k suchym veciam. Co sa dava do polievky? Co davame do cesta? A takto postupne dalej, samozrejme, popritom si nakupit vsetko potrebne. Ak chodite na nakup raz za tyzden-dva, dietatu sa to ani neobkuka a teda nasa sa niekedy tak tesi, ze vykrikuje odpovede na pol Lidlu a musim ju krotit 🙂

nuttellien
31. mar 2020

@nesvadbovo 😊👍super, a moje tiez trpi teraz ale naozaj😞 moja ma 2r4m a miluje nakupovanie..a aj vybavovacky na uradoch u doktorov...napr. aj ked dostane doma coko a chce dalsiu, poviem ze nemame ... a ona mi povie ze zajtra kupime...fest zlata je... vela odpovedi je od nej " zajtra kupime" 😊😍 my nakupujeme vsetci traja spolu a vlastne aj ja z muzom milujeme nakupy ... ona si zobere maly vozik a donho macika a vybera z regalov..po schvaleni to donho da...

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
1. apr 2020

@nuttellien no, nasa musi sediet v kociku, lebo ona je taky maly certik. Ked ideme do dm-ky s tym mini kosikom, tak by tam naukladala polovicu regalov, ale inak to sedi 🙂 A presne, poviem jej, ze nieco nemame, tak uz sa ide obuvat, ze ideme na nakup 😅 Naposledy isla kupovat gitaru (mame doma klavir, ale ocividne jej to nestaci 😀)

rembura
1. apr 2020

hmm sak tak ich nechaj v aute, alebo nech sa prejdu v okoli obchodu a ty si teda v pohode nakup. aj tak sa to da riesit a malej treba povedat, ze pokial nebude posluchat, tak do obchodu nepojde