Čo s dieťaťom, keď neposlúcha v obchode?

lady511
8. júl 2014

Ahojte...už neviem čo s našou malou...ked sme v obchode( to je jedno či je to jednota,alebo kaufland,nákupné centrum) stále len vymýšľa 😒 ...na nákupy chodíme spolu s priatelom,nechodí sam (lebo si rada vyberám sama potraviny na varenie,ked mu nechám zoznam vždy donesie ničo iné 😀 ...takže chodíme všetci spolu..ale mala neposlucha ani ked jej vysvetlím že všetky detičky pekne sedkajú vo vozíku,,dat po riti u nás tiež nezaberá..naozaj už nevieme čo s nou..vždy potom vychádzame z obchodu vynervovaný z malej.. a pol veci na varenie nekupim( aj ked mam zoznam ale tak vyvádza že už ludia zazeraju a ja som rozčulena že tak neposlucha),,,nemáte niaku radu,tip,,ako zabavit dieta...budem rada všetkým možnostiam dakujem

frozenelza
8. júl 2014

A ist sama bez malinkej???

lady511
autor
8. júl 2014

@frozenelza na velké nakupy chodíme vždy spolu,,kedže vodičák nemám bývame na dedine..a do lidla je to vyše 7km..takže chodíme autom

majushka
8. júl 2014

@lady511 No, my mame to iste a riesime to tak, ze hned zajdem s malou medzi hracky a muz nakupuje...potom ked chcem este ja nieco pokupit, tak sa vystriedame.

oskorusa
8. júl 2014

neviem aké staré máš dieťa, ja mojej malej dám do ruky nákupný zoznam, ktorý doma spolu pripravíme a akože mi číta, čo treba kúpiť. Ja sa jej pýtam - kúpili sme mlieko? nevidela si, kde je mlieko? máme doma jablká? ktoré zoberieme? ...alebo ju nechám vybrať, akú zeleninu kúpime, aké pečivo a pod. Chodím s ňou aj tak, že nesedí vo vozíku a to sa dopredu dohodneme, čo kúpime. Pár vecí, aby si zapamätala a potom to spolu hľadáme v obchode. Takto som to robila od malinka, a keď bol problém, nechali sme nakupovanie a išli sme preč, ale to bolo len tuším 1-2x. Nakupujme spolu radi celá rodina. Tak držím palce, to chce vždy veľa veľa trpezlivosti...

lady511
autor
8. júl 2014

@majushka to je celkom dobrý napad..len ju moc ani pozeranie hračiek nebaví,,ani to že jej niečo kupime( ale tak to nechcem riešit že len preto aby posluchala sa jej vždy niečo kúpy 😒 )

lady511
autor
8. júl 2014

@oskorusa malá ma 2r a 8m ,,,a je extrémne živá

ivanapetrasova
8. júl 2014

Tak asi len nechat priatela s malou niekde pri obchode nech pokukaju auta, nakupne voziky pred obchodm.... a ty rychlo na nakup. Lebo ono to nie je uplne tak ako hovoris dcerke ze ostatne deticky pekne sedkaju v kosiku 🙂 99% deti v obchode vymysla a ani sa im necudujem ked vidia vsetky tie veci okolo 🙂 moj ma zatial len 1, 5 roka ale tiez sa mu nechce len tak sediet a kukat. Sem tam zaberie ten nakupny vozik co je akoze auto. Tam nasadne a soferuje pocas nakupu...

lady511
autor
8. júl 2014

@ivanapetrasova ano ten vozík čo je akože autíčko zaberá aj u nás tak na prých 10min,,niekedy mam nervy v kýbli že len ja mam takéto dieta..aj ked viem že to tak nieje 😒 len čo vidím tak detičky pekne sedia aj také čo su v jej veku...snažíms a ju vždy niečim uputat...rozprávam sa s nou ...ale je to katastrofa ☹

ivanapetrasova
8. júl 2014

Viem co myslis, neboj ozaj nie si jedina 🙂 ja takto rozmyslam na ihrisku, ze ako je mozne ze tie mamky tam sedia na lavicke a deti sa pri nich hraju a ja si ani na sekundu nesadnem lebo moj drobec non stop beha, lezie na preliezky, lezie na plot, podlieza lavicky a podobne. Su to proste deti prekypujuce energiou. Je to niekedy fakt narocne ale myslim ze normalne. Oni nie su neposlusne ani nevychovane, len proste zive. Myslim ze ti ozaj neostava nic ine ak chces nakupit ozaj v klude len to, ze malu na tu chvilu nechas s priatelom/niekym inym nech sa zabavia. A o rok to uz bude mozno uplne ine a nakupis v pohode aj s nou. Drz sa 🙂

eeffka
8. júl 2014

@lady511 najprv sa vozi, potom jej strcim horalku , ked je najhorsie dostane mobil
40min vyriesenych. skor mam dojem ze pre vas je "nakup" spolocenska udalost kedze sa musite doviezt, preto ste toho na nervy. Prechadzanie sa ako bludne ovce pomedzi regaly je pre bezdetnych 😀
a ze decko reve, mam fp nech reve, hadam sa nenecham vytocit.

tina_telekova
8. júl 2014

Haha,akoby som to ja pisala.Mam s malou rovnaky problem.Nasa ma 2,5 roka.My to riesime tak,ze idem na nakup sama a muz je v tom case s malou.Ked s nou idem sama, tak volim tesco,tam ju posadim do toho auticka.Len tam vydrzi kym si nakupim.Ale ja stale dufam,ze raz ju to prejde.Ja som tej mojej raz capla po zadku v obuve v esc a predavacka po mne zazrela ako po tyranovi.okamzite som odtial odisla bez nakupu,ale s kopou vicitie

majonezka
8. júl 2014

@lady511 upokojim ta, moja bude mat 5 rokov a nakupovat sa s nou stale neda, vlastne sa s nou neda nikam dokopy ist, pretoze nevie co od dobroty a ked nakupujem, nevenujem pozornost jej, ale niecomu inemu, a ono si ju predsa treba nejak vynutit 😉 takze takych deti je viac a dufam, ze sa raz toho dozijem, ze s nou budem moct dakam normalne, bez kriku a trestov ist...

salomuska
8. júl 2014

môj manžel to nedávno vymyslel geniálne - zobral nás všetkých, mňa vyložil pred obchodom, všetky 3 deti zobral na najbližšie ihrisko a o hodinu a pol ma zase naložil aj s nákupom. deti si užili tatinka a pohyb na čerstvom vzduchu a ja som v kľude nakúpila aj veci do zásoby. musíme to opäť zopakovať 🙂

lady511
autor
8. júl 2014

@ivanapetrasova dakujem,,stále verím v to že sa to zmení postupom času,,hlavne pevné nervy 🙂 ,, len niekedy ma aj zdravý rozum opušta 😒 .. toto robí dokonca aj ked ideme s priatelom napr na kavu ( chodíme na terasu,,do kaviarne kde je vo vnútri dets. kutik ..pekne na nu vidíme a hrá sa ) ale to bolo len raz ked tam boli aj iné deti sama sa hrat nechce beha za nami s hračkami,vymýšla

mihula
8. júl 2014

@lady511 vsak to je v poriadkuze chodite spolu,ale priatel nech zostane s malou vonku,nech sa jej povenuje a ty si sama nakupis co potrebujes,uplne jednoduche

bibinka379
8. júl 2014

Nas maly je tiez pekny nezbednik.ma strasne vela energie neposedi ani minutku stale nieco musi vymyslat.ked ideme do obchodu ,tiez chodime vsetci traja ,tak dam maleho s kosikom muzovi a ja si tam hadzem nakup,tiez sa mu nechce v tom voziku sediet jaci vymysla snazi sa vyliest no moj si z toho nic nerobi,a ked zajdem niekde do ulicky tak ich potom vzdy podla kriku lahko najdem 😃
A ked uz je to moc tak dame keksik a je.

lady511
autor
8. júl 2014

@eeffka pfff ako bludne ovce?...tak ako vieš ja si chcem aj pozriet čo nakupujem nie len to tam bezcielne hadzat 😲 😖 .. ja sa neprechádzam po obchode hodinu ale taktiež chcem vediet čo kupujem a za kolko to kupujem..ja sa nepýtam žienok na nazor kolko som v obchode ale na to že ak maju detičky tak ako ich zabavia 🙄

jankamgr
8. júl 2014

Ahoj, mám rovnako živé dieťa, rovnako staré a rovnaký problém. Vždy som si hovorila, že mi je jedno, čo druhí hovoria, ale nervy mi praskli keď mi raz v Tescu ušiel do Lidla. Teda u nás je to dvojprúdová cesta medzi nimi. Vždy som sa snažila zaujať ho, aj tým zoznamom, aj hračkami, aj lízatkom, aj neviem čím ešte, všetko vydržalo tak 2-3min. Raz sa mi vytrhol a ušiel mi popod tie vchodové dvere (tie zábrany, či ako sa to volá, čo sa otvára, keď vojdete priamo do Tesca), preletel cez tu cestu a na druhej strane ho len jedna cudzia pani zachytila, že kde má maminku. Mne sa nedalo dostať von, SBSkár mi neveril(!!!), no skoro som zinfarktovala. Odvtedy nechodím s malým do obchodu. Naveľa naveľa, keď ideme s mužom spolu, ale to jeden nemá z nákupu nič, len striehne ako straka na neho. Takže, ak sa čo i len trochu dá, nech malá zostane s niekým, je to lepšie, bezpečnejšie a za tých 20min. kľudného nákupu to stojí. Držím palce!!!

ivanapetrasova
8. júl 2014

Neber to v zlom ale nemozes od 3 rocneho dietata chciet aby slo s tebou na kavu a pocas roho co si ju ty pijes tak ono sa samo vyhra... naozaj to nemyslim v zlom. Deti nie su ako dospeli, chce stale behat, objavovat a to sa s posedenim kdekolvek vylucuje. Pre zachovanie vlastneho psychickeho zdravia sa na teraz zmier s tym ze si len tak neposedis apodobne. Neboj nic, na to este bude kopec casu ked ti mala vyrastie. Teraz je cas na behanie a objavovanie sveta 😉 vela stastia, pevne nervy a veeela trpezlivosti prajem 🙂

eeffka
8. júl 2014

@lady511 nuz treba citat cely prispevok, mas tam zoznam co robim s dietatom aby som si nakupila, mas absurdne predstavy o detoch, kavu som si v klude vypila ked mala moja 1. dcera 5rokov a bola v skolke.
a ked mate taky probem existuje v jednom retazci sluzba "klikni a vyzdvihni", nebudem robit reklamu. Ked je to take vazne, ze sa s nou proste "neda" nakupit
treba trosku ubrat paru a brat veci s nadhladom.

lady511
autor
8. júl 2014

@ivanapetrasova tak vieš ..ja si dam skoro stále len dzus ...moj si dá kavu..a ona nemusí čakat kým vipijem pretože mojmu trvá vipit kavu tak 10 min,,ide o to že je to také posedenie kde chodí vela mamičiek s detmi..deti si sadnu na stoličku daju si dzus alebo čajík,,alebo prsote niečo na pitie,,ju proste nič dlho nebaví..ked jej poviem že to nesmie..papuluje mi..neposlucha ..doslova mi ujde až niekde na pešiu zonu ..a to je JEDNO KDE SME.. nikde neposlucha..neviem ako ju motivovat 😒

lady511
autor
8. júl 2014

@eeffka samozrejme že som si všimla všetky reakcie a dakujem za ne..ty asi nemáš niako velmi živé deti..mna len tak niečo zase nevyprovokuje len sa mi zdá také zvláštne aby také malé dieta tak velmi neposluchalo 😒 ...pýtam sa samej seba kde robím chybu..či sa jej malo venujem alebo tak.. ☹

eeffka
8. júl 2014

@lady511 praveze mam 2,5r motormys.moje deti mna cholerika naučili nekonečnej trpezlivosti. Mam kamarátky co maju deti a na kávu chodíme vyslovene bez nich. Aby sme si v klude posedeli.a nech si s nimi doma manželia robia co chcú 🙂

ivanapetrasova
8. júl 2014

Ono to nie je ze neposlucha, ona ti tym dava najavo ze tie aktivity nie su pre nu vhodnym programom. Nakup alebo kava - to je tvoj program. Ona sa pocas toho tvojho programu sprava adekvatne svojmu veku. To ako sa sprava pocas nakupovania voobec nevypoveda o tom ci sa jej malo venujes inokedy. Ju proste nebavi sediet v kosiku. U mna je to momentalne tak ze na nakup idem sama alebo ked sa neda tak chapem ze moje dieta nie je nadsene ze ten cas musi stravit so mnou, sediac v kosiku... a na kavu nechodim, resp. Idem tam kde maju pred kaviarnou ihrisko a beham s malym kade tade, hrame sa a sem tam odbehnem si odpit 🙂 myslim ze mas na malu dost vysoke naroky, co sa tyka posluchania.

siska53
8. júl 2014

@lady511 nuz..to,co ti tu radila mamicka s,nakupnym zoznamom,pre nu,je dobry napad,dokonca v ramci montessori aktivit som,citala i o tom,ze vystrihnut z letaku,kedze citat nevie a hladat..
alebo ist nakupovat bez nej.

s mojim som toto nikdy neriesila,on vzdy bol v pohode,len asi 3xmal vzdor,tak sme,hned vysli mal smolu,lebo ani dzusik nebol.
neviem,ake to bude,ked mala,nebude v kociku,teraz ma 27.m,ona je trosku iny typ,asi budem,tiez musiet uplatnit ten zoznam,lebo ona je zatial,taka,ze sa rozbehne prec a rozblazni tym v obchode pokojneho syna (inak je divokejsi,rad beha,on),takze zatial sedi vzdy v kociku a staci jej dat daco do ruky.
syn v tom,veku pekne,uz chodil s nami s,kocikom,ani som ho drzat nemusela..
no my asi skoncime,pri nej tiez s tym nakupnym,zoznamom. Uvidim,zatial,kedze nevydrzi dlho chodit,tahame vzdy so sebou kocik..sice..uz 2x sme,boli bez,malu sol,posadila do vozika a maly ju tlacil,sa im,to ratalo..tak neviem..
uvidis,nieco na,nu zabrat musi (ani chlapi neradi nakupuju,potom len cloveka duria,znervoznuju,zhodla som sa s mamou i svokrou ze lepsie sa nam nakupuje samym🙂) ).

siska53
8. júl 2014

@lady511 na kave ani moja nevydrzi,preto vzdy s nou a nrskor sa prida i syn,ide niekto hore do hraciek,tam si pozru hracky,odvezi sa raz na kolotoci a ideme,prec,vsetci si stihneme kavu vypit i trosku pokecat (my plus svokrovci) a ideme na,prechadzku.

simca06022011
8. júl 2014

Lahka pomoc, neviem sice ako presne mala vyvadza ale u nas ked ma svoj den do obchodaku mala ani nevkroci. Dcerku nechaj s priatelom vonku... ak nakupujes dlho nech sa idu prejst/ previest. A pridu po teba ked nakupis. Nevidim dovod na robenie cirkusu okolo to... Malej to vysvetlujem v kuse. Este v 101 drogerie maju make vozijy. Tak tam prkne nakupime a obna ponaha ale inak ak nesedi v kosiku tak by sne iba ju nahanali... este pomohla ignoracia par krat ( proste " ahoj sima, ja si idem nakypovat. Ty neposluchas tak nech si ta niekto vezme... ). Ale to fakt iba ked je zle... podla mna je zbytocne tam to dieta vobec tahat...

monicm
9. júl 2014

@lady511 ako tu už bolo viackrát napísané,ty chod nakupovať a priateľ nech ide s dcérkou na ihrisko a nech sa po teba vrátia o hodinku,hodinku a pol.prípadne daj jej ten zoznam (obrázky sú podľa mňa super nápad),zabav ju tým,že bude vkladať do košíka veci,bude ti podávať,bude hľadať,kde to je,dáš jej do ruky pečivko,sladkosť,tyčinky.........nech niečo "hryzká".ked idete na kávu a nie sú tam deti,maj v kabelke pastelky a omaľovanky,ak rada kreslí,zabaví ju to,prípadne obľúbenú hračku.treba myslieť na to,že ked ideš robiť dospelácke veci,deti to nebaví,treba im to zatraktívniť

bajana
9. júl 2014

A nefungovali by tresty? Nechape take dieta, ze ak sa napr.nebude vhodne spravat, tak nebude ziadna sladkost/ihrisko/rozpravka? Neviem, len sa pytam...lebo podla toho co pises, nemas s nou problemy len v obchode, ale aj v inych situaciach...
@lady511

lady511
autor
9. júl 2014

@monicm tak jediné riešenie vidím asi naozaj len to že moj ostane s malou von..aj ked tam nieje žiadne ihrisko..takže zase len vymýšlanie ..