Dávate deťom ponožky na spanie?

adalmba
20. dec 2020

Ahojte, včera som 1x skoro 3 ročným dvojičkám neobula ponožky na spanie. Ráno kaslali. Teplota v spálni 24 . Obuvate deťom ponožky? Ja sama si nedám ani perinu tak je teplo.

pribinak
20. dec 2020

Nie. Však nebývam na Sibíri.

jankalukasova
20. dec 2020

@adalmba nie a to spime pri 17-18°C

79viktoria79
20. dec 2020

z toho urcite kaslat nebudu,skor by mali sopel ,teraz je taký cas na kasel, choroby,ja som malemu davala ponozky odvtedy ajo prestal soavat v dupackovom overale,a muz ho naucil povedat ze ponozky nech nema lebo zhory😅🤣 odvtedy ich nechce,kurime 23,5 chorý nebyva

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
20. dec 2020

Ahoj dieťa aj človek sa chladí cez nohy... Takže ja dcére nedávam ponožky, a ani ich nechce.... 3rocna. Ale 13rocna ta nosí a bez nich nespi...je jej tak lepšie.
Ta mladšia celkovo nemá rada byť zakrytá a odkopava sa.

bavlnka92
20. dec 2020

dávam lebo vždy spí odokrytý nakoniec :D

bucko555
20. dec 2020

Moja 4 ročná si obuje sama má také teplé himate vianočné ale to vždy len nejaké dva mesiace v.zime nosí keď chce nech si dá neriesim ja by som v Tom uhorela ja musím mať nohy odokrite

hettinka
20. dec 2020

@adalmba spat v 24 stupňoch ešte sj v ponožkách je nezdravé. Takze odporúčam deti trochu otuzovat, postupne znížiť teplotu v izbe, zrušiť ponozky tiež, ale nie všetko zo dňa na deň.

Ja mám 2 deti, syn a ja ponozky doma vôbec nenosime. Ako prídem domov, neznesiem ich na sebe, cely život milujem chodiť bosá. Muž a dcéra nosia cez deň, na noc nie.

lucia147852
20. dec 2020

Nedávam. Moja ma radšej chladnejšie. Otuzuje sa odmalička.

ladyvi
20. dec 2020

No vidis😂 jeden den im nedas ponozky a uz su chore. Srandujem samozrejme, ale...na co tie ponozky? Babatku ok. Ale neskor? Ja od roka urcite nedavam. Mne pride sanozrejme spat bez ponoziek ako u dospeleho, tak aj u deti. Ale kazdy ma inak naucene. Ja som aj teraz bosa na dlazbe 😂 a nikdy som nemala zapal mocovych ciest alebo podobne.

kristi0000
20. dec 2020

Niee

sapetka
20. dec 2020

Ano moj 3r ma stale ba spanie ponozky

mariet24
20. dec 2020

V zime áno a už pár rokov mám odsledovane že keď sa oteplí hneď ma červené fliacky zaparené medzi prstikmi, vtedy už ponožky prestávame dávat...

janba
20. dec 2020

Ano ale iba cez zimu. Aj ja spim v zime v ponožkách.

blumie
20. dec 2020

@adalmba nie, iba ked je chora a sopli tak vtedy par dni dam. Lebo som sj vsimla, ze jej to skor prejde. Tiez mame 24 stupnov.

deti95060810
20. dec 2020

dávala som len malému bábu asi do 2 rokov.... potom už nie.

vroni
20. dec 2020

Nie. A pri 24 stupňoch by som vyzliekla dieťa aj seba aj z koze, nie ze dala ponožky.

bimbambim
20. dec 2020

Cca do roka áno mali buď ponožky alebo overal.Teraz sú už veľký ponožky nechcú vôbec na noc.Davam iba vtedy keď sú chorý aj to keď sú cez zimu chorí.Mne keď je zima tak sú sám mám vždy pri posteli ale hneď ako sa zohrejeme dávam ich dole

elizabet173
20. dec 2020

@adalmba asi ta prekvapi ze moj syn nemal na spanie ponozky nikdy a 24 stupnov sme nemali ani v obyvacke, mozno v kupelni, ked som mu pred sprchovanim zapla ohrievac. V spalni okolo 18 stupnov. Neviem, co je kasel alebo sopel u dietata. Za kazdeho pocasia sme boli doobeda aj poobede vonku. Nesedel v kociku, gumaky, prsiplast, ja dazdnik a islo sa. Cim viac deti otuzujes, tym menej byvaju chore. Ked teraz kaslu, tak im tie ponozky daj, nech maju od noh teplo, ale zaroven zniz teplotu v spalni pod 20 stupnov. Cim tam mas teplejsie, tym suchsi vzduch a pre ich kasel je to horsie.

banyka
20. dec 2020

Ja davam, mala ma 2 roky 🙂🙃

drozdajkahra
20. dec 2020

Ja som večer dala a ráno boli hodené pri posteli, lebo sa v spánku vyzula 😂 ale nechce nedávam, mne je zima a ona si chodí bosá, večer po okupani si sama pusti ľadovú sprchu, poskáče, povrieska a ide do pyžama, všetky deti boli choré v škôlke, ona nevynechala ani jeden deň, takže tak.. Večer mame v spálni 22to už max a ráno 17 stupňov

evkamotka
20. dec 2020

Moj ma cez 3r a ponozky davame, lebo sa zvykne odkopat a my stale nevstavame ho zakryt

henka123123
20. dec 2020

davam ponozky.mame 23

gubka71
20. dec 2020

@adalmba moje deti sa uz v perinke odkopávali a stále nechcú byť zakrytý v noci čímkoľvek ani paplonom ani dekou.. takže ponožky v zime majú,sami si ich dávajú. Ja som zimomrivá, ponožky mávam stále.

cervenaruza123
20. dec 2020

@adalmba Moj dedko stale hovori, ze spat treba s ponozkami, inak clovek prechladne. Zial musim povedat, ze na mna to plati, vzdy ked som nachladena, sa ma spyta, ci som spala bez ponoziek a vzdy ma pravdu 😀 . Mozno to mame v rodine, neviem, mozno aj tvoje deticky su na to nachylnejsie. S vynimkou uplne horuceho leta ked spim bez ponoziek, vzdy to rano citim. Aj ked mi tiez tie ponozky zial lezu na nervy...

mirage
20. dec 2020

24 stupnov sme doma nikdy nemali.. iba v obyvacke, ked kuri krb. 19 na noc. otuzovat, setrit energiami a prirodu

kate_cs
20. dec 2020

@adalmba teplota v izbe 20,5 stupňa a 2 ročnému nikdy na spánok nedávam ponožky a ešte nebol chory.

nikpa
20. dec 2020

@adalmba ja dávam lebo spí sam v izbe a je non stop odkopany, paplon ma stále mimo. Ale len teraz cez zimu. Ono je to asi aj o zvyku, muž bez ponoziek nezaspi, 365 dni v roku, aj ked je v lete tropicka noc tak proste tie ponožky si da, vraj ked ich nema, chodi v noci stále na záchod. Tak ja neviem, ci fakt mu vadí ten akoze chlad podla neho alebo to je len v hlave. Teoreticky mohli ti nachladnut ked su zvyknuté uz na určite teplo, taketo experimenty by som asi pocas zimných mesiacov neskusala. Ale ked si predstavim spat v 24stupňoch v ponožkách je dost, zacala by som ich postupne trochu otuzovat.

gabrielkaa
20. dec 2020

Dcére nedávam, lebo nechce a nepotrebuje, ale ja si dávam vždy. Mám chronicky studené nohy .... iba v lete spím bez ponožiek 🙂

mimer
20. dec 2020

Aj ja davam stale na spanie 🤭