Dvojmesačné bábätko prestalo cez deň spávať

anthoniam
27. feb 2015

ahojte mam 9 tyzdnoveho synceka synceka ktory spinka coraz menej. Viem ze postupom casu bude spat stale mnej a menej ale aby uz teras nepotreboval vobec cez den spat? Snazim sa s nim cez den zahrat, povypravkat, ponosit ho, poukazovat mu hracky, zapnut kolotoc to ho bavy ale robil by to stale cely den a ked sa ho snazim uspat trva to hrozne dlho. Sam nezaspi tak uspavam na fit lopte, ked konecne zaspi a dam ho do postielky hnet je hore. A tak zase na ruky a na fitku. Nakoniec to vzdam a necham si ho na rukach nech sa aspon trochu vyspi. Je mozne aby malo 2 mesacne babo taku malu potrebu spanku? Pripadne su nejake rady ako lepsie spinkat?

monicm
27. feb 2015

@anthoniam a čo v kočíku počas prechádzky?na tú fitloptu by som si dala pozor,deti sa na to vedia veľmi naučiť a odúčanie je vraj veľmi ťažké.moji zaspávali viac menej pri kojení,prípadne ak sme išli do kočíka na prechádzku.v určitej fáze najstarší napríklad v autosedačke, a pod.menilo sa to,ako sa menilo dieťa.

p_etrisha
27. feb 2015

@anthoniam suhlasim, fitka je kriz...Aj ked teraz nie, ale neskor s tym bude veeelky problem. Som skor za kocik, hojdacku, alebo vo vajicku, kde uz lezi, ked sa uspava a tym padom nie je problem s prekladanim. Chodite dost von? Cerstvy vzduch uspava, vycerpava, mozno by stacil balkon. A ak uz na rukach, skus babysatku, nech popri mozes aj cosi porobit, aj ked teda moc neoddychnes ☹ Dvojmesacne mimco by este malo spavat, aspon u nas to este bolo riadne a aj dlhe denne...Mozno len hlupe obdobie a zas zacne 🙂

moni244
27. feb 2015

Nemoze mat moc vela podnetov, kvoli ktorym nevie zaspat? Kedze pises, ze sa s nim hras, ukazujes hracky a tak, mozno by stacilo niekde ubrat, moja tiez zle spavala, tak som musela kocikovat doobeda 3 hodiny, poobede 3 hodiny, bez prestavky, aby si pospala, doma spala max. 30 minut

anthoniam
autor
27. feb 2015

V kociku si pospinka aj to uz musi byt strasne unaveny lebo niekedy sa mu tam nepaci tak place a a nedaj boze ze idem po rovnej ploche to su hnet place tak ho musim natrasat 😒 .No ked inak ako nfitke mi nezspi ked ho dam lezat to su strasne revy az sa cely dopoti ☹ !

evita123
27. feb 2015

u nas to funguje asi tak, ze ked si potrebujem doma nieco porobit, je to kriz, pretoze doma dokaze spat maximalne 40 minut.. zato v kociku aj tri hodiny.. no nie vzdy sa da ist dvakrat denne von na tak dlhu dobu...

mmmj
27. feb 2015

skus nosic. Aj moja spinkala malicko, ale v nosici aj tri hodiny. Menej to zatazuje chrbat ako nosit na rukach a mas volne ruky aspon na jednoduchsie cinnosti. A tiez spala najma vonku, chodili sme vonku vkuse, na ukor domacnosti. Ale prezili sme to, aj domacnost 🙂

jana_eyre
27. feb 2015

existuju maly nespavci, ale urcite nie taki, ze by im spanok cez den vobec nechybal.. cim viac je babo unavene, tym horsie zaspi..

moja druha dcera tiez hrozne malo, resp. kratko spavala a cele jej babatkovske obdobie bolo len o tom, ze som ju uspavala.. ked bolo velmi zle, uspavala som v nosici - nemohla som si sice sadnut, ale aspon spala, ja som nieco porobila..

/ja som ale nosic musela pouzivat aj kvoli starsiemu, pretoze on bol sam este velmi maly aby pochopil, ze nas musi chvilku nechat kym mladsiu uspim a tak to bolo jednoduchsie udrncat ju na sebe/

plus, vzdy obedny spanok som dala s detmi v posteli spolocne - to potom obaja spali omnoho lepsie a dlhsie.. a ja som sa vyspala tiez..

ale co sa mi osvedsilo pri oboch detoch bol striktny rezim.. t.j. odsledovala som si ako dlho dokazu byt hore uplne bez placu.. ked boli taki malicky ako teraz tvoje babo, bola to hodina, maximalne hodina a pol /vekom sa to predlzuje/.. vzdy po tomto case som dieta ukladala, ci uz vyzeralo unavene alebo nie.. potom sa im zaspavalo lepsie.. syn spaval krasne dlho, ale dcera aj tak spavala len po pol hodinkach.. jej to ale asi naozaj stacilo, lebo bola uplne kludne a dobre babo..

no a tiez ako tu uz bolo spomenute, niekedy moze babo rusit aj prilis vela podnetov, niekedy takemu babu staci lezat v lehatku a pocuvat maminku ako spieva pri vareni..

evita123
27. feb 2015

moj drobec je zvyknuty, kazde dve hodiny spinkat, zial ked sa neda ist von, tak mu musi stacit aj polhodinka. Ale asi vyskusam aj nosic. uplne idealne samozrejme je, ked snim vypadnem doobeda aj poobede von.. Skusala som aj spanok s nim, ale nevyslo to 😀 on sa po pol hodine zobudil a veselo si dzavotal, zatial co ja rozospata, v najlepsom, som mala problem opat zacat fungovat 😀

andulam
27. feb 2015

Moja mala tiez ked mala 2 mesiace,skoro vobec nespala cez den..teraz ma 7mesiacov a spala by kazdu chvilu 😀 (len skoda,ze ju musim uspavat na rukach za pochodu..)

zamilion
27. feb 2015

@anthoniam su aj take deti. Moja 16 rocna dcera ako babo bola hore vkuse od siestej rana do desiatej vecer s trojminutovymi mikrospankami na prsniku. Inak plestila oci na svet aby jej ani nahodou nic neuslo. Vobec nevyzerala unavene nikdy si nesuchala oci. ani ako dieta v skolke cez den vobec nespala. Dnes dokonca vela ponocuje...
9 rocna vsak zas naopak. Ako babo spala 20 hodin denne az som z nej bola nervozna. a dodnes spi vzdy a vsade aj pocas polhodinovej jazdy autom. Vecer sama pred deviatou zalezie do postele. Proste kazde dieta je ine

kofoluska
28. feb 2015

@anthoniam Tvoj syn ma sialene, ale fakt sialene vela podnetov. Moj maly vo veku Tvojho nepotreboval nijake hracky ani kolotoce, ani ukazovat svet. Ja viem, ono to vyzera, ze dieta je na vsetko zvedave, vsetko ho zaujme a xce vsetko skumat. Ale. Taketo male dieta este poriadne nevidi, ocne svaly nie su plne vyvinute a namahave pren je aj udrzat obycajny ocny kontakt. Ak mu neustale nieco ukazujes, pustas kolotoce, stale s nim nieco robis, vycerpas ho. Vycerpany ma potom velky problem zaspat. Ja som dospela, ale ked som preunavena, tiez mam problem zaspat. Skus si odsledovat, ako dlho dokaze byt aktivne hore - t.z. neodvracia tvar "do blba" (robi to,lebo si potrebuje oddychnut), nezyva, nie je apaticky a bez energie. A potom ho vzdy ukladaj na spanok po tejto dobe. Bude to pocitam tak hodinka, mozno hodinka a pol. Ak nexce spat v postielke, skus ho dat do svojej postele. Bude z Tvojich perin citit Tvoju vonu a bude pokojnejsi. (Mne maly cez den v postielke spavat nexcel nikdy.)
A suhlasim s kockami, ze co najviac na cerstvom vzduchu. Ale tiez musis ist skor, ako sa totalne preunavi a potom uz nebude vediet zaspat ani v kociku. U nas napriklad nehrozilo s kocikom zastavit, posadit sa a kukat okolo seba ci citat si. Do par minut bol hore.
Prajem pevne nervy a vela trpezlivosti. Urcite si najdete spolocny rezim a system. Prve tyzdne su najtazsie, potom to uz celkom ide. 🙂 Mimochodom, uspavaj ako sa Ti da. Aj na fitlopte, ak to inak nejde. Oducanie od nej je problem len vtedy, ked sa mama rozhodne, ze je ten spravny cas, hoci babo ma iny nazor. Ja som maleho uspavala na rukach do jeho asi desiatich mesiacov. Potom sa sam rozhodol ,ze to takto viac nexce a odvtedy ho uspavam leziac pri nom v posteli a on je prituleny ku mne. 🙂

ivik16
13. mar 2015

Ahoj, ja mam tiež dvojmesačneho a presne tento problem, vonku spi stale v kočiari keď sa vozi a vnutri tak 20min a koniec.Ale zato v noci sa mi tak raz dva krat zobudi tak ešte budme radi že sa vyspime🙂