Organizácia času s dvoma detičkami. Vaše rady ako

luciaj
9. mar 2011

Ahojte maminky, už som dosť zúfalá z našej situácie, tak si idem po radu k vám. mám dve detičky, 3,5 ročnú dcéru a pol ročného synčeka. ke´d dcérka nie je vškôlke, čo je dosť často kvôli opakujúcim sa chorobám, neviem stíhať hrať sa s oboma detičkami a ešte aj domáce práce. Ako a kedy to robíte? a ako efektívne zorganizovať deň, aby boli obe deti spokojné a ja aby som nemala pocit, žesom v jednom kuse v strese a že nič nesíham? Náš tatinko chodí domov skutočne neskoro večer, ak vôbec stihne kúpanie, je fajn, takže s jeho pomocou cez deň počítať nemôžem. Ďakujem za všetky rady ...

kamilka22
15. dec 2011

Baby, dnes som na prasky.... asi je nieco vo vzduchu 😅 Lebo moji dvaja su od rana v sebe, vreskot kazdych 70 sekund.... no hroza. Este ma aj hlava rozbolela.... no nalada pod psa, snad aspon Vasi drobci posluchaju. U nas nezabrala ani vyhrazka, ze sa na nich Jezisko vykasle a prinesie len uhlie a orechy....

lili777
15. dec 2011

@kamilka22 len som nazrela do tejto témy /nič som nečítala/ len nejaké posledné dva príspevky. Akoby si písala o nás. Neviem aký máš rozdiel, ja 1,5 roka, ale v tvojom príspevku som sa našla🙂

kamilka22
15. dec 2011

@lili777 vies, svoje deti milujem, ale obcas sa hlllllboko zahladim do zrkadla a velmi sa cudujem, ze nie som kompletne sediva. Rozdiel mam 2roky a 4 mesiace, takze ty to mas urcite este tazsie. Aj ked obcas mam pocit, ze sa moja starsia vie uplne chovanim priblizit svojmu malemu bracekovi. A neustupia ani jeden, ani o macny mak... normalne sa modlim, nech u nas su pokojne vianoce a nech to bude jeden z tych dni, kedy vedia spolu ako tak vyjst...

kamilka22
15. dec 2011

a este mam radu, ako zorganizovat nakupy s dvomi detmi - nebrat ich do obchodu!!!! Ja som sa dnes zaprisahala, ze velky nakup s nimi uz v zivote nejdem robit. Pojdem bud sama, alebo pojde manzel. Hned poprichode do obchodu dcera povedala, ze chce lizatko, maly zbadal ten obrovsky stojan s napchatymi lizatkami a zacal vrieskat, ze chce aj on. Na dceru som zavrcala, ze ziadne lizatko nebude /nie ze by som bola lakoma, ale na Mikulasa dostali tolko sladkosti, ze ak by ich mali nedajboze zjest, tak im vsetky zuby vypadaju/. Dcerka to akceptovala, syn vrieskal na cely obchod az do odchodu.... No nadhera, bola pre mna ulava, ked som si sadla do auta a obe deti boli priputane v autosedackach. Baby, mate to aj vy takto? Ja uz obcas nevladzem 😔

misenka3
15. dec 2011

Ja mám dvojičky 14 mesiacov a dcéru takmer 4 roky.Jeden syn behá, malé tornádo. Dcérka chodí do škôlky ale taktiež je často doma a druhé dvojča je hypotonické takže sedí a sem tam lozí.Všetci sa chcú hrať s mamou, ale keďže mi 6 rúk nenarástlo,tak musím vymýšlať čím ich zaujmem a vtedy všetci pozerajú a chcú sa s tým hrať naraz všetci, čo samozrejme tiež nejde tak potom riešim roztržky.Upratujem ,keď sa hrajú. Keď zaspia žehlým. Našťastie nemusím variť.To si strašne cením, varí svokra, lebo by som musela po nociach.Manžel je strašne poriedkumilovný tak musím aj keď sa mi nechce 😉 Malému daj hračky naokolo alebo k sebe do kočíka do kuchyne , keď varíš( tak som robila keď som mala dcéru malinkú , podávala som jej hračky a varili sme)Staršiemu daj kresliť alebo skladať lego , alebo nech ti pomáha.Aj mne už dcéra pomáha mám viac upratovania po nej ako po sebe ale aspoň niečo stihnem spraviť, a hračky upratujeme tak, že máme veľký box, tam ich nahádžem a je pokoj. A nechcite vedieť čo všetko musím robiť a stíhať pri dvojičkách, naraz dávať spať naraz kŕmiť , kakajú tuším 6 krát za deň, takže veľa prať a zbavovať sa škvŕn a pod. Nebudem vás znechucovať, ale už sa teším až budú mať aspoň 2 roky.neviem či som poradila , ale držím palce.

sssimi
15. dec 2011

Baby ani nestrašte. Ja som zvedavá ako to budem zvládať ja. O chvíľu pribudne drobec a mm odišiel pred 3ma mesiacmi pracovať do zahraničia. Chodí domov len na nedelu a každý druhý týždeň aj na pondelok, ale je to extrémne málo. Keď sa narodila Sarah tak nám dala zabrať aj trom. Bola veľmi nespavé dieťa, k tomu koliky. Zlepšilo sa to až keď začala v 13 mesiacoch chodiť. No a keďže doteraz spáva doslova na hovno, tak neviem ako to celé prežijem. Spáva už sama v detskej, ale chodím k nej aj 5x za noc. No keď si ju nasťahujem späť tak sa mi zobudí na každé zamrnčanie novorodenca. Ale čo ak mi začnú revať obe deti naraz? Ty brďo ani neviem či sa tešiť alebo plakať. S pomocou rátať nemôžem. Moja mama ešte pracuje a noc mi isto kvôli dieťaťu neobetuje čo jej samozrejme nezazlievam. Veď som si to zapríčinila sama 🙂 😢

anjelicek26
16. dec 2011

@sssimi - ak ta mozem trosku potesit - tak ja som mala taku Sasku, nie koliky, nie nespavec, ale v noci kludne 10x hore, do 2,5 roka nespala jedinu noc... no a potom sa narodil max... uz v porodnici spal 6hodin v kuse (ja ani minutu, lebo som ho pozorovala, ze to nemoze byt normalne) - no ale ostalo mu to, v noci sa od porodnice budil 1-2x... prve tri mesiace v podstate prespal. Doslova. Koliky nemal, plakat neplakaval...dodnes v 1,5 roku spi 17,5 hodiny do dna 🤐 idealne flegmaticke uzasne dieta na 1***. Neboj bude dobre.

diid
16. dec 2011

@misenka3 jaaj neviem ci ta potesim ja mam 2.5r. dvojicky, prvy rok bol tazky aspon sa tak zdalo, jest im dat, prebalovat, uspat. teraz v 2.5r. to iste plus, vsade lezu, vsetko chytaju, otvaraju, a ked jednemu poviem aby to nerobil tak druhy okamzie to ide spravit a otestovat ma ci budem znova kricat, potom obaja placu. Jeden toci toaletny papier po celej kupelni a druhy umyva ruky vo WC, alebo sedi vo vani a hra sa so samponamy, z odpadkoveho kosa vsetko vytahuju a rozvliekaju po dome, otvaraju vsetky dvere, okna, strkaju prsty do ohna na sporaku, nocnikovanie vyzera tak, ze syn sa vycika a hned sa postavi, dcera okamzite priskoci, poumyva si v tom ruky a porozlieva. Teraz zacali vylizat z postielky, bola som raz na pohotovosti, oni sa navzajom podporuju, ked jeden vystraja tak aj druhy a maju z toho radost. O spani ani nepisem, uz 2.5r. som nespala v kuse celu noc. Zeny ktore maju 2 deti po sebe a potom dvojicky vravia, ze je ovela tazsie sa starat o dvojicky ako o 2 deti rozneho veku.

dualcore
16. dec 2011

@anjelicek26 moj 2 chlapcek ma teraz 12dni a tiez je uplny opak prveho.starsi non stop plakaval bol mrzuty a nespaval.druhy danielko zatial uplny anjelik.sice mava koliku ale inak veeela spinka a v noci sa len 2x napapa a haja dalej.len nech mu to vydrzi 🙂

sssimi
16. dec 2011

@anjelicek26
@dualcore Babulky kiež by to tak bolo, ale neviem či budem mať také šťastie. Ja ešte tak tajne dúfam, že Sárke sa ten spánok aspoň trošku zlepší kým sa drobec narodí. Dnes v noci zase hrôza. Kým som išla spať, tak už bola hore a to len hodinku spinkala, a potom to pokračovalo. Okolo tretej som to vzdala a išla k nej. Do pol 7mej bola hore asi 2x, potom som bola na w.c. a tak som si išla lahnuť do spálne no ešte som ani nezaspala a už boli veľké plače z detskej 😔 . Jáj neviem čo mám robiť. A ešte ako bonus nechce spávať sama. Večer si musím lahnúť k nej aj na hodinu, aby zaspala. A poobede to isté. Teraz chcem cez sviatky skúsiť nejakú odvykačku, ale ťažko povedať či sa mi to podari.

anjelicek26
16. dec 2011

@sssimi - ja som Sasku nechala spavat s nami a tu prvu noc spala celu. Ja som bola roky za debilka, co lietal k nej do detskej, potom som si povedala dost, prevliekla jej postel, prirazila ju k nasej a bol problem vyrieseny (inak do izby sa odstahovala o pol roka sama z vlastnej hlavy a uz dolieza k nam do postele len obcas 😉 )

mishik
16. dec 2011

@sssimi a preco ju nechavat spinkavat samucku??ved na to bude este casu dost. nase deti spinkaju obe s nami. aj sa dcerka snazila uz prejst do detskej spinkat sama, ale je tam vecer velmi teplo, tak sama nezaspala. v spalni je vypnute kurenie, chlad, tak sa tam spinka dobre. obaja s nami spavaju a musim zaklopat ale super. ziadny problem. ani ked bol syncek malicky tak sa navzajom nebudili a to spinkaju vedla seba na posteli. drzim palce. no skuste to takto 😉

mishik
16. dec 2011

@sssimi inak aj moja bola od narodenia chronicky placuca a nespavajuca. kupodivu s druhym ma nic take necakalo. je to spac a anjelik v jednom. aj ked cez den naopak 😀 dcera sa prehra, krasne uprace, pomaha a syn robi nezbednika stale 😀

sssimi
16. dec 2011

@anjelicek26
@mishik je tam viac problémov, najhorší bol ten, že sme ju budili. Máme síce novú podlahu, ale medzi dverami neskutočne vrzga a na to sa mi vždy zobudila. Bohužial sa to nedá nijako obísť a ani opraviť. Potom veľmi cestuje po posteli a občas ma pekne trafí rovno do brucha a najradšej by spávala na mne-čo nie je možné, aby som sa aspoň minimálne vyspala keďže sa veľmi prehadzujem a neviem si ani sama nájsť tú správnu polohu. No a myslím si, že by sa mi budila na plač drobca a ona keď sa v noci zľakne, tak je aj 2 hodiny hore kým zase zaspí. No proste to nie je riešenie, ale možno mi nič iné nezostane. Ona spávala dobre asi 2 mesiace v detskej sama, lenže ako odišiel mm do zahraničia a malej veľmi chýba, tak sa strašne na mňa naviazala. Do vtedy sme ju večer uspali a ona za nami ráno prišla do spálne zobudiť nás, ale čo je preč, tak je to len horšie a horšie.

mishik
16. dec 2011

@sssimi mozno to z Teba citi, ze aj tebe chyba...deti maju v sebe senzory 😉 ono ked budes mat aj drobca pri sebe a bude ta citit tak plakat nebude. len hned ked mu das prsnik bude cuckat, takze by sa dcerka zobudit nemusela. kazdopadne drzim palce

adunka73
16. dec 2011

@sssimi resim stejny problem,nejmensi dcerka 2,5 let ,spava s nama v loznici ve sve postylce a kazdym dnem se nam narodi mimino.stale nevim,jak to bude fungovat se spanim.Tohle mi dela nejvetsi starost,aby se ta starsi nebudila,kdyz mala bude plakat. 😕 ajajajaj,no uvidime...

sssimi
17. dec 2011

@mishik ja som si už aj zvykla na to, že je mm preč. Určite mi chýba, ale skôr večer. Malá mi zabezpečí zábavu na celý deň 🙂 Od kedy odišiel sme si prešli už všeličím-dokonca sme mali obdobie pocikávania. Bohužial to bolo asi najnevhodnejšie obdobie na mm odchod, keďže mala vrchol vzdoru.

@adunka73 držím palce nech sa to pekne vyrieši samo a bez problémov 😉 Ja v to budem tiež dúfať.

kamilka22
25. dec 2011

@anjelicek26 tak mi takto spinkame dodnes, dcerka sa uz aj dobrovolne prestahovala k bracekovi do detskej /ten spi od narodenia sam, najprv som spavala pri nom, ale rusila som ho uz len tym, ze som sa pretocila na druhy bok/, ale kedze uz o polnoci bola pravidelne medzi nami a spala krizom cez postel, tak som jej tu postel ku nam dotrepala spat. Ved do 18-tky to nebude a ja mam lepsi pocit, ked viem, ze spi kludne a nicoho sa neboji.

kamilka22
25. dec 2011

@adunka73 hm, ja som to riesila tym, ze miminko spavalo same v detskej, staci Ti monitor dychu. Ja som ho do druhej izby pocula, uz ked sa zacal budit /este pred srdcervucim placom/ a tak som sa vyplizila zo spalne, nakojila a bol klud. Stalo sa par krat, zo zaciatku, ze za mnou dcerka zo spalne dobehla, ale stacilo ju ulozit na postel v detskej a ked som dokojila, tak som ju prelozila do jej postele. Prve tusim 2 mesiace som spavala pri synovi, a to sa dcerka vzdy zo spalne raz za noc vyplizila za mnou a ako na potvoru som aj syna rusila svojou pritomnoustou, uz len tym, ze som sa pretocila na posteli. Akonahle som rezignovala a nechala ho chudacika sameho v izbe, tak spinkal celu noc. Tusim od 2,5 mesiaca.

rodinnevikendy2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela1711
23. jún 2015

Ahojte baby ja mám ešte len jedno dieťa ale pri jednom sa to dá trošku lepšie som zvedavá ako to budem stíhať keď budú dvaja 🙂. Páči sa mi táto téma a sú tu super príspevky takže sa budem inšpirovať teraz ešte čas mám na sem tam písanie na MK ale keď bude aj druhý malý tak toľko času na zábavu mať nebudem. Ale to mi nevadí 🙂 budeme sa musieť nejako zladiť malý bude našťastie chodiť do škôlky od septembra ak si tam zvykne a bude všetko v pohode tak budem bývať doobeda len s mladším a poobede si už nejakú činnosť nájdem. Chcela by som zvládnuť aj chodenie pre staršieho do škôlky aj s malým bábom a to neviem ako budem zvládať či ho nebude brávať s počiatku jeho babička. A muž príde po práci pre neho. Alebo malý si volako zvykne neutekať keď budeme vonku lebo jeho keď nedržím za ruku tak mi hocikde uteká aj na cestu nehladiac na nebezpečie. Takže neviem ako toto zladiť a ešte neviem ako zladiť prechádzky s obydvoma a neviem si to vôbec predstaviť ako. Práve keď ten starší rád tak odbieha nereaguje na oslovenie alebo keď ho volám robí sa že nepočuje. Ako toto zvládate?

stvura
23. jún 2015

@michaela1711 neboj, zvladnes...minuly rok som ficala s troma (najmensi v klokanke lebo v nasej super skolke zakazali kociky, resp. len pred vchodom nechat), moje dve starsie deti kazde na inej strane budovy...ale dalo sa. cim bude tvoj maly vacsi bude vacsie pohodlie 🙂

michaela1711
24. jún 2015

@stvura vďaka za radu no hádam to volako zvládnem 😀. Ja sa len bojím toho aby sa tomu staršiemu niečo nestalo keď bude odbiehať aby neodbiehal na cestu a tak. Ale keď začne chodiť do škôlky možno aj tam trochu zrozumnie a bude chodiť aj na prechádzky s deťmi aj z učiteľkami a si zvykne aj on 🙂

zmysluplne
21. apr 2016

ahojte baby, no co, ako sa vam dari s 2 deturami? ja mam uz 3 a je to teda riadna sranda 🙂