Problém s večerným zaspávaním 7 mesačnej dcérky

janacas
30. jan 2017

Ahojte, chcem sa spytat, ci nema niektora z vas skusenosti s niecim podobnym - nasa 7 mesacna dcerka ma problem vecer zaspat. Uspavam ju kojenim, pretoze inak by nezaspala. Ked uz zaspi, po 15-20 minutach sa zobudi a potom uz nie a nie znova zaspat. Po takej hodinke ju zase uspim kojenim a scenar sa opakuje. Podari sa mi ju normalne uspat asi az na tretikrat. Neviete cim to moze byt? Dakujem za rady

janci05
30. jan 2017

@janacas možno sa nestihne dostatočne napiť a zaspí skôr ako sa nasýti, tak sa potom zobudí a až na tretí krát sa riadne naje a zaspí.

janci05
30. jan 2017

alebo aj čajík z lipy, harmančeka a materinej dúšky, môže trochu pomôcť pre lepší spánok.

marosinecko
30. jan 2017

Deti si zvycajne vytiahnu predne mlieko pri ktorom zaspia a moc sa z toho nenasytia tak preto sa casto budia.

mia265
30. jan 2017

Myslím,že je to vývinom,aj mne sa tak budil,čím bolväčší,tým sa spánok predlžoval. Ale budil sa mi viac,keď šiel skorej spať

janacas
autor
31. jan 2017

@janci05 praveze ona ked sa po tych 15 minutach zobudi a skusim jej dat prsnik, tak uz nechce...po takej hodinke jej ponuknem znova a to uz chce a znova zaspi

slivka5
31. jan 2017

@janacas ak uz nechce tak hladna nieje, nejde spat prilis unavena? vtedy sa deti nevedia dostatocne ,,vypnut" a budia sa, placu... druha moznost - malo unavena, tretia, ze sa budi ked prechadza do lahkej fazy spanku, ale to by sa zreme aj cez den budila po 20 min.

carrot_apple
31. jan 2017

my sme tiež mali taký "problém" nakoniec som to vzdala a spala som s ňou... až po hodine som odišla zo spálne a bol "pokoj".

priora
31. jan 2017

mne to robila to iste o 19-20 som uspala a o pol hodinu bola hore aj 2-3 hodiny... tak som ju uspavala po 21 a problem bol vyrieseny ;)

janacas
autor
31. jan 2017

@slivka5 skusala som ju uspavat v roznych casoch...jeden den napr. o 7 a druhy napr. az o pol 10, ale robila to aj vtedy aj vtedy....mozno na tej tretej moznosti nieco bude pravdy, lebo aj cez den niekedy spi len pol hodinku...

janacas
autor
31. jan 2017

@carrot_apple najprv som si myslela, ze to bude tym, ze ked odidem, tak sa zobudi, ale aj ked pri nej lezim, tak sa zobudi 😒

janacas
autor
31. jan 2017

@priora uz aj o 22 som ju skusala uspavat, ale robila to iste az do polnoci...

janacas
autor
31. jan 2017

niekedy zaspime s manzelom skor ako ona 😀 mam pocit, ze caka, kym pojdu spat obaja rodicia a ked vidi, ze uz spime aj my, tak zaspi aj ona...spominala som tento problem aj pediatricke a ta povedala, ze to moze byt tym, ze je prve dieta v rodine a tak kopiruje rezim dospelych...

luba41
31. jan 2017

nerieš a skus sa jej prisposobiť.. väčšina detí spáva podobným štýlom-ešte nie je unavená, vela vnemov počas dna, čím bude staršia može to byť "horšie". atd...netreba hladať za tým vedu....🙂

slivka5
31. jan 2017

@janacas tak toto mame aj my, aj cez den.. aspon uspavaj hned ked je unavena aby nesla nervozna prestimulovana spat, ked sa zobudi, ihned sa snazit zas uspat, nesvietit, nehrat sa aby pochopila ze sa spinka.. obcas si moze odgrgnut potrebovat po kojeni, preto sa zobudi, moze vadit napr. hluk alebo svetlo

priora
31. jan 2017

@janacas teraz som si spomenula ked sme mali prveho 😂 mi v posteli a chlap ho drzal na rukach a sedel a obaja sme zaspali a maly v rukach kukal telku 😂

lenicka2609
25. okt 2018

@janacas mozno sa zobudi aj preto ze neciti ten prsnik v ustach. Deti ked zaspia tak sa za isty cas zobudia a ak nie je vsetko tak ako zaspavali tak sa zobudia teda ak zaspavala s cicikom v puste tak je dost mozne ze ak sa preberie tak ho neciti a zobudi sa...u nas to fungovalo tak ze tu prvu polhodinu to bolo take kriticke ale potom po polhodine som cicik opatrne vzala a spala dalej. Cumlik nemate?