Ťažké zaspávanie dvojmesačnej dcérky

aloana
17. okt 2016

Ahojte, potrebujem poradiť ako uspať dcérku a hlavne sa uistiť,ze je to normálne.Moja 2mesačna dcérka veľmi zle zaspáva. Skúšali sme aj ritual- okúpať,napapat a uspať no nefunguje to. Ide o to,ze večer malú nakrmim,uspim na rukách v zavinovacke,pekne spinka- no keď ju položím do postele za 5minut je zase hore (zvykne aj rozhadzovať rucickami,tak neviem ci sa na to budi, zavinut ručičky nemôžem,to spusti hned krik)...A tak sa to opakuje cca 2hodiny,pokym definitívne zaspí...Zaspáva cca okolo 21:00 a spí do 24:00-01:00,napapa sa,no druhu polovicu noci je každé 2hodiny hore. Papá UM,nakolko som nemohla zo zdravotných dôvodov kojit...a to máme bezlaktozove mlieko+zahustovac Nutrilon, vraj máme reflux,no vyšetrenia zatiaľ nerobili (po obyčajnom mlieku grckala)...

kp7333
17. okt 2016

Skus jej dat do postele nejaky kusok tvojho oblecenia, napr. spotene tricko, aby ta citila, aj ked ju uz nemas na rukach. Poloz ju v postielke na bok a do ruky to tricko, nech si ho drzi. Pomoze to aj ukludnit tie ruky. Ak ma reflux, je dobre podlozit matrac alebo postielku, aby bola v naklonenej rovine.

aloana
autor
17. okt 2016

@kp7333 Ďakujem,to s tým tričkom vyskúšam...Postieľku máme podloženu,takze nespí na rovnom. Uvidím,ci pomôže to tričko,polozim jo vedľa nej,lebo si ešte nevie držať v ruckach veci 🙂

kp7333
17. okt 2016

@aloana daj jej ho tak, aby sa jemne dotykalo tvare,aby z neho citila tvoju vonu.

kredog
17. okt 2016

mne pomohlo dať si malého k sebe do postele, obaja sme sa konečne vyspali, ked mal pol roka dala som ho do postielky a spinká bez problémov. Ked som ho nevedela uspať, natočila som si ho k sebe a dýchala som mu do perinky, upokojilo ho to a spal.

euka210
17. okt 2016

skusila si ju dat spat do zvysenej polohy? KEd ma reflux, moze sa budit na vracajuce sa mlloiecko.

delmondo
18. okt 2016

Vyskúšaj jej púšťať biely sum

aloana
autor
18. okt 2016

Zaspávanie sa zlepšilo,mame fit loptu,sice ju uspavame na 3x,uspim-zobudi sa....ale nakoniec zaspí skoro bez plaču.... Ale začala plakať aj cez deň, neplače keď je na rukách alebo v kociku....spí len v kociku...takže doobeda 2hod.von....okolo obeda doma uspim v kociku...poobede von na 2hod(ak sa dá)....a dnes na prevazeni sme zistili,ze pribrala len 100g za 8dni :( inokedy sme pribrali aj 200g za 3 dni ....snáď je to len dočasne a zlepší sa to....aj plač aj priberanie......

scorpionflower1
2. feb 2019

@aloana ahoj, momentalne riesime toto iste so 6-tyzdnovou dcerou. Zaspava presne ako popisujes ty. Ked sa nam ju po 90 minutovom kolobehu uspavania podari odlozit na gauc/do postielky tak za 30 min. spusti znova plac. Zo zaciatku spala v satke,,uz nechce, nosic ani vidiet, chce spat len na mne al. na manzelovi a to aj v noci, ukladam ju do postuelky, ale neprespi tam takmer nic, je stale hore. Ked sa ju snazime uspat tak, ze sme vedla nej tak spusti strasny rev. Nechce byt vedla mna v posteli, chce sa len natriasat na rukach alebo spi na mne ked sedim na gauci.Sme s manzelom uz strasne unaveni, nevieme, co robit. On kolkokrat ide spat o 3.00 a o 6.00 vstava do prace. Ja som cele noci hore a potom s nou fungujem cely den. Neprespi ani v kociku, stale sa budi a ked sa v nom zobudi tak tam reve az pokym ju nevezmem na ruky.
Neviem, co robit, nechcem nechat plakat take male babo, no je to strasne unavne. Co zabralo tebe? Mam len pockat kym to prejde alebo ju to odnaucat uz teraz, ked je taka malicka? To bez hysterickeho kriku urcite nepojde ☹