Žehlíte novorodencovi oblečenie?

zuzulienkac
13. júl 2016

Ak zehlite, ako dlho, myslim do akeho veku? Citala som totiz taky nazor/teoriu, ze zehlenim sa este viac "aktivuju" zvysky pracieho prostriedku.
A k tomu praciemu prostriedku - rada by som nieco eko, no zaroven setrne k telicku babatka. Pouzivam toto: https://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/dom... myslite, ze je to ok aj pre babatko? Tie detske ako Lovela a spol. su tiez plne opt.zjasnovacov atd a zas az prilis eko ako mydlove orechy tiez nechcem, lebo tie sa mi pri synovi neosvedcili - nevyprali dobre. Teda to hovorim o case, ked uz boli flaky viditelne (ci uz od jedla, alebo sa prekakal 😀 )

siska53
13. júl 2016

@zuzulienkac zehlila spm..do roku a pol cca aj ponozky a pancuchy. Prala som v Lovele,krasne mi vonala,no kedze flaky nevyprala,tak sme neskorkupovali tusim detsky persil ci ariel?

terezka1947
13. júl 2016

pri prvom dietati speci detske pracie prasky,pri druhom bezny praci prostriedok=akurat som vzdy detske vecicky 2x plakala...a zehlila vsetko
na skvrny som pouzivam DMmydlo

erikad82
13. júl 2016

Ahoj! Ja žehlím vecičky pre deti -body,tričká, pyžamka a keď boli malinký aj plienky. Periem ich veci v tomto: https://www.dedra.cz/cz/produkty/?detail=TB0017...
je aj v tekutej forme:
https://www.dedra.cz/cz/produkty/?detail=TB0018...
https://www.dedra.cz/cz/produkty/?detail=TB0018...
Môžem len odporúčať!!!

erikad82
13. júl 2016

A na fľaky sa mne najviac osvedčilo toto:
https://www.dedra.cz/cz/produkty/?detail=TF0039...

Dokonca mi vypralo aj škvrny od púpavy, dcérka mala novú sukňu na vyhodenie -celú od fľakov z púpavy-známa mi poradila hore uvedený sprej a odvtedy nedám naň dopustiť 😉

sweetlife001
13. júl 2016

Ja zehlim od narodenia a budem svojej dcere zehlit az pokial neodide z domu :D som posadnuta zehlenim a s praskom neviem poradit, ja som jej prala v obycajnom bonuxe ako nam..

bubka12345
13. júl 2016

Ahoj, periem v lovele a ozehlila som len prve vecicky este pred porodom..inak nezehlim vobec, iba ak su nejake saty pokrcene a ideme v nich von😃.

girlnextdoor
13. júl 2016

Ja sama by som si na seba nedala neozehlenu vec, takže dieťaťu už duplom nie. Zehlim a zehlit budem, kým to možno časom nepreberie za mňa 😊
Do cca 3/4 roka som prala v Ariel sensitiv, teraz periem v našom klasickom...

zuzanaete
13. júl 2016

@zuzulienkac Zehlila som drobcovi veci prve tri mesiace. Prasok som davala, aky sme mali zrovna doma, nic specialne.

dominikav123
13. júl 2016

@zuzulienkac ja periem v Bupi prášku. Nic iné som zatiaľ neskúsila ale vyberie to aj hovno z bodycka tak je asi dobrý 😄 A žehliť budem furt, to akože dakto nosí nepozehlene veci ?

zuzanaete
13. júl 2016

@dominikav123 A ja sa zase divim, ze niekto zehli. Teda u nas sa zehlia iba kosele. 🙂

maryah
13. júl 2016

Ja žehlím doteraz. Používala som Lovelu alebo z DM drogérie tú ich značku, sensitive a aviváž som mala Lenor alebo Silan sensitive. Teraz periem v Perwole a aviváž mám Coccolino a ako som už písala tak žehlím doteraz, baví ma to 🙂

zuzulienkac
autor
13. júl 2016

Jojo, ja ked nemusim - cize kym to nie je vyslovene krciva vec, tak tiez nezehlim. Naco zehlit napr.veci z trickoviny, ked nevyzeraju pokrcene?

sibalka21
13. júl 2016

Ja som zehlila asi do pol roka.... Uz nezehlim, iba priatelovi oblecenie do prace som zehlila, kedze mali dost krcivu uniformu.... Periem s praskom co mame doma, len nie s nasim oblecenim......

jana_eyre
13. júl 2016

pri prvom som prala v lovele a zehlila asi do 10mesiacov.. pri druhej som pouzivala persil senzitive a zehlila som maximalne do 3mesiacov.. teraz som kupila bupi praci prostriedok a zehlit planujem tak ako pri dcere, alebo mozno aj kratsie 😀

ja zehlenie neznasam, som rada, ze sa donutim ozehlit muzove kosele.. a termin sa mi blizi a detske veci stale len cakaju v kosi na ciste pradlo 😅

evittam
13. júl 2016

Synovi som žehlila cca do pol roka, dcérke cca do 4.mesiaca. Inak nežehlím skoro vôbec, taktiež som prala zvlášť veci cca do roka. Odvtedy periem všetky veci spolu. Žiadny problém ani nič podobné.

yanni
13. júl 2016

Kedze mame susicku, tak zehlim minimalne. Zo susicky mam takmer vsetko rovne. Babu som zehlila body a tricka prve tri mesiace a potom som sa na to vybodla. Zehlim len kosele, bluzky, saty atd.
Tiez som nikdy nepouzivala nijaky speci praci prostriedok. Uz roky pouzivam persil sensitive gel a na postelne pradlo a uteraky (kedze to davam s predpierkou) prasok Spee. Tiez periem a vzdy som prala celej rodine vzdy vsetko spolu, nikdy nie babätkovske extra (jasne len pred porodom vybavicku).
Ine je smozrejme, ak ma dieta nejaky kozny problem. Tam potom treba skusat, co mu bude pasovat aby sa napr. exem nezhorsoval.

Inak, na skvrny pouzivam sol (Fleckensalz) z DM.

fem
13. júl 2016

Prasok tekuty ecover zero je najlepsi, je sam o sebe hustejsi, takze staci menej, kupis v dmku, zehlila som do polroka, periem malemu stale osobitne, je to pre mna lepsie, jednoduchsie, predsa len setrnejsie kvoli materialom, urcite si najdes sposob, ktory ti bude vyhovovat. Nie kvoli prasku. Celej rodine periem v eco prasku, v novej pracke som nic okrem ecoveru ani nemala. Ani nedam, pracka sa nezanasa, neplesnie atd. To iste v umyvacke. To prostredie je vyvazenejsie, akonahle sa dava chemia, tak je to zacarovany kruh s prostriedkami na odstranenenie "niecoho". Ecover kupis aj na pradlo na skrvny s takou kefkou, je to vyborne, tiez ecover "bielidlo" na biele. Ked budes potrebovat kupis aj ecover avivaz, alebo ecover silk na jemne pradlo a hodvab. Vsetko nemaju v dmku, niekedy mali, niektore veci ecover stiahli, pretoze mali velku predajnost, aby podporili predaj vlastnych "dm znaciek". Urcite najdes niekde inde na nete alebo v nejakom lokalnom obchodiku, da sa objednat aj priamo v uk. Osobne neexperimentujem ani s eco znackami. Pouzivam len to uz asi 7 rokov, nepotrebujem mat sive pradlo, alebo dalsiu pracu navyse. Drzim palce.

zuzanka2302
13. júl 2016

@dominikav123 napriklad my? :D nezehlim doslova nic...a nikdy nesom v pokrcenom a na o lecenue di potrpim

sardinka335
13. júl 2016

Pri 3 tom dietati naozaj neriešim nejake zehlenie. Periem veci v Persile sensitive...Zehlila som snad 3 mesiace aj to ked som zapinala zehličku koli manželovým košeliam tak ze reku zehlička je zapnuta tak to prebehnem. Zehlím len to čo vyzerá akoby ,,krava pozuvala a vyplula,, inak ma ani nehne...zehlenie neznášam.

sissy27
13. júl 2016

@dominikav123 no keď vieš ako na to, tak ver, že žehliť nemusíš a veci nie sú pokrčené 🙂 a tie, čo používajú sušičky, ani nehovorím 🙂 ešte tak košele do obleku chápem, ale inak je žehlička podľa mňa buď "úchylka" alebo prežitok 😀
@zuzulienkac dcére som žehlila veci tak cca do roka a pol, ale potom som si uvedomila, že aj tak sa vyváľa, pochytá, ochutná kadečo, takže ozaj teda je bezpredmetné dezinfikovať opraté oblečenie 😀 prášok som zo začiatku používala detský, tiež tak cca rok, a potom už klasika - persil, ariel, dixan, čo práve mám otvorené...

katarinamarkova
13. júl 2016

@zuzulienkac ja nie 🙂 žehlí ho sušička.
do práčky, do sušičky, do skrine 🙂

scaramelka
13. júl 2016

Pozdravujem všetky mamičky, pre ktoré je žehlenie súčasť života, nielen chvíľková záležitosť pri malých deťoch. Zaberie to čas, no určite len pomôže. Ja vravím, že všetko dobro sa raz vráti. Mám dvoch synov a manžela. Teraz mám hrbu žehlenia, ale čo bude ak začnú nosiť všetci košele ????? Uf 😅 😅 😅 😅

gretocka
13. júl 2016

pri prvom syncekovi do pol roka a prane oddelene v detskom prasku. Potom som zacala prat spolu nase a jeho a prasok som plynule presla na sensitive pre vsetkych....

pri druhom a tretom dietati som uz prezehlila len pred narodenim a potom uz len vysusila a zlozila do skrine....

celkovo zehlim uz len veci ktore su vyslovene nutne - kosele, bluzky a tak, ale 90% oblecenia putuje na poskladanie rovno do skrine....

sardinka335
13. júl 2016

@scaramelka a zehlenie je prosím ta ake dobro? a čomu pomoze? Zrejme ta to bavi a chce sa ti to robit lebo si z nejakých záhadných dovodov presvedčena, ze je to potrebne. 🙂 🙂 🙂

maslenka47
13. júl 2016

@zuzulienkac nezehlim vobec, maximalne muzovi koslele, ked sa mu nahodou nejakym blbym omylom podari kupit krcivu.

"Prasok" pouzivame obycajne kapsule "vsetko v jednom".

cuculiatko88
13. júl 2016

pri prvom som zehlila asi pol roka a pri druhom max 3 mesiace ,inak nezehlim nic...a periem od zaciatku detom v prasku,v ktorom periem aj nam 🙂

vejapa76
13. júl 2016

Žehlila som asi do pol roka aj keď žehlenie priam neznášam. A to moje druhé dieťa neznášalo v miminkovskom veku žiadnu značku jednorazových plienok tak pekne každý druhý deň ma okrem vecičiek čakala aj kopa latkovych plienok 😩