Je dôležité žehliť detské vecičky?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor ohľadom nutnosti žehlenia detských vecí.

Keď operiem detské vecičky pre bábätko a dám ich vysušiť do sušičky na program hygiena + , je nutné oblečenie ešte žehliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

sušičku nemám, takže osobná skúsenosť s nimi mi chýba. Teoreticky by ale mali sušiť prádlo na vysokom stupni, takže by malo dochádzať k účinnej dezinfekcii a teda by žehlenie nemuselo byť nutné.

Určite by som to odskúšala. Ak sa dieťatko nevyhádže a ani inak nezareagujete, tak máte o starosť menej a pokojne nežehlite.

Pokiaľ však má dieťa problémy s kožou, nebodaj atopiu, tak by som odporúčala žehliť dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas