Je nutné žehlenie vecí pre novorodenca?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

v apríli čakáme naše prvé bábätko a pomaly pripravujem výbavičku.

Je nevyhnutné žehlenie oblečenia pre bábätko.

Ak áno, tak do ktorého mesiaca?

Je nutné žehliť z oboch strán?

Vecičky pre bábätko periem samostatne od našich, na 60°C, plienky na 90°C + dvojité plákanie prípadne program Detská péče (odstraňuje bielkoviny a prací prostriedok). Periem v pracom gély Lovela.

Sušičku bohužiaľ do bytu nezmestíme a žehlenie je pre mňa hroznou činnosťou.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite žehliť aspoň prvé 3 mesiace. Potom, ak bábätko nemá problémy s kožou môžete vyskúšať nežehliť a odsledovať si.

Čo sa týka strán, nie je nutné aj zvnútra aj zvonka. Stačí zvonka a teda potom z druhej strany zozadu.

Čo sa týka pracieho prachu nemusí byť iba Lovela, sú rôzne pracie prachy vhodné pre bábätká (Sensitive verzie) alebo z čapovaných drogérii prírodnejšie verzie.

Ani prať vecičky zvlášť nie je potrebné. Pokojne perte spolu.

Zasa tých veci nebude toľko a myslím si, že žehliť také roztomile vecičky bude pre Vás ľahšie ako žehliť Vaše tričká a košele. To je teda aspoň moja osobná skúsenosť. Ja osobne žehlím a teraz mám 6 mesačného synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas