Ideálny vekový rozdiel medzi detmi

6. aug 2022

ahojte, aky mate vekovy rozdiel medzi detmi? vacsi/mensi? keby sa dalo, urobili by ste medzi detmi vacsi/mensi vekovy rozdiel? ako ste fungovali s dvomi detmi - vekovy rozdiel cca 2 roky? Mame 9 mesacnu dceru a zvazujeme pre nu surodenca😁 dakujem

minecraft6
9. aug 2022

@danulicek Aj medzi mnou, ale bratrancom je 9 rokov rozdiel a máme vzťah úžasný a rozumieme si. Mne sa to nezdá nejako extrémne veľa, navyše sa ten rozdiel dosť zmaže, keď sú deti väčšie. Je to vysoko individuálne😊😊

danulicek
9. aug 2022

@minecraft6 áno, aj my si rozumieme a mame sa veľmi radi 😊 ale keď som mala 9 a namiesto kamosiek som musela chodiť kočíkovať alebo zabávať ho doma, moc ma to nebavilo 😂 ale presne tak, rokmi sa ten rozdiel zmaže 😊

minecraft6
10. aug 2022

@danulicek Tak to Ti veľmi dobre rozumiem, zažila som to isté, ale ja som kočíkovala rada, tak som sa aj pýtala kočíkovať… A veľmi dobre viem, aké je to, keď musíš namiesto kamošiek ísť kočíkovať😀😀 Vtedy si s toho kočíkovania otrávený, či rád alebo nerád kočíkuješ😀😀

minecraft6
10. aug 2022

@danulicek Ja mám napríklad medzi dcérami 6 mesiacov rozdiel🥰 A je to úplná pohodička, dievčatá si rozumejú, sú kamošky, staršia dcéra ľúbi mladšiu od prvého okamihu🙂 Hrajú sa spolu, keď ja potrebujem si niečo porobiť, tak sa spolu zahrajú, alebo kukajú rozprávku❤️❤️

tayla
10. aug 2022

@minecraft6 6 mesiacov? 🤔

minecraft6
10. aug 2022

@tayla áno, 6 mesiacov

karmen118
10. aug 2022

Mám 2 ročný rozdiel medzi deťmi, dcérka a potom syn, neviem či je to povahou, ale nikdy nežiarlila na brata a prijala ho tak nejako automaticky, dokonca nám dlhšie hovorí, že by chcela ešte jedného súrodenca 🙂. Teraz má 5 rokov, syn 3 roky a už sa dosť prehrajú spolu, aj sa vedia pohádať, ale vždy sa rýchlo udobria. Medzi mnou a sestrou bol rozdiel vyše 3 a pol roka a to nebolo dobre, žiarlila na mňa, vadila som jej, málokedy so mnou chcela hrať, keď sme boli deti, nejako extra sa so mnou ani nerozprávala. Cestu sme si k sebe ako tak našli až v dospelosti, ale ten vzťah nie je úplne akoby mal byť, preto som nechcela medzi svojimi deťmi ten 3 a viacročný ročný rozdiel, prišlo mi to už veľa. Ale každé dieťa je iné, každá rodina funguje inak, tak to závisí často od viacerých faktorov, či si deti sadnú, nielen od jedného "správne sa trafiť do vekového rozdielu medzi deťmi".

zuzanockamt
10. aug 2022

@tayla Biologické sestry to nebudú 😉 Sú rôzne životné situácie.

minecraft6
10. aug 2022

@zuzanockamt máš pravdu, niesú to biologické sestry🥰