Prečo u vás zvíťazil Nutrilon HA (pre deti s alergiou v rodine)?

nasta_nutrilon
Moderátor
2. okt 2017

Potrebujem poradiť prečo práve HA mliečko? Stačí napísať svoju skúsenosť s týmto mliečkom pre deti s alergiou v rodine.

Tešíme sa na vaše odpovede, skúsenosti, recenzie a držíme palce.

Viac informácií o mlieku Nutrilon HA nájdete tu: https://www.nutriklub.sk/produkt/nutrilon-2-ha

Prečítajte si, aké majú skúsenosti s Nutrilonom ostatné mamičky : https://www.modrykonik.sk/forum/category/sutaz-...

janickacrazy
2. okt 2017

@nasta_nutrilon Bolo to jediné mlieko, ktoré mi moje najmladšie dieťa chcelo piť popri kojení a kedže máme v rodine alergie, tak preto sme ho dávali. Skúšali sme aj iné mlieko, ale malý mal potom bolesti, zápchy, vracal, tak sme sa vrátili zase k Nutrilonu HA. Bohužiaľ Nutrilon HA2 mu nechutil a mal z neho problémy. Dlho pil Nutrilon HA1 a potom sme museli prejsť na rastlinné mlieka.

moncach
2. okt 2017

Keďže som silná alergička, nerozmýšľala som dlho ktoré UM dať dcérke keď som nemala dosť mlieka na začiatku dojčenia. Taktiež s HA1 sme pokračovali keď prišli prvé príkrmy v 5m a v 7m sa prestala uplne dojčiť a pila uz len HA2 az do 1roka. Potom sme prešli na modrý Nutrilon. HA mám v plane dať aj drobčekovi, ak bude treba. Zatiaľ je plne kojeny.

aureliakusnirova
2. okt 2017

Nutrilon HA už dali malej v nemocnici a kedže nemala s ním žiaden problém tak sme s ním pokračovali aj doma. Neskôr sa jej objavil ekzém, pán lekár nám odporučil aby sme jej dávali HA kedže má alergiu, a my sme mu povedali, že ona ho už pije od narodenia. Nakoniec jej ekzém zmizol a mali sme šťastie, že ho pila od začiatku, lebo inak by sme s ekzémom bojovali možno aj dodnes 🙂 Takže nutrilon nám dopomohol zbaviť sa ekzému

tinka.binka
2. okt 2017

Nutrilon bola absolutne jasna volba pri nasom druhom dietatku, kedze Adelka pila Nutrilon, neskor uz ochuteny vanilkovy a bananovy do skoro 3rokov, od svojich 4mesiacikov. Nikdy sice nepila plnu davku, kojili sme sa, kolko sme vladali, ale dokrmovat bolo treba. Do svojich 3rokov moje prve dieta nebolo ANI RAZ chore, nebrala ziadne lieky a nikdy nemala horucku. Myslim teda, ze moja volba bolo to najlepsie, co sme mohli urobit. Martinko ma zial atopicky ekzem 😢 a preto sme v jeho 6mesiaciku siahli po Nutrilone HA. Mne osobne nechuti, chut je akoby nahorkla, ale malinky si nestazuje 😍 a ja som presvedcena, ze je to to najlepsie, co mu mozem dat. Teraz ma 10mesiacikov a je krasny, dobry, rozumny a sikovny a ked neratame kiahne, ktore chytil od segry, chory este nebol 🙂

gabrielita3
2. okt 2017

Moj manzel je alergik a v porodnici to bolo prve mlieko ktore dcera ochutnala kedze som nemohla kojit vydrzala na nom 6 mesiacov neskor sme presli na nutrilon profutura a teraz nas syncek bohuzial ha mlieko nezniesol takze mame nutrilon comfort ma spokojne brusko len skoda ze sa vyraba len male balenie

lenka398
2. okt 2017

Nám nutrilon odporučila lekárka,a hned sme boli spokojní. Synček ho zbožňuje :-* :-*

mata44
2. okt 2017

Nam tiez HA mliecko dali uz v porodnici, len inej znacky a kedze sa kojenie nerozbehlo ani doma, pokracovali sme takymto mlieckom aj doma .. ale uz sme kupili Nutrilon, kedze to je znacka, ktora ma dobru povest, ani sme neuvazovali velmi nad inou alternativou a malej chuti. Pani doktorka nam tiez odporucila v nom pokracovat, kedze ja mam alergicku astmu, tak snad malinkej nic podobne nehrozi, verim ze aj vdaka Nutrilonu HA 🙂

mokuska12345
3. okt 2017

Pijeme od narodenia, nakoľko materské mlieko som mala len pár dní :(
Som silná alergička...aj preto
A malá my ešte nebola chorá od narodenia, očkovania aj zúbky bez horúčky. ...toto mlieko je pre nás TOP 🙂

kajkach
3. okt 2017

Keďže po cs som nemohla dojčiť svoju dcérku a pár alergií sa našlo v rodine nutrilon HA bola jasná voľba. Mali sme ho do roka potom sme prešli na klasický Nutrilon. Pri malom som skúsila kvantum mliečok, lebo mal bolesti bruška, no nakoniec sme sa vrátili k Nutrilonu Ha, bol najlepší pre jeho bruško. Obidve detičky mi pekne prospievali a neboli za celé obdobie nejak chorí. Dokonca maličká mala krásne výsledky z krvi a dostatok vitamínu D ktorý tiež Nutrilon obsahuje, sama doktorka bola prekvapená. Detičky nemajú žiadne alergie. Takže za nás Nutrilon je takmer ako materské mlieko. Malý keď vidí fľaštičku s mliečkom, hneď s chuťou mľaská. Odporúčam ho aj kamarátkam. Aj keď sme začali s príkrmami plánujem ho maličkému dávať čo najdlhšie. Naše deti sú pre nás to najdôležitejšie preto sa im snažíme s manželom dať to najkvalitnejšie čo na trhu existuje, tým je aj nutrilon. Výhra by potešila maličkého a aj tatkovu peňaženku 🙂 keďže drobec je maškrtník a za týždeň spapá celé veľké balenie.

bobulka109
3. okt 2017

keďže od začiatku som mala problém s kojením ( nedostatok mlieka), už v porodnici sme začali s UM- Nutrilon HA 1, aj na idporúčanie pediatričky pokračujeme v ňom doteraz

kaji1212
3. okt 2017

Kdd ze som prisla o mliecko tak sme zacali pouzivat nutrilon...najprv sme mali velke problemy s stravenim ked ze ho nestravil...ale velmi nam pomohol nutrilon omneo comfort a teraz pouzivame nutrilom HA alergia v rodine...je to super najblizsie k materskemu mlieku nemenila by so...

zabka333bm
3. okt 2017

...moje mliecko som mala asi tyzden a ked sme sa mali rozhodnut ze ake
UM tak som uz dopredu vedela ze chcem Nutrilon, nad inym som ani nerozmyslala a potom nam pediatricka odporucila Nutrilon HA kvoli mojim alergiam a sme radi ze nasej Eliske sa pacilo 🙂 ;)

matejcekovci
3. okt 2017

Máme HA 2, kvôli mojej alergii...a sme spokojní..hlavne malý....ten keď vidí flašu, tak sup úsmev a ide sa..a keď náhodou skôr vyberiem fľašu, že ju idem prihriať, tak samý krik....takže....plná flaša mliečka je pre nás to pravé...a HA.....je ešte to NAJ......

monymany
4. okt 2017

.... Prvú dcérku som kojila 14 mesiacov, pri druhej nastali moje zdravotné komplikácie a po druhom mesiaci som stratila mliečko že úplne zo dňa na deň.... Nakoľko som astmatička, voľba bola hneď Nutrilon HA1 ... Niektoré mamičky sa trápia, kým navolia správne mliečko svojmu dieťatku, no my sme trafili na prvý šup.... Sadlo nám ako sa vraví : " ako riťka na šerbeľ 😊" papkame ho už mesiac, krásne priberáme, kolíky nepoznáme.... Spokojné nielen bábätko, ale aj rodičia, pretože mliečko zasýti a nočné budenie je niekedy len raz .... Za nás výborná voľba, výborná kvalita.... 👍👍👍

mona333
4. okt 2017

Keďže mám dvojčatá,tak materské mlieko nemám na rozdávanie, tak už v pôrodnici mi dvojčatá prikrmovali Nutrilonom Ha. Aj doma nám pediatricka odporúčala aspoň zo začiatku dávať toto mliečko. Skúsili sme aj iné,ale dcerkine bruško iné mliečko netoleruje,tak sme sa vrátili k Nutrilonu Ha

katickaaa
4. okt 2017

Nutrilon mojim dvojickami začali dávať už v pôrodnici a nakoľko im moje mliecko nestačilo tak sme v dokrmovani pokračovali i doma a postupne po pár mesiacoch chlapci pili len nutrilon ha1. Nemali sme ziadny problem a postupne sme prešli na nutrilon ha2. Momentálne stále pokračujeme a ešte určite dlho budeme a možno vyskusane i ochutené mlieka nutrilon 😉

megie12
4. okt 2017

Nutrilon Ha začala piť moja dcéra ako dokrm počas dojčenia neskôr už iba Nutrilon HA. Nemala žiadne problémy ci koliky. HA sme začali používať na odporúčanie lekára keďže sú alergie v rodine.
Ak viete čo je pre vaše deticky dobre tak toto mliecko určite 😊

miinka3333
4. okt 2017

Môj synček je od 8mich mesiacov ekzematik. Dovtedy sme skúšali viac mliecok, keďže prvý dojem pani doktorky bola zmena mlieka. Neuspelo to a opäť sme sa dostali z modrého nutrilonu na biely. V tých 8mich mesiacoch nám dr predpísala už ha-Čákovi, na ktorom bol samozrejme vždy, už aj keď predpisi sa predpisovať nedali. Po tom sme mlieko už nikdy nevymenili a sedelo nám. Ekzém tiež nebol drazdeny, výborne toto mliecko. Možno jediná škoda je, že mi ho nikto neporadil keď sa maly narodil, keďže mal prodispoziciu že bude mat kožný defekt. Mohli sme predísť vydrazdeniu stavu.

lubina
4. okt 2017

@nasta_nutrilon ja som alergicka. Prvu dcerku som kojila dost dlho cize tak mala len klasicky nutrilon, nie HA. Mladsia dcerka ale uz dostala nutirlon HA, lebo ked sa ona narodila, tak sme uz vedeli, ze aj starsia ma alergiu a preto nam Dr. odporucila nutrilon HA, ked na to prisiel cas, ze sme zaradili aj umele mliecko do jej stravy

forinerka
4. okt 2017

Mojim dvojbodkam zacali davat Nutrilon HA uz v porodnici, nakolko som nemala dostatok materskeho mliecka pre obe. Bojovala som ako sa dalo, avsak mlieko mi odislo zo dna na den a zostali plne na Nutrilone. Priznam sa, ze zo zaciatku som bola velmi smutna, ale potom som videla, ze dvojbodky krasne priberaju, prosperuju (co bolo pre ne najdolezitejsie, lebo na narodili drobne), krasne spinkaju a brusko ich bolelo minimalne 🙂 Pre mna bola vyhoda to, ze som sa mohla na chvilku vzdialit od deti a vedela som, ze nebudu hladne. Manzel je alergik a tak HA bola jednoznacna volba pre deti.
Ja nedam na Nutrilon dopustit 🙂 sadlo im hned na prvykrat, ziadne zapekanie a urcite ho nebudem menit. Teraz uz pomalicky prechadzame na Nutrilon HA2.
S Nutrilonom planujeme pokracovat az do ich 3.rokov 🙂

mana173
4. okt 2017

Dobrý deň prajem , keďže plne dojčím nemám skúsenosť z týmito mlieckami . Ale už rozmýšľam dieťatko začať dokrmovat nutrilon Ha počula som naň veľa pozitívnych reakci keďže ja som alergik a psoriatik bolo by dobre aby som prešla na nutrilon Ha . Môj synček má 2mesiace a už ako týždňový prekonal rota a noro vírus . Preto keď kojim a zjem niečo nevhodne stačí vypiť zázvorový čaj a problémy z bruškom sú na svete . Preto chcem prejsť na UM. A bola by som rada vyskúšala práve toto mliecko . Ďakujem pekne

mirula79
4. okt 2017

Dobrý deň, mám trojmesačnú dcérku Tamarku, ktorú zatiaľ len dojčím, postupne chcem pridávať i umelé mliečko a keďže staršia dcérka mala ako dojča problémy s alergickými žihľavkami a dokrmovala som ju Nutrilonom, preto chcem i pre mladšiu Tamarku Nutrilon HA.

zdenda86
4. okt 2017

Pekny den.moja dcera vyrastla na Nutrilone HA,ktory pila,lebo bola predcasnicka a moj muz je alergik.Nakolko som nemohla kojit,bola plne na tomto mliecku a vyhovovalo jej od zaciatku.Nemuseli sme ho menit,malej chutilo a pekne priberala.Teraz ma moja sestra malicke babatko(dcerku) a ako spravna krstna som jej toto mliecko odporucila.Sestra je spokojna a mala taktiez.Za mna spokojnost.

1kaja1
4. okt 2017

Dobry den , kedze moj manzel je alergik tak pri prvom dietatku sme hned pri nedostatku materského mlieka zvolili Nutrilon HA. Nutrilon pre mňa predstavuje špičkový produkt, ktorý prispieva k trénovaniu imunity detí, aby lepšie odolávali okolitým vplyvom. Nutrilon ma presvedčil, že ponúka deťom to, čo potrebujú pre podporu správnej funkcie imunity a potlacit alergiu...Pri druhom dietatku som zvolila to iste uz od 6. mesiaca sme na nutrilone a papame ho dodnes ..... Uz davame aj Nutrilon pronutra3 a som spokojna .....Chcem pre svoje deti len to najlepsie........dakujem velmi pekne

vive
4. okt 2017

Nutrilon HA sme sice zatial len par krat vyskusali, este pijeme ine mliecko, no kedze mame v rodine alergie a po precitani zloziek obsiahnutych v mliecku Nutrilon HA, by sme ho v najblizsej dobe chceli nasmu drobcekovi zacat davat. Jednak uz ho vyskusal a chutilo mu, nemal po nom ziadne problemy ani reakcie a ma vsetky potrebne zlozky na kvalitny vyvin. Urcite ho radi vyskusame. 🙂

trubi
4. okt 2017

Ja som pred pôrodom umelé mlieko neriešila, keďže som myslela, že budem kojiť. Lenže malému už v pôrodnici nestačilo a našťastie v tej našej mali Nutrilon HA. Po príchode domov som si chcela naštudovať, ktoré mliečko je to naj a zistila som, že už to najlepšie máme 🙂 Nemali sme s ním žiaden problém, malému chutilo a bol spokojný.. Teraz už náš 15 mesačný papá, popri všetkom, aj Nutrilon Pronutra

ciaaa
4. okt 2017

kedze som ja aj manzel alergici.. bolo nam odporucene toto mliecko HA.. obidve dcerky pri nom zacinali..
zial prva mala problem s kakanim a tak sme postupne presli na comfort.. potom LL.. ked sa vsetko upravilo.. pokracovala som s profuturou a donedavna pila este pronutru
mladsia dcerka presla po polroku na profuturu a od roka je na pronutre
s mlieckami sme boli a aj sme spokojni ☺ podla toho co som citala.. maju najvyvazenejsie zlozenie 😉

danky24
4. okt 2017

My sme ho zacali pouzivat na odporucanie DR a musim povedat ze mala zostala kludnejsia a spokojnejsia co nam prinieslo kludnejsie noci a flhsi spanok 💖

kxrxn16
4. okt 2017

Keďže sme na začiatku mali problémy s dojčením, tak sme museli dokrmovať a bez váhania som si vybrala Nutrilon H1, pretože mám slabú alergiu. Švagrina ma odhovárala od Nutrilonu, ale ja som sa nedala a ďalej ho používame, pretože dcérke nespôsobuje žiadne bolesti. Teraz už máme 10t a mliečka papáme viac. Výhra by nás potešila 🙂