Prečo u vás zvíťazil Nutrilon HA (pre deti s alergiou v rodine)?

nasta_nutrilon
Moderátor
2. okt 2017

Potrebujem poradiť prečo práve HA mliečko? Stačí napísať svoju skúsenosť s týmto mliečkom pre deti s alergiou v rodine.

Tešíme sa na vaše odpovede, skúsenosti, recenzie a držíme palce.

Viac informácií o mlieku Nutrilon HA nájdete tu: https://www.nutriklub.sk/produkt/nutrilon-2-ha

Prečítajte si, aké majú skúsenosti s Nutrilonom ostatné mamičky : https://www.modrykonik.sk/forum/category/sutaz-...

lejla20
4. okt 2017

Je to moja prvá skúsenosť s Nutrilonom ako takým....prvé dietatko dcérku som kojila a môjho synčeka bohužiaľ len 2 mesiace a tak na radu našej pediatričky sme začali dokrmovať Nutrilonom HA 1 a musím povedať, že synčekovi veľmi chutí a ja som spokojná, že mu môžem dáť všetko čo potrebuje❤

rearo
4. okt 2017

ahoj...syncek sa mi narodil vo vyssiom veku...laska obrovska...🙂 no mala som problem s kojenim..aj ked prve dietatko som kojila 3r tak toto horko tazko 4mesiace aj to s dokrmovanim...syncek chytil silny reflux...vsetko co spapal,tak aj vyslo von...potom mi poradili toto mliecko a bolo ozaj dobre,syncekovi chutilo a je milovnikom mliecka doteraz...je den ked nic ine nechce len pije mliecko...🙂ak by sa stastie usmialo...velmi by sme sa potesili vyhre

miska_hryzka
4. okt 2017

Najskôr sme začali s Nutrilon Pronutra, ktorý malú zapekal, ale nakoľko je manžel silný alergik, pediatricka nám odporučila Nutrilon HA, mlieko nám sadlo perfektne a aj zápchy boli zrazu fuč 🙂 vrelo odporúčam 🙂

uzanka16
4. okt 2017

Nám ho dali automaticky v pôrodnici,bola to hrôza už tam mu robil zle,doma to isté strašne bolesti bruška a a davenie prúdom,lekárka len vydržať vydržať,grcka menila som hneď a alergologicka povedala že nemám dávať HA aj keď som alergička lebo dieťa nemá alergiu a neuchrani ju takéto mlieko.

horalka23
4. okt 2017

🙂 🙂 🙂 Zdrawiiim 🙂 tak ja stale kojim no doktorka mi nakazala kojit len do jedneho roka aby sme zacali liecit moj vysoky ocny tlak. Ten pocit beznadeje ze kvoli mne ho nemozem kojit dlhsie ako starsieho syna( 2roky) vo mne vyvolal neistotu. Starsiemu synovi zistili histaminovu intoleranciu tak som na pochybach ze co sa vlastne stalo- kde nastala chyba. Bojim sa aby sa to neprihodilo aj drobcovi. Preto by som chcela vyskusat tuto specialnu radu od Nutrilonu.. Krstniatko vyrastlo vdaka nutrilonu. Ine mlieko jej ani nedavali. Chceli jej dat tu najkvalitnejsiu stravu ako vedeli 🙂 . Bola by som veľmi rada ak by sme mohli vyskusat to mliecko. Pozdravujem 🙂 a prajem krasny den. 🙂 🙂 🙂

amoremio26
4. okt 2017

kedže muž je alergicky na kravsku bielkovinu davame nutrilon HA preventivne našej 2 mesačnej dcérke, kedže je hydrolyzovany je aj lepsie stravitelny. dokrmujem ju cca 150ml denne, inak kojím

romana564
4. okt 2017

Vzdy som si myslela ze kojit budem. No po narodeni krpca sa mlieko akosi nechcelo dostavit. Prvou a jedinou volbou bol Nutrilon HA. Od zaciatku nan dobre reagoval. Vybrali sme si ho pretoze je to podla nas to najlepsie co trh ponuka. Obsahuje vela potrebnych vitaminov a pre dietatko je najpodobnejsie materskemu mlieku ☺️

viky8
4. okt 2017

Keďže maličká je od začiatku veľký jedak, mojho mliecka nebol dostatok. Jasnou voľbou na začiatok ,,klasický modrý Nutrilon", teda Pronutra. No po čase keď sa mliecko stratilo úplne, sme si prešli aj vašim antikolikovym UM. No skončili sme pri Nutrilone HA. Tento sa nám osvedčil. Maličká je spokojne dieťatko, ktore krásne prosperuje, pekne sa z mlieka napapa a zjavne jej chutí a najmä, vieme ze je (po materskom mlieku) to najvhodnejsie čo jej môžem dať.🙂

veverka24
4. okt 2017

Som prvorodicka a priznam sa ze zatial nemam osobne skusenosti s nutrilonom. Drobcek sa mi narodil predcasne v 36tt a nizkou porodnou hmotnostou 1900g. Aktualne ma 6t a nedojcim lebo velmi nevladze a zatial pije len moje odstriekane mliecko. Um nas neminie nakolko sa mi mliecka netvori dostatok. Zatial papa prilezitostne um pre nedonosene deti inej znacky ale nutrilom je pre nas dalsia volba. Obaja s muzom mame alergie preto je v hre nutrilon HA.

martinasef
4. okt 2017

pri prvom som používala a bola som veľmi spokojná.. Teraz ešte vďakabohu dojčím, ale do kašičiek budem určite pridávať Nutrilon, príípadne ak dokojím, tak to bude moja prvá voľba. Staršieho syna som kojila do 8 mesiacov a do 3 rokov som ešte dávala Nutrilon. Plánujem aj pri mladšom.

miriamasmejo
4. okt 2017

Nedávno sa nám narodil druhý synček, a keďže som ho musela hneď od začiatku dokrmovať, tak moja prvá voľba bola kúpiť Nutrilone HA. Dôvodom bola veľká spokojnosť s použitím tohto mlieka už pri prvom synovi, ktorý mal už od narodenia problém s neustálym zvracaním a zdravotným problémom so žalúdkom. Bolo to jediné mlieko, ktoré nevyvrátil celé zo žalúdka. 🙏

soncam
4. okt 2017

Po 9 rokoch sa nám narodilo tretie dietatko. Neplánovane ale o to viac ľúbenie. Ja Obaja s mužom mame alergie aj starší syn tak zvoliť Nutrilon HA bola jednoznačná voľba. Ved každá mama chce dať svojim deťom to najlepsie😉A okrem toho nám malinky mi z neho toľko negrciam ako z mliečka ktoré dostával v nemocnici.

marecek1
4. okt 2017

Keďže máme v rodine alergie,
pri oboch dcérkach bolo a je pre nás HA mliečko jednoznačnou voľbou -
prvú dcérku som dojčila krátko, nasledovalo HA mliečko,
druhú dcérku ešte dojčím - ale prikrmujem kašou od Nutrilon, tiež s obsahom HA mlieka - špeciálnu ryžovú, Nutrilon Pro Expert. Som s ňou veľmi spokojná.

majca21
4. okt 2017

Kedže ja som alergička, pri obidvoch mojich chlapcoch som od začiatku, ako som už nedojčila lebo mliečka bolo málo a rýchlo sa stratilo :( používala Nutrilon HA. Musím povedať, že im hneď sadlo a nemuseli sme skúšať iné mlieka. Takže za mňa veľká spokojnosť 🙂 Malý má 6 mesiacov a chutí mu 🙂

lucka098
4. okt 2017

Nakolko kojenie naseho maleho uz nebolo mozne, chceli sme pre neho to najlepsie, konkurz medzi vsetkymi mlieckami vyhral Nutrilon HA skrz svoje antialergicke vlastnosti. V dnesnej dobe su alergie to, co trapi mnoho deti a preto verim ze vdaka tomuto mlieku sa nas maly s alergiami trapit nebude a vytvori mu to skvely start do zivota. A kedze toto mliecko nieje najlacnejsie tak by nas vyhra velmi potesila 🙂

lazikova
4. okt 2017

Nutrilon HA používame v podstate od narodenia 🙂
Mala som málo mlieka a tak sme už v pôrodnici dostávali toto mliečko Nutrilon HA ...
Naša dr ho pre synčeka tiež hneď odporučila keďže máme aj nejaké alergie v rodine .... skúsila som dávať aj iné mlieko keď bol 2 mesačný ale mal tráviace ťažkosti z iných tipov mlieka... čiže sme sa vrátili na Nutrilon HA a od vtedy máme stále toto mlieko 🙂 synček je zdravý,prosperuje ❤ má 10 mesiacov

elanor1
5. okt 2017

Ahojte, Nutrilon HA nam zacali davat v nemocnici a kedze a 2 doktorky mi vraveli,ze je fajn v tom pokracovat. Dovod bol taky, ze HA mlieko je najlahsie stravitelne pre novorodenca a ak chcem menit, odporucali az po 1. mesiaci. Dcerka ma 7tyzdnov a zatial ho stale davam lebo nevidim,ze by jej robil zle. Papa pekne, zapchu nema (hoci stolica nie je pravidelna) a ani negrcka, iba to co vypije navyse. Zaroven ju dojcim, ale mam malo mlieka,tak prikrmujem.
Pri prvej dcerke som chvilu davala Nutrilon HA ale velmi ju zapekal. Skusala som aj Nutrilon Expert na zapchu, ale ziadna zmena. O nieco lepsie znasala Nutrilon Profutura a ten pije dodnes (ma vyse 2r.). Mne pride prave Profutura najlepsi, ale kedze moja druha dcerka znasa aj HA dobre,tak zatial nejdem menit.

bluebell0412
5. okt 2017

My sme používali toto mlieko pri oboch deťoch pri prvom hneď od zaciatku keďže kojit sa nedalo...druhý sa nám.narodil skôr a keďže materské nebolo dlho tak sme zvolili po dobrých skúsenostiach znova HA a neľutujem ak bude treba znova volbu zopakujem☺

petra0017
5. okt 2017

My sme začali na HA ktoré sme mali na recept,potom sme pokračovali kvôli mojej alergií na kravské mlieko som radšej nasadila synovi toto mliečko, skvelá chuť no škoda, že sa predáva len do určitej vekovej kategórie,no nevadí postupne sme prešli na Pronutra a sme na ňom doslovne závislí dodnes 😍😘

kikaa22
5. okt 2017

Nutrilon HA my osobne este nepoznáme.Na budúci týžden máme prísť na svet. Po rozhovore so znamou vsak viem uz teraz ake mliecko budeme pit ak bude potrebne.Som silna alergička a preto oceňujem toto mliečko a verím že nám vaše mliečko bude chutiť. V skrinke máme už kúpené jedno na začiatok no výhra by nás potešila lebo ešte nevieme ktoré bude pre nás to najlepšie.

spitmausi
5. okt 2017

Mlieko ktoré nám pomohlo, keď som už nemohla dojčiť, tým že muž je alergik, automaticky sme používali toto a drobec si okamžite zvykol nikdy nemal problém s bruškom. Už máme HA 3 a nemenila by som.

kikuska2001
5. okt 2017

My mame atopicky exem takže nam to bolo poradene od kožnej dojcila sa do 8 mesiacov a teraz krmim nutrilonom ha.Malej chutí a to je hlavné😀

veronikajuhasova
5. okt 2017

Máme doma stvormesacny pokladik, menom Lukáško. Hoci je plne dojčeny, máme aj skúsenosť S mlieckom nutrilon Ha. Dávala som mu na úplnom začiatku, pretože som mala stále pocit, že mám málo mliečka. Nakoniec som prestala,ale odložený ho mám stále. Malý ho vypil akoby nemal dno 😂

madanna
5. okt 2017

Nutrilon HA nam odporucila detska lekarka, kedze som postupne stracala materske mlieko. Lekarka pozna aj moj zdravotny stav a vie ze som alergicka.
Osvedcil sa na 1.krat a pije ho nasa Hanka doteraz. A to uz prechadzame o mesiac na 3ku.
Teraz cakame dalsie babatko a v pripade potreby sa opat obratime na Nutrilon HA.
Som s nim spokojna a Hanka tiez 🙂

maria0509
5. okt 2017

Jedine mliecko ktore nam sadlo po 4 skusanych bol nutrilon TOP!!!

aluska2999
5. okt 2017

Kedze mam alergiu a je to dost dedicne nevahala som vobec ktore mlie ko lupit nakolko kojenie mi nebolo dopriate iba dva mesiace a preto obe moje dcerky boli na nutrilone ha

saska187
5. okt 2017

Máme alergiu v rodine a toto mliečko nám bolo doporučené, a po skúsenostiach aj s inými UM nám Nutrilon HA vyhovuje najviac.

matkamirko
5. okt 2017

Uz pri prvom syncekovi,sme toto mliecko pouzivali do jeho 2,5 roka. Teraz pri dcerke tiez,momentalne prechadzame na nutrilon HA 3,mala ma 13 mesiacov. Nutrilon HA sme pouzivali hlavne kvoli alergiam v rodine. U syna zhruba v tom 2,5 roku,sme prisli na to,ze ma alergiu na BKM, on okrem tohto mliecka, konzumoval aj ine mliecne vyrobky,bol ekzematik,mal problemy s travenim,caste hnacky. Na gastre nam odporucili uplne vysadit vsetko mliecne,cize aj nutrilon. U dcerky sme opatrnejsi,a teda okrem HA nutrilonu,este nic mliecne pravidelne nekonzumuje(zle reagovala aj na kozi jogurt). A kedze tato alergia je zakerna napr.aj v tom,ze dietatko moze zle znasat aj materske mlieko,co bol aj nas pripad,tak prave HA mliecko, je naozaj dobra volba. Manzel mal ako dieta ten isty problem,a kedze nezniesol ziadne mlieko,ani sunar,musel byt dokrmovany polievkami.

zuzka1902
5. okt 2017

Aj my sme prišli z pôrodnice s Nutrilon HA, a aj ostatné mamičky ktoré boli so mnou, bez ohľadu či ste alebo nie ste alergik. Dôvod? Dostali akciu od dílera. Po mesiaci sme dostali ekzém na licku. Poprosila som lekárku, či by mi nemohla predpísať Nutrilon bez HA, povedala mi že iný nemôže predpísať iba s HA. Tak som zmenila značku mliečka a ekzém mizne. Presne taký ekzem mala aj staršia dcerka, ktorá mala inú značku mliečka ale tiež HA a skončili sme s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Ďalší dôvod zmeny mlieka, zelená neskutočne zapachajuca mazlava stolica a aj vetry mal veľmi zapáchajúce.
Takúto stolicu mala aj staršia dcérka keď pila mliečko s HA, lekárka mala podozrenie na salmonelozu a aj sa to potvrdilo a nakoniec mi lekárka s úsmevom oznámila že nemenovaná značka mlieka s HA zmenila trošku recept mlieka a preto mala moja dcérka zelenú zapachajucu stolicu.
Odvtedy som proti mlieku HA, pre mňa negatívna skúsenosť 😔

jutkamajoros27
6. okt 2017

Moj 5tyzdnovy maly pije nutrilon HA , vyhovuje aj mne,a hlavne ze jemu robi dobre 🙂 som maximalne spokojna