Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
5. máj 2012

dnešný smotanovo-pudingový koláčik a včerajšie Cookies sušienky mojej 9 ročnej dcéry 😉
recept našla v svojej učebnici Slovenského jazyka, chcela vyskúšať a tu je výsledok 😉

Cookies

1 hrnček polohrubej múky
1 hrnček ovsených vločiek - zmixovaných
1 hrnček sekaných orechov
1 hrnček práškového cukru
1 prášok do pečiva
10 PL roztopeného masla alebo margarínu
1 vajce
2 tabuľky čokolády- aj viac

Všetko spolu zmiešame, na plech ukladáme malé placky, pečiem 10 minút na 180 st.

maba
5. máj 2012

špenátová polievočka a rezance s makom(pre dcérku) a s tvarohom pre syna a mužíčka .(Zase som si nevydobila svoje 😠 ) Zajtra chce rodinka maďarský guláš.Máte dobrý receptík?

atiatko
5. máj 2012

tak a u nás dnes zeleninková polievka ala Bez servítky 🙂 - škrabkou na čistenie zeleniny na plátky nakájaná mrkva, spenená na 1/8 obyčajného masla, pridaná vegeta, dosypaný na kolieska nakrájaný pór, zaliate vriacou vodu, doliate mliekom a celou šľahačkovou smotanou /klasika nie na varenie/, a na úplný záver zapustené 3 rozšľahané vajíčka .....neuveriteľná mňamka 🙂 🙂 🙂 a tvarohová žemľovka s domácim tvarohom a koooopcom jabĺk + som uvarila domáci jablkový kompót k tomu ... ďalšia mňamka 🙂 🙂 🙂

bubo1104
5. máj 2012

polievka zeleninovo - hovädzia , druhé halušky so syrokrémom a škvarkami

lululka555
5. máj 2012

@danielaj mnam,a sikulka je mala 🙂

danielaj
5. máj 2012

@lululka555 ďakujem 😉 no asi po mame 😀 ale neviem, či ju bude tak varenie a pečenie baviť ako mňa, lebo po 10 minútach ju to už nejak nebaví, chce všetko len rýchlo mať hotové, asi bude variť a piecť len rýchlovky 😀 😀

eva7780
5. máj 2012

@danielaj šikovnu pomocnicku mas doma 😉
u nas dnes pirohy s lekvarom s oprazenou struhankou

nadhera
5. máj 2012

vsetci u svokry 😉 ja pratam a dojedam zo vcera - zemiakova polievka, baranie masko s omackou a knedlik. Vecer si daju decka hrianky - neviem, preco by ich jedli aj kazdy den 😀

nadhera
5. máj 2012

@danielaj cookies vyzera dobre, recept jednoduchy a cokolady mame z olievacky - deckam davam coko na pridel 😀 😀 opat nam vydrzi do mikulasa /a mikulasov jeme do velkej noci /

monyccka
5. máj 2012

@maba ja robievam podla tohto receptu a zatial kazdy chvalil ;) je naozaj vynikajuci 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7270

eva7780
5. máj 2012

@michaella7 ako robis tie fasirky s ovs.vlociek?

monyccka
5. máj 2012

dnes boli na veceru bryndzove pirohy s cibulkou poprazenou a navrch jogurt s koprom..uz sa za nimi zaprasilo.. 🙂

mravvcek
5. máj 2012

@eva7780 ked da recept tak ho posun dalej,aj mna to zaujima 🙂

nadulka88
5. máj 2012

My sme dnes mali kuracie rezanceky s ananasom 🙂 Neviem preco ale milujem tuto kombinaciu 🙂

ukana
5. máj 2012

@eva7780
@mravvcek , ja robím tie fašírky takto. namočím ovsené vločky- na hodinku, dochutím opraženou cibulkou, cesnak, korenie, vegeta, struhaný syr, vajíčka.....formujeme fašírky, obalíme v strúhanke...
Niekedy ich robím aj pol na pol s mletým masom, alebo ak mám málo masa, nadstavím to vločkami... 🙂 dajú sa kombinovat aj s brokolicou, rybou, karfiolom...

leleh
5. máj 2012

my dnes francuzske zemiaky

ianitka
5. máj 2012

@bodka13
palacinky vcera nakoniec boli, nova panvica otestovana a chutili 🙂 uz nemusim objednavat u svokry 😀 dakujem

ianitka
5. máj 2012

dnes kuraci vyvar, pecene kura a ryza

barushkaaam
5. máj 2012

spagety s rajcinovou omackou a v nej je vlastnorucne vypestovana bazalka (musim si pochvalit prvy pokus 😀 )

abriela
5. máj 2012

Obed u nasich, ale spravila som rychlovku. Odporucam - skvely stavnaty a hlavne rychly tvarohovy kolacik, inspiracia z netu, len upraveny.
2 pohare polohrubej muky, 1 pdp, 1 pohar kryst. cukor, 1/2 pohara oleja, 1/2 pohara vody, 2 male vajcia, kakou, kava (no nebolo ju po upeceni citit) - spolu zlahka zmiesame.
300g mekkeho tvarohu (alebo kolko mate v chladnicke), 1 vajce cukor mlieko aby sa tvaroch dal liat - zlahka zmiesame. 2 nastruhane jablcka (urcfite moze aj ine ovocie)
Asi 2/3 kakaoveho cesta vylejeme na plech. Pouzivam papier na pecenie ale moze byt aj vymasteny a mukou vysypany plech. Na to nalejeme tvarohovu plnku pridame ovocie (jablcka). V tomto momente som to cvakla. Potom dolejeme zbytok tmaveho cesta. Dame piect zhruba na 40 minut pri 185C.

michaella7
5. máj 2012

@eva7780 ja ich robím takto...
Do pol litra vriacej vody dám 2 malé lyžičky vegety a nechám povrieť,po odstavení do nej pridám pol litra ovsených vločiek,premiešam a nechám vychladnúť.Do vychladnutej zmesi nastrúham 10-20 dkg tvrdého syra,2-3 strúčiky cesnaku,2-3 vajíčka,soľ a korenie,všetko zmiešam a ked je riedké tak dám aj strúhanku.Potom už len robím fašírky,ktoré obaľujem v strúhanke a vyprážajú sa ako klasické. 🙂

zuziq
5. máj 2012

kedze sme nejak pozabudli kupit pecivo na veceru a ostali mi 2krajce mazanca a 2 makovky, tak som ich namocila do mlieka, pridala 1 vajicko, trosku hladkej muky a urobila z cesticka palacinko/placky. Hotove som natrela dzemom, zrolovala, poliala cokoladou a manzel si vsetky prsty oblizoval 😵 😀

weirdo
5. máj 2012

@maba - ahoj. Ja robim tieto lievance (teda su to dolky, ci? 😀) a su uzasne:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=...

rastulka
5. máj 2012

Ahojte 🙂 Ja som dnes nevarila boli sme u našich 🙂
Zajtra kuraci vyvar,vypražane kuracie rezne,zem.kaša,kompotik 🙂

weirdo
5. máj 2012

@lululka555
@maba - reagujem tak, ako citam, takze som poslala ten isty link na lievance ... ale tak aspon vies, ze su vyborne 😉

lussy23
5. máj 2012

@danielaj šikovná dcérka

mimi21mimi
6. máj 2012

Kapustnicu máme zo včera a pre mňa a dcéru dnes urobím kukuričné placky, len ešte neviem, čo k nim budem podávať.

abriela
6. máj 2012

@mimi21mimi kukuricne placky- ako ich robis?

danielaj
6. máj 2012

@eva7780
@lussy23 vďaka kočky, no šikovná je 😉 , len je do všetkého strašne akčná, hnéď, aby to bolo hotové, nevydrží dlho pri jednej činnosti 😒
@nadhera určite vyskúšaj, cookiesky sú výborné, mám ešte jedny, ktoré robievam pravidelne na Vianoce, som tu kedysi dávala aj recept, a tie sú ešte lepšie, tam idú aj hrozienka 😉

danielaj
6. máj 2012

u nás dnes slepačí vývar so zeleninkou a slížikmi, pečené mäsko, kapusta, knedľa 😉