11-týždňová dcérka má problémy s bruškom. Ktoré mliečko bude pre ňu najlepšie?

matiska15
4. máj 2023

Ahojte mala 11tt mala zacala mavat problemy s bruskom. Prestala papat.bojujeme s jedlom.
Ked sa konecne napalala tak do hodiny dostals krce. Prosim na ktore mliecko stavit ??? Mame sunar complex.
Len je toho tak strasne vela. Rada by skm Vase skusenosti. Dakujem moc.
S kvapkami uz experimentovat nechcem.
Prva dcera tiez mala problemy ale tam sme dali trubku a bolo dobre.papala stale.
Ale tento drobcek ked citi brusko prestane papat. Cize tomu chcem predist.

cookie29
4. máj 2023

na to aby si tomu mohla predist, treba identifikovat pricinu. U nas to bolo napriklad aBKM. Bez priciny to bude len metoda pokus omyl

matiska15
autor
4. máj 2023

@cookie29 je mi to jasne
Ale dr povedala ze su to koliky. Viac sa so mnou nebavila. Alebo hospitalizacia na sledovanie, cize by jwj nic nerobili ked je v poriadku. Hruza

cookie29
4. máj 2023

@matiska15 poznam. Ja som dojcila, takze som sla na eliminacnu dietu a po 3-4 tyzdnoch sa ukazalo zlepsenie. A to bol len priklad.

anavixy
4. máj 2023

A uz si nejake kvapky davala? Skusala si ColiPrev? To by som skusila ako prve (cim uplne jednoducho vylucis laktozovu intoleranciu, ktora je pri babatkach velmi casta a zaroven len prechodna) a ked to nezaberie, tak by som zmenila mlieko. Bohuzial univerzalne mlieko, ktore sadne kazdemu neexistuje, aj ked napriklad Kendamil sa tak podla recenzii tvari 🙂 ale teda nam nesadol ani Kendamil ani dalsie 2 mlieka (a tretie materske, kedy uz vlastne koliky zacali), takze je mozne aj to, ze proste ziadbe mlieko nepomoze zazracne tomu, aby koliky presli a zasa raz z toho musi dieta vyrast.
Ostatne kvapky ako tie so simetikonom su len na liecbu plynatosti, takze ak je problem aj s prdikmi, urcite by som tomu dala sancu.
Pokial by malo dieta ABKM, boli by pritomne rozne dalsie priznaky, nie len bolesti bruska.
Ja osobne by som v pripade zmeny mlieka skusila Hipp.

motogirl699
4. máj 2023

Skús Sunar Expert AR&Comfort

zuzuliatko18
4. máj 2023

My sme skúšali viaceré mlieka a najlepšie zápasovalo France lait, po ňom bol ako vymenený. Ak teda nie sú príčiny v nejakej intolerancii alebo alergiou....

andrejka_oo
4. máj 2023

Skús Hipp.. nášmu brutálne sadlo

viktory6661
4. máj 2023

skus masirovat brusko po kupani olivovym olejom v smere hodinovych ruciciek

nika11103
4. máj 2023

Jooooj keď ja toto čítam tak veľmi súcitim . Keď si spomeniem na to moje drobatko a na koliky . Brrr až má strasie . Má 5 mesiacov takze ešte nás čakajú zuby , snáď to bude lepšie ako pri kolikach . Príliš ti neporadím len snáď dodám trosku optimizmu nám koliky odbitim cca 3 a pól mesiaca skončili zo dňa na deň . Malej nepomahal ani ten najdrahší coliprev , masáže bruska masticky pupik no proste nič . Ako už bolo spomenuté pokial to nie je alergia alebo ABKM trebárs tak vydržať a zostať pri jednom mlieku a nemeniť nestriedat . Za to má na pohotovosti ( lebo mala take silne bolesti že nás pediatrička poslala rovno na kramare a odporučila cez pohotovosť lebo inak dlhé cakacky atd) totálne sprdli že bodaj by ju bruško nebolelo keď menín mlieka - to zas poradila pediatrička skúšať . Že proste aj to robí zle tie zmeny . Každopádne držím moc moc palce nech to čím skôr prejde 😘😘😘

zuzkaa1991
4. máj 2023

@matiska15 ja som menila každe 2 tyzdne mlieko nutrilon ju zapiekol a potom nastal boj ....v 2m sme zacali používat rurku na vypustenie plynov to ju pekne uvoľnilo skusali sme vsetko teple zabaly polohovanie kvapky atd nic nezaberalo cca do 4m kazdy vecer

taktotedanie
9. máj 2023

@matiska15 Chvalia si aj beba sensitive
My sme na hipp ale teda skusali sme viac druhov ale bola to katastrofa,vzdy sme sa vratili ku hippu ale aj na to si musela zvyknut
Davali sme aj bio gaia probiotika , su aj na koliky a Vigantol vymenili za DeVit

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz