7 týždňové bábätko sa nevie vykakať bez rektálnej rúrky

cipisek22
31. mar 2019

Zdravim, prosim vas mam 7 tyzdnove dievcatko a neda sa jej vykakat samo, musim aspon raz za den pouzit rektalnu rurku. Davam jej bebu najprv comfort a teraz normalnu, ale bolesti bruska nema, iba tlaci a tlaci a kolko razy aj v noci, az cez den je potom nervozna. Davam jej aj biogaju ale neviem ci jej mam zmenit probiotika alebo mlieko. Ked jej dam rurku tak zaciatok stolice je husta potom riedsia. Prosim poradte

sellycka13
31. mar 2019

@cipisek22 dobrý deň mne v pôrodnici povedali, že mlieko je najlepšie nutrilon hypoalergenny... Mlieko proti kolikam naj aptilen dostať kúpiť iba v Rakúsku to je najlepšie mlieko hneď po ňom nutrilon hypoaletgenny... Ja by som mlieko určite zmenila... A co je to prosím Vás ta rektalna ruka?

lucinika
1. apr 2019

Beba zapekala aj nas, vymenila by som tiež za Nutrilon, stačil nám aj klasický, žiadny antialergicky. Dávaš jej aj vodičku /čajík?

lucinika
1. apr 2019

@sellycka13 je to špeciálna gumená tenká trubica, ktorá sa naolejovaná prípadne nakremovana jemne zavedie do konečníka. Pomáha ak má babo zastavené vetry alebo sa nemôže vykakat. Nemá sa však používať pričasto

vierocka888
1. apr 2019

Ahoj. Moj syncek mal tiez s tym problem, 2 mesiace kazde rano len rurka. Nakoniec nam pomohlo, ze sme presli na hipp mlieko. Predtym sme skusili Nutrilon omneo comfort, Bebu optipro aj mlieko z DM. Inak fakt nic nepomahalo. Odvtedy nema problem 🙂

natiik
1. apr 2019

@cipisek22 ahoj, my sme mali to isté, v nemocnici nám poradili mlieko Nutrilon, ale malému nevyhovovalo, prešli sme na sunar a k tomu kvapky espumisan a každý deň 2x rurka, nám poradili aby sme mlieko často nemenili, a počkali, bábätko si musí zvyknúť na mliečko, do 2 mesiacov začal sám kakať

pehavynostek
1. apr 2019

@sellycka13 to je vec názoru, môjmu synovi Nutrilon HA nerobil dobre, prešli sme na Sunar premium HA a potom bolo ok...

lucinika
1. apr 2019

Presne tak, každému bábätku sadne niečo iné. A Biogaju by som nemenila, ta je fajn.

janickacrazy
1. apr 2019

@cipisek22 U nás bola Beba najhoršie mlieko aké sme skúsili, ja by som zmenila mlieko, za nás Nutrilon HA a malý kakal pekne sám bez problému. Ale je pravda, že každé bábo je iné, čiže u vás može sadnúť iné mliečko.

vmatuscinova
1. apr 2019

@cipisek22 okial nie je vyslovene zapecena, moze mat aj iny problem s mlieckom, casto u babatiek sa vyskytuje laktozova intolerancia, zvacsa prechodne a ustupuje okolo 3 az 4 mesiaca. Detickam chyba enzym na travenie laktozy, ktora je aj v umelych mliekach standardneho typu. Pozrite aj u mna v blogu mam clanky, sama som si tym presla u syna. Niektore probiorika mozu paradoxne stav horsit lebo tiez su kultivovane na mliecnej baze, u nas to bola prave biogaia. Pred dalsou zmenou mliecka skuste pozriet na tu lakt intoleranciu ci by neprichadzala u Vas do uvahy, ak Vam nejake zo znakov pripominaju dcerkyn stav, skuste nasadit Coliprev kvapky a vynechat biogaiu, ak je problem v traveni laktozy, behom 2 - 3 dni by malo byt urcite dcerke lepsie, drzim palce

martusik2305
1. apr 2019

Ja som nebola spokojná ani z bebou ani nutrilonom prešli sme na sunar a všetko ôk....

klaudiakrekova
1. apr 2019

My sme tiež mali problém s kakaním keď bola dcérka menšia. Vyskúšali sme asi všetky U.M. na trhu, niektoré sadli niektoré vôbec... Treba vyskúšať, ktoré sadne najlepšie tvojej dcérke, ale najlepšie boli tie kde boli bifido-kultúry na lepšie trávenie. Probiotiká sme tiež dávali, ale nie vždy. Najviac nám pomohol feniklový čajík, nie instantný, ale klasický v nálevových vrecúškach. Dúfam, že dcérke bude lepšie 🙂 že jej niečo zaberie, lebo rektálna rúrka sa nemá používať často, a určite to neni príjemné ani pre dcérku tak kakať...

nika3136
1. apr 2019

Ja som dávala Sunar, od pôrodnice (od prvého dňa) kakala iba keď som ju utierala obrúskami, že som jej tým asi podráždila a roztiahla otvor, alebo na rúrku. zasmej vybavovať aj vyšetrenie, či nemá úzky konečník, lebo aj ráno sme sa nudili na to, že tlačí a nič. Po 3m prišiel zlom a začala kakať sama.

katrin21
1. apr 2019

Sme kakali s rukou do 3 a pol mesiaca a vôbec nám to nevadilo A dokonca som sa radila s viacerými lekármi a povedali že úplne v pohode potom začala pekne kakať sama.