Aké umelé mlieko pri kolike?

gr3tch3n
18. mar 2023

Ahojte, môj maličký bude mať ešte len 3 týždne a myslím si,že má koliky. Sme, žiaľ už na umelom mliečku, najprv sme mali Nutrilon klasický, teraz skúšame Sunar premium. Takmer pri každom kŕmení,už keď sme pri konci začne veľmi plakať a pokračuje až kým horko ťažko nezaspí. Prdká si a aj stolicu má pravidelne. Dosť často sa mu aj vráti troška mliečka, zvažovala som aj reflux, ale žeby až tak pri tom plakal ? Dávam mu trikrát denne aj Sab Simplex avšak zvažujem ešte skúsiť nejaké iné UM, na nete som našla Beba Sensitive, ktorá vyzerá sľubne. Máte niekto s týmto mliekom skúsenosti, prípadne pomohlo vám niečo iné ? 🙏 Ďakujem

danielahamar
18. mar 2023

Ak má mať reflux, treba mieko AR, ak by to nebol reflux, treba skúsiť na alergie, či laktozu mlieka. Ale pri 3týždňovom prosím Vás neskúšajte každý týždeň iné mlieko. Osobne by som skúsila bezlaktozové. A dalšia vec, čo hovorí mudr.?

ropucha6
18. mar 2023

Zvlastne, ze pri kazdom krmeni. Nasa mala tiez reflux, ale neplakala pri tom. Pri kolikach plakala kazdy vecer, to preslo same po 3 mesiacoch.

gr3tch3n
autor
18. mar 2023

@ropucha6 takmer pri každom.. paradoxne večer je to lepšie.. preto som zmätená..

gr3tch3n
autor
18. mar 2023

@danielahamar Doktor predpokladá,že malý pravdepodobne hltá veľa vzduchu pri jedení (aj keď používame anti colic fľaše od Philips Avent) a odporučil Sab Simplex, v krajnom prípade rektalnu rúrku. Ako sa dá potvrdiť reflux, prípadne alergia? Musím ísť s malým na gastroenterológiu ?

danielahamar
18. mar 2023

@gr3tch3n nie netreba, ak zmeníte mlieko na AR uvidíte do 3 dni určite zmenu, a to isté sa týka aj bezlaktózoveho, či abkm - ale tu si myslím, že by mal maličký aj iné veci, ale len bolesti brucha. A ešte jedna vec, ak dávate vigantol, aj ten môže spôsobovať bolesti brucha.

gr3tch3n
autor
18. mar 2023

@danielahamar ďakujem pekne ☺️ skúsime asi to mliečko AR. Vitamín dávame DeVit , tak hádam to nie je ním.

danielahamar
18. mar 2023

@gr3tch3n ja som pri malom skúšala 8 rôznych jednej značky, pokiaľ sa prišlo na problem, už nakoniec mal taky ekzém, že to bolo jasné, ale až v 4m., tiež som išla postupne

taktotedanie
19. mar 2023

Cim castejsie menite mlieko tym horsie pre dieta

danielahamar
19. mar 2023

@gr3tch3n A ešte áno skúšala som, ale milá pani doktorka mala potrebu skúšať na mojom dieťati, či pasuje, alebo nie a vôbec ma nepočúvala, načo reaguje a načo nie. Takže za mňa zbytočne ich bolo až toľko, ale viete ako to býva, vždy vedia viac ako mama😉 , kt. vidí to dieťa aj trpieť 24h. A dalšia vec, ak by tam bol ozaj reflux, treba gastro a mlieko bude na predpis

gr3tch3n
autor
19. mar 2023

@danielahamar úplne chápem, našťastie nás doktor má zasa iný postoj a nechce veľmi experimentovať s mliekom, ja by som však možno rada vyskúšala ešte jedno. Dam tomu ale čas 🙏

diuska86
20. mar 2023

@gr3tch3n nam pomohlo toto https://www.babysmilk.eu/premium-dojcenske-mlie..., je v DM.ako jedine obsahujr colostrum a ziadne pridavne latky.dovtedy sme velmi plakali kvoli brusku.trvalo cca tyzden kym sa to upravilo.je ale pomerne drahe.

gr3tch3n
autor
20. mar 2023

@diuska86 ďakujem veľmi pekne 😊