Ako zistím, či dieťaťu pasuje umelé mlieko?

divana
21. júl 2017

Prosimporadte mi ako zistim ci malej sedi umele mlieko? Nechcem jej stale menit ale som zufala, vobec nespi a stale je nepokojna

nyusika
21. júl 2017

@divana
ked bude pokojna, kludna, bude pekne priberat a mat zdravu stolicu, tak jej UM sedi 🙂
inak to nezistis

ewelyn3
21. júl 2017

Pediatricka ti neodporucila? Mne odporucila znacku Hipp alebo Humana. Skusila som prve Hipp a bola som velmi spokojna. Dietatko kludne..nebolelo ju brusko. Kamaratka ma zase dobre skusenosti so Sunarom. Ina zase s France Laite. Treba skusat aspon par dni jedno a ked budes vidiet ze neni mala v pohode, skusit zmenit za ine. Ked nebude v pohode..zase skusit ine. Niemtore znacky maju aj antikolikove mlieko..alebo bezlaktozove. Mozno jej vadi ta laktoza. Vsetko je to system pokus-omyl. Nevzdavaj sa, urcite najdes vhodne. Niekedy to chvilu trva. Drzim palce.

divana
autor
21. júl 2017

Dakujem za odpovede francuzske sme mali to nebolo dobre, teraz mame babylove ale sa mi zda ze ju boli brusko, prdka a kaka pekne ale aj tak je nekludna a vraj sa nemaju casto striedat mliecka tak ja neviem.

dominika7990
21. júl 2017

Nám je najlepšie Hipp mliecko. A aj my sme zmenili 3 mliečka kým sme našli to správne.od 3m má Hipp a klop klop žiadne problémy od vtedy a aj koliky prestali.

divana
autor
21. júl 2017

@dominika7990 hipp bio combiotic ?

gir
21. júl 2017

Aj ja som mala HIPP a bolo super

wewa125
21. júl 2017

Nasa bola neklidna plakala bolelo ju brusko po najedeni horsie ako hladna mali sme alergiu na bielkovinu kravskejo mlieka mame nutrilon allergy care a bol klud

divana
autor
21. júl 2017

@wewa125 a zistili vam ju na gastre ci sama si si dala mlieko?

veronikastrickova
21. júl 2017

@divana nám sadlo babylove BIO.

dominika7990
21. júl 2017

@divana áno bio combiotic.

dominika7990
21. júl 2017

@divana v dm mi to Hipp 1 sa zdá že najlacnejšie potom 🙂 cca 9,80 či tak nejak a c.2 sa oplatí kupovať keď je v dm detský týždeň sa 75 bodov či koľko máš vraj zľavu 25% ešte som neskusala lebo ešte len teraz sme prešli na dvojku 🙂

wewa125
21. júl 2017

@divana na gastre ale to trvalo kym sme sa tam dostalu keby som vedela dam jej ho sama aspon na slusku ale vobec ma nenapadla tato moznost

divana
autor
21. júl 2017

@wewa125 nasa mala je len nekludna, pcha si prsty do ust hned ako doje, nevie si odgrgnut, ked zaspi za 30min je hore z krcov neviem co snou

dominika7990
21. júl 2017

Skús dávať grgať po sediacky že ju zdvihnes na pár sekúnd do sedu. Moja iba tak vedela odgrgnut 🙂

dominika7990
21. júl 2017
lilu74
21. júl 2017

musi jej hlavne chutit ja som maleho kojila 9 mesiacov a potom presla na UM a v pohode, kamoska vyskusala vsetky dostupne na trhu pokial nasla to spravne:(

wewa125
22. júl 2017

@divana a nema koliku? Je aj antikolikove mlieko alebo reflux? Je aj antirefluxne mliecko ale to co mas zahustit Nutritonom

divana
autor
22. júl 2017

@wewa125 koliku nema prdi a kaka bez problemov a reflux mame mierny pottvrdeny zo sona.

jantato
22. júl 2017

vyskusaj hipp bio combiotic ak si neskusala

wewa125
22. júl 2017

@divana no tak skus ten NutriTon na zahustenie mliecka mali sme tiez mierny ale nevedeli sme grgnut pucili sa normalne urobis mliecko a potom tam supnes odmerku nutritonu na zahustenie urobi to talu kasicku do hociakeho mliecka za pokus nic nedas my sme dali to mlieko bez kravskej plys nutriton a nove babo som.mala spokojne

divana
autor
22. júl 2017

@wewa125 diki ale ja jakmile jej dam troska hustejsie ju boli brucho z toho strastne, preto ani ar mlieko nemozme ona ma strastne citlive travenie

dominika7990
22. júl 2017

@divana vyskúšaj poprípade zvýšiť dávku probiotík na 2x denne za skúšku nič nedáš možno jej pomôže v tráveni mliečka a nebude ju tak bruško bolieť 🙂 nám to upravilo napríklad kakanie vedela iba s teplomerom kakat a po zvýšení mi krásne kaka sama už aj bez probiotík 🙂

autumn11
22. júl 2017

môjmu synovi najlepšie sadlo mlieko amilk bifido. Dovtedy mal problémy so stolicou a s trávením. Amilk mu to upravil.

adriannasvk
22. júl 2017

Skus vyskusat napr nutrilon HA. Ma mierne nastiepenu BKM a je lahsie stravitelne,syn tiez zle spaval,bol nekludny,ja som po porade s dr dala najskor nutrilon alergy care,ktory sa dava pri alergii na BKM aby sa mu travenie upravilo,ukludnili sa crievka,dr ti moze dat aj predpis,je lahko travitelne,a po case,cca 2-3 mesiace sme presli na nutrilon HA a teraz ma maly cca 1,5 roka a prechadzam na klasucky nutrilon postupne. Mliecka sa daju vybavit aj na predpis tak mozes co to usetrit. Nemusis skusat prace nutrilon,nie kazdemu babatku sadbe ale urcite by som zvolila bud mlieko na alergiu BKM alebo aspon HA,su lepsie travitelne😉

adriannasvk
22. júl 2017

A samozrejme probiotika by som kupila,davala som aj ja a velmi pomohli,len ich treba uzivat niekolko dni kym zaberu🙂

lucibka
22. júl 2017

@divana nepali ju zaha koli tomu refluxu?preto si moze pchat pasticku do ust a budit sa. Moj maly to mal tiez, davala som mu sirup gastrotuss a pomohlo to.

divana
autor
22. júl 2017

@lucibka moze ju palit, lebo si nevie odgrgnut nam gastrotuss sposobuje neuveritelne koliky aj 2h placu

lucibka
22. júl 2017

@divana este mi napadlo, na brusko ju skusas davat?moj ked si nahodou nemohol odgrgnut, tak zvyklo pomoct ho dat na brusko a tak sa mu podarilo odgrgnut...

veronikakubusova28
8. mar 2020

Dobry den , mi papame nutrilon a moj drobec za kazdym prebalenim je pokakany ...je to ok nemam zmenit mlieko ?

dominika7990
8. mar 2020

@veronikakubusova28 záleží ako je aj dieťa staré (pozerám že v profile máte že ste v skupine marcovky 2020) ak má dieťa pár týždňov/mesiacov je to úplne normálne. Mne mladší kakal po každom kŕmení do 3m a neriešila som ani dr dieťa pekne naberalo na váhe.