Ktoré mlieko je najlepšie?

gabrielatomino
9. jún 2012

lebo ja kojím moju princeznu, lenže asi mam slabe mliečko, pretože sa každu hodinu, dve budi na to že je hladna :( a chcem jej skusiť dať umele mlieko , len neviem ake je najlepšie....

nikush
10. jún 2012

@gabrielatomino neexistuje slabe mlieko, treba nechat vypit cely prsnik a nestriedat casto pri jednom dojceni obe. a MM nieje len o hlade ale aj o smade. ja sa tiez napijem ked chcem, hoc aj kazdych 10minut. treba len vydrzat, ved je to uplne male babo a idu horucavy...vsetko chce zvyk...cize podla mna ziadne UM, leda ze nebude priberat, a aj to sa da riesit inak

danusskaaa
10. jún 2012

baby ja mam zase problem, ze uz mi mlieko odchadza! vecer nemam nic ☹ mala aj cucka, ale nic jej nejde tak sa hneva 😠 skusala sa UM a nechce mi nic. skusila som Nutrilon, Sunar aj Francuzske mliecko... proste ako uvidi flasku s mliekom krici ako by som ju vrazdila!!! 😢 😢 😢 nechcem ju nechavat hladnu... ale ani dokrmovanie s lyzickou, rurkou, flasou a kvapatkom nejde! co s tym? davam jej cajik z flasky, aby si na nu zvykla a to taha pekne, avsak pride mlieko a rev! vyskusala som vsetky druhy flias, dudlov so silnym, slabym prietoko, aj s viacerymi prietokmi, proste nic nezoberie ☹ som zufala 😒

murinka
10. jún 2012

slabe mlieko neexistuje.ak je mala po nadojceni spokojna,ma 5-7pocikanych plienok tak vsetko je ok.na jeden prsnik priloz aj 2-3x pokila nemas pocit ze prsnik je makkucky-vyprazdeneny.ziadne umele,prikladat,prikladat a este raz prikladat.viem co pisem-zo zaciatku to bude mozno trosku tazsie ale bude ok 🙂 nevzdavaj dojcenie 🙂 ak mas pochybnosti tak sa obrat na laktacnu poradkynu-tie robia divy 🙂

zmrzlinkams
10. jún 2012

Ja som začala najprv s tymi lacnejšimi treba vyskušať lebo babatku može každe sadnuť a nemusi. v nemocnici davali malej nutrilon ale pre nás je drahe a nepočula som dobreho nanho, tak sme doma skusili kupiť sunar ale ten malej nerobil dobre, mala z neho krče a nepeknu stolicu, taku zhrčkavenu s kyslastym nadychom akoby v nej kyslo. tak sme prešli na Hami mliečko a to nám sadlo, s tym sme spokojny, malej chuti, nema krče ani bolesti a tak sme ostali už pri nom nemenili sme.
v lekárni sa skus opytač či sa nedaju kupiť nejake len vzorky mliečok a vyskušaj a ked malej sadne tak použivaj len to - lebo neni dobre kupovať stale ine mlieko a miešať to iba vtedy ak jedno nesadne ale ak sadne tak nemen.
Ale pokial kojiš tak skus častejšie kojiť nemiešaj MM s UM mliekom kamaratka takto miešala a mala ma 2 mesiace a 2 tyž. a ma cez 6kg skoro 7kg čo podla mna je velmi velka nadvaha, naša to ma cez 7kg teraz a to ťaha na 9mes. detičky potom rychlo priberaju, pokial kojiš tak skus sa viac zamerať na to kojenie a na to prečo mala je stale hladna z kojenia, možno ti vela tečie mliečko a nestiha hltať a skoro to vzda alebo ti slavo tečie neviem to sa skor skus obratiť na dievčata čo vedia dobre poradiť ohlade kojenia.
ale ak sa rozhodneš pre UM tak moj nazor je ten že potom už radčej nekoj, bud davaj jedno alebo druhe ale nekonbinuj to - ale to je moj nazor, možno ti dievčata napiše ine. každa ma rozne skusenosti a nazori.
ale to že len MM a nič ine len MM tak to tiež neni uplne pravda v dnešnej dobe podla mna je to už na rovnakej hladine akorát UM ťa vyjde omnoho drahšie a preto je lepšie kojiť, čo ja vidim v tom najväčšiu vyhodu.... 🙂

erika26
10. jún 2012

tiež jednoznačne : materské mlieko je naj pre bábo. Neviem či ťa to poteší, ale ver, že nie si na svete sama čo kojila každú hodinu. Mám dve deti, dcérku som kojila každú hodinu do 5 mesiacov a potom zrazu jeden deň akoby uťalo a ona zrazu v poho vydržala 2-3hodiny. Našťastie v noci sa budila len 3-4 razy. No a syn ten bol veru iný. Ten pýtal mliečko do 6 týždňov každú hodinu či deň či noc. Potom ho bolelo bruško lebo sa objedol a boli sme stále v jednom kolotoči. Veru som si aj poplakala a nie raz. Ale vydržala som, aj ked som už tiež mala hriešne myšlienky na UM. Ale zvládli sme to. Po 6 týždňoch sa to zlepšilo. Hlavne v noci. Ide hlavne o teba, musíš to ty vydržať, želám ti správne rozhodnutie a požiadaj niekoho o pomoc nech ti malú pokočíkujú cez deň a ty spi, alebo nech ti babky upracú, uvaria. Ved je to len chvíľu a robia to pre svoje vnúčatko. Mne pri prvej dcére veru na stredačku pomahali obe babky prvý mesiac a bolo to super. 😎 😎 😎

tinka1234567
23. jan 2022

@sasena033 tiež mam podobný problém ze malý skúsil fľašu a cez deň sa nevie prisat na prsník ale v noci pekne papa z prsníka.. Ako sa to dá riešiť?