Umelé mlieko pred každým spaním

13. jún 2022

Maminy, prosím poraďte. Mame 8 mesačnú dcérku, pred každým zaspávaním place. Ma 2 spanky a cca každé 3 hodinky ju dávam spinkat. Ale place a place, musim ju tapkat, aby zaspala. Niektore mi poradili,že jej mám dat aj pred dennými spankami UM, aby vedela,že ide spinkat. Je to podľa vás Ok? A staci len trosku? Alebo čo myslite? Lebo mliecko ma len rano, potom desiatu, obed,olovrant, veceru a druhe mliecko ma pred spanim. Nema mi kto poradiť, tak sa pytam vás🙂

ivangeline
13. jún 2022

Cucanie je pomocnik upokojenia. Ak nechces davat,skus ine sposoby pomoci zaspatia..Prip nevyhpvuje spaci cas. Ci ked zaspi,spi pekne?

tayla
13. jún 2022

Môj má už 21 mesiacov a vždy pred spaním má UM, bez neho by ani nešiel spať 🤭. Pokiaľ vypije, prečo jej nedať?

autor
13. jún 2022

@ivangeline od narodenia ma 30 minútové spanky a to len v kočíku. Učíme ju zaspávať už doma a občas sa zázrakom podari,že potiahne aj vyše hodiny, hodiny a pol, čo doteraz nebolo. Len ten plac 😏

autor
13. jún 2022

@tayla a mozem sa spytat? Napr ma obed a za chvilku ide spat, tak jej dat aj 180ml UM, ako dávame vecer, či vášmu malému staci len tak cucnut?

paulinkaa2
13. jún 2022

A prečo nie. Veď je malinka. Moja bude mať 3 a ešte si vypýta mlieko. A keď chcem aby spala tak jej ho dám pre pokoj v duši

nikpa
13. jún 2022

Dala by som jej keď jej to pomôže zaspať. Akurát nie takú veľkú dávku. Napr. keď ma obed a potom ide spať tak už len max. polovičnú dávku mlieka.

autor
13. jún 2022

@paulinkaa2
@nikpa Dakujem, skusim jej zaviesť ako keby taku rutinu s mlieckom, mozno pomoze

petamich
13. jún 2022

180 je podla mna strasne vela ak ma zavedene normalne jedlo cez den, skor by som dala len napr. 90 a cumel s pomalsim prietokom, nech jej netecie rychlo ale ukludni sa pri tom - kazdopadne treba sa pripravit na to, ze je to spankova asociacia rovnaka ako to tapkanie = nahradis jeden "zlozvyk" inym, preto v uvodzovkach, lebo to nie je zlozvyk v pravom zmysle slova - jedno dieta ma cumel, ine prso, ine flasu, ine zmoli deku, dalsie ruky :D asi vacsina nieco ma ani si to neuvedomujeme

takze moze to byt mlieko ale 180 je dost ak napr. hodku pred tym ma plnohodnotnu desiatu alebo obed

u nas inak ked zacal plakat a vystrajat znamenalo to vzdy, ze treba predlzit bdele okna - zaklopem si ale nas maly ma 11M a nikdy (okrem regresie) nemal problem so zaspavanim, vzdy zaspi do 5 min., respektovala som jeho bdele okna a predlzovala ich, ked som par dni odpozorovala, ze place :D skusala si napr. dat ju po 3.5 hodine? namiesto po 3?

autor
13. jún 2022

@petamich Dakujem ti pekne,presne som si tak povedala,že aj to tapkanie nie je dobre, aby to nevyžadovala aj v noci. Takze ano, sú to zlozvyky. Neskusala som 3,5 hodiny. Ale asi zajtra skusim, ja totižto nevidim na nej, či je unavena. Nezmoli si očká, ani nic podobne,tak mi to je ťažko.

petamich
13. jún 2022

ani nas nie 😆 resp. zmoli ale hodinu po tom co vstal a to moc nepomaha - takze som sa riadila skor tymto, akonahle zacal plakat, storcovat sa, stavat v postielke a trvalo to par dni, skusila som natiahnut bdele okno, toto som otestovala zasa 3-4 dni a ked fungovalo bolo to ono a inak pred vecernym spanim ma aj nas mlieko (nedavno som prestala kojit a nahradili sme prso flasou UM) a odkvacne po nom a obcas aj cez den mu dam, to vtedy ked vidim, ze unaveny je naozaj, mrzuty, spat nie a nie aj po 6tich hodinach, tak vtedy mu dam 90-120 ml mlieka a odkvacne pri drncani na balkone

aktualne totiz spi len v postielke alebo na balkone, lebo vonku chce vidiet, lozit po trave a nezaspi mi tam - je to vsetko obdobie a pre mna aj veda rozumiet mu, prve dieta je asi vzdy tak 🤪

surama
13. jún 2022

Jasne, ze daj. Aspon skus ci to pomoze. Moj ma 9m a davam vzdy pred spanim, ale ked napr. predtým nedavno jedol, tak urobim len 60ml, ale nie, tak 150ml..podla situacie, ale vypije mliecko a zaspi. Inak na 2 spanky neplanujete prejst? Moj mal tiez 30min spanky a prechod na 2 nam dost pomohol a teraz potiahne aj hodinu, hodinu a pol.

autor
13. jún 2022

@petamich presne, aj ona po spanku zmoli alebo ziva😅 Dakujem za radu, hneď zajtra skusim predĺžiť a teda pockam pár dni. My učíme doma, pretoze vonku ju budilo uplne všetko a tym padom malo pospala. Preto skúšame doma

autor
13. jún 2022

@surama Dakujem, Ved skusim a uvidim. Na 2 spanky sa snažím prejst, dnes som skusila. Vstala 6:30, 9:30 uložila na spanok, no silny plac a zaspala až 10:15 do 11:10. A druhý spanok som uložila o 14:10, s placom zaspala 14:20 a zatial ešte spinka. Ja som už taka zúfalá z týchto spankov. Len ak by vstala teraz,snáď vydrzi do večerného spanku

petamich
13. jún 2022

nam doma pomohlo, pred tym daval 30 min. a teraz uz asi dva mesiace potiahne pekne 2x1-1.5 hodinky, na balkone sa mu dobre spi 🙂 drzim paste! :D

autor
13. jún 2022

@petamich takze spala doobedu hodinu a teraz hodinu, myslis,že staci toľko spanku cez den? Spinkat na noc ju dám teda až nejako o 19, ak vydrzi

petamich
13. jún 2022

no moj ma uz 11M a spi mi 2-3 hodiny cez den, vecer ide spat 20:00 a vstava 7:30-8:00 takze to je 14-15 hodin a to je aj viac ako vravia "tabulky" :D

ankare
13. jún 2022

Moje dieťa je dojčene a dojčením sa uspava. Takže to, čo vyžaduje Tvoja dcérka, má logiku. Ak tak spokojne zaspí, dávaj jej mliečko.

pstrap
13. jún 2022

Len jej daj mliečko, keď si pýta. Bude sa jej dobre spinkať. Náš malý, teraz už má 3r. 🙆, tiež viacej UM dostával, ale stále bol váhovo v pohode. Dobre spal napapkany. V 4m. už prespal celú noc.

janka48
14. jún 2022

Moj bude mat 11mes. a stale pred spanim vypije mlieko aj cez den. 90ml ...bez toho ak spime doma by nezaspal..vonku ano. Cize ak sa pri flaske upokoji tak kludne 😊

bambi2121
14. jún 2022

Moj bude mat 2 roky a stale a pred spanim cez den minimum 4 odmerky mlieka,spi uz iba raz,a vecer dostava plnu davku,niekedy aj rano ma 4 odmerky,ale rano si nie vzdy pyta

nikushik12345
17. jún 2022

Ja som staršiemu dávala aj pred spaním . dieťa potrebuje aj mlieko ale spraviť len cca 150 ml mliecka .

rebekamarcusko
17. jún 2022

Moj inak ani nezaspi,len s mlieckom,ma 9 mesiacov.

mareri
27. jún 2022

zaleži aj na tom, na čo je dieta zvyknute. Ked chce před spanim mliečko, kľudne mu ho daj. Moja dcera do 4 rokov pred spanim pila mliečko sunar