Dá sa dať bábo preč aj po 3 mesiacoch?

kajka4569
4. jan 2013

Mam len 17 rokov tteraz nedavno som mala,a som tehotna no neviem kolko tyzdnov :( nemala som pravidelnu menstruaciu lebo som mala cysty na vajecnikoch... no uz mi cysty praskli asi v septembri no od oktobra som nemala menstruaciu !! doktor povedal ze menstrucaia mi nemusi orist hned no bola som za nim v novembri a pichol mi len vyvolavacku !!! a dodnes som nedostala menstruaciu !! a dnes som si robila test a som tehotna da sa datt prec dietatko aj po 3 mesiacoch ?? ja nemozem mat este dieta mam strasne prisneho otca ktori ma na to aj upozornoval aby som nebola tehotna :( mam 21 rocneho priatela :( potrebujem pomooct prosiim !!!

dm1
4. jan 2013

naco zakladas 2 rovnake temy? to ci je na prerusenie tehotenstva neskoro zistis az ked pojdes ku gynekologovi a ten bude vidiet ako dlho si tehotna. Ked sa tak strasne bojis tehotestva pouzivali ste spolahlivu ochranu?

tijana
4. jan 2013

@dm1 Aku ochranu použivali je fakt asi teraz jedno 🙂

katren
4. jan 2013

@kajka4569 nie si dospela, takze potrat ti dr. nevykonaju pokial nebudu mat suhlas od rodicov a 300€ len-tak z vacku asi tiez nevytiahnes....takze to, ze im to zatajis ti nevyjde.....budes musiet s pravdou von....
drzim palce...

kajka4569
autor
4. jan 2013

Dakujem mamina o tom vie ale oco je tazky oriesok ked tak zaplati to priatel povedal len aby bolo dobre !! :( len mam strach ze uz som presla hranice 12 t. :(

samkova
4. jan 2013

Ahoj nezávidim ti veru,ale ja som mala tiez a taketo veci prisneho otca a ostala som tehotná a čo mi už mohol spravit,jedine sa stym zmieerit a teraz je najstastnejsi dedko na svete 🙂)))drzim palce bude to dobre 🙂

katren
4. jan 2013

@kajka4569 ale to dieta za tvoju chybu nemoze.....a mamina co vravi???

leika259
4. jan 2013

@katren má pravdu musíš s pravdou von ..tehotenstvo sa pred rodičmi nedá zatajiť...môj otec sa to dozvedel dosť neskoro,,,ťažko to prežíval(aj napriek môjmu veku, ale ja ešte študujem) 😎 a teraz je aký rád, že má vnúčika 🙂

kajka4569
autor
4. jan 2013

lenze mi byvame na dedine :( a tu to je ako pest na oko :( kazdi sa bude z neho smiat :( to je dedina ja neviem co mam robiit :(

takyna
4. jan 2013

@kajka4569 tu ti neporadime, treba ist co najskor na sono ku tvojmu gynekologovi, myslim, ze hranica je 12 +6, na prerusenie.
drzim ti palce

katren
4. jan 2013

@kajka4569 a co, ze byvate na dedine....myslis, ze mesto je ine??? to je len velka dedina....tiez vie kazdy o kazdom....a reci okolo....no a co.....ja mam deti 3 roky po sebe a reci som si uzila len na zaciatku a potom na vsetko zabudli....

kajka4569
autor
4. jan 2013

Dakujem Vam vsetkym :(

anjelicek26
4. jan 2013

@kajka4569 na potrat je prineskoro, bodka. Si tehotna asi tak dlho ja a boli ma ,ze tvoj najsilnejsi cit je strach pred otcom ☹ Nas syncek uz kopka, krasny pocit. Neviem co chces pocut, babatko sa narodi, lepsie ako stresy by bolo sa na neho tesit... ono to totiz vsetko vnima.

kajka4569
autor
4. jan 2013

@anjelicek26 lenze neviem kolko mas ty ale ja mam 17 :(

miminka327
4. jan 2013

áno presne..možno si na začiatku vypočuješ trochu kriku a podobne 🙂 , ale potom radosť prevýši strach a hnev 😵 😵 😵 a ak máš spoľahlivého priateľa určite ti pomôže,veď predsa sama si to nerobila 🙂 😵 😵 😵 Držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

katren
4. jan 2013

@kajka4569 je jedno, kolko ma rokov, nie????? v sexovani rozdiel nerobis a v tehotenstve ano?????

tehula
4. jan 2013

@kajka4569 na dedine sa deju rovnake veci ako v meste, len sa o tom viac hovori a ako prepac, ale v 17tke a uz ondite prvu ligu a bez ochrany. Tehotenstvo radsej doma oznam, pre trochu kriku sa snad nezlozis a rodicia ta jedini podporia. Hadam to nechces tajit a potom potajme porodit niekde na verejnych wckacha zo strachu do kontajnera hadzat. Bud aspon teraz zodpovedna a nie si ani prva ani posledna, co ostala tehotna pred 18tkou. Priatel sa ako zachoval?

bambibam
4. jan 2013

ja som bola pri prvej v škole a celáááá dedina ohovárala, s otcom som sa nebavila 2 roky a neľutujem ,že mám dcéru. Pokiaľ ti mama bude oporou ,tak zvládnete všetko, a nabudúce 2x meraj a raz súlož s ochranou A všetky tie tetky čo nás ohovárali sú bez vnúčeniec a ticho závidia - deti pomali 35 rokov a potomkovia žiadny.

tehula
4. jan 2013

@anjelicek26
@katren
no zas sa netvarte, ze je to jedno ten vek, Dieta nebude vychovavane zadarmo. Vy mate obe manzela a podporu rodiny. A rodinu ste zakladali planovane, cize aj nejake peniazky nasporene boli. Autorka ma 17, leda tak nejake vreckove dostava, ani plienky nebude mat za co kupit. Bez pomoci rodiny, alebo priatela neviem, ako by prezili

bbarboraa
4. jan 2013

@kajka4569 nebudes 1. ani posledna... tato ti vynada a ked sa babo narodi uvidis ze bude najhrdejsi dedo na svete...

katren
4. jan 2013

@tehula tak existuje aj anonymny porod a moze dat dieta na adopciu.....
ale teda ked nechcela byt tehotna, naco sexuje???a ked ma pochybnosti, tak sa treba skor "zobudit" a nie na konci prveho trimestra.....

bbarboraa
4. jan 2013

@tehula keby bola moznost potratu tak ju tam srdecne poslem , vrk 17 je samozrejme problem... ale uz je to pase babo bude (asi) takze ine ako "co sa da robit" sa poveedat neda...alebo este adopcia nooo...

anjelicek26
4. jan 2013

@kajka4569 mama - a dobra - mozes byt v kazdom veku.

kajka4569
autor
4. jan 2013

to neviem ani ja :( priatel sa postavil ku mne ze mi pomoze,ze urobi to co uznam za vhodne 😢

bodka13
4. jan 2013

😕 😲 vy stíhate písať do oboch tém 😕 😀 ...ja sa nejako strácam 😒 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/mam-17-rokov-a-cakam-dieta-no-nemozem-si-ho-nechat/

miminka327
4. jan 2013

@kajka4569 tak na čo váhaš...školu si môžeš spraviť hoci -kedy 😉 !

anjelicek26
4. jan 2013

@kajka4569 si medzi 15-19. tyzdnom tehotna.Rozhodnut sa mozes uz len pre adopciu alebo babo. Potrat uz nie.

leika259
4. jan 2013

@kajka4569 hlavne nepanikár a nerob unáhlené rozhodnutia...choď pondelok k doktorovi a povedz mu svoj problém..to , že ti vyšiel pozitívny test nemusí znamenať, že si tehotná na 100% to potvrdí až lekár

katren
4. jan 2013

@kajka4569 tiez nechapem, preco vahas, ked sa priatel za teba postavil....vies, ako sa budete z drobceka tesit?????a ako pisu ine, skola sa da dokoncit neskor 😉

fanta3
4. jan 2013

to ze ti vysiel test pozitivny, neznamena ze este naozaj si tehotna- nie su uplne spolahlive, najlepsie ti tehotenstvo potvrdi/vyvrati tvoj gynekolog. Na tvojom mieste by som ho cim skor navstivila, mozno len zbytocne robis popredu paniku. Ak ti tehotenstvo potvrdi, tak bude najlepsie rovno s nim prebrat moznosti ake mas co sa tyka dietatka. Doktor ti bude vediet hned zistit aj v ktorom tyzdni tehotenstva si a na zaklade toho budes vediet ci je interupcia este mozna alebo nie.
V kazdom pripade mat dieta je velka vec a urcite by ti to odzakladov zmenilo cely zivot, si este mladucka a keby si si ho nechala (ci z vlastnej vole alebo by si uz inak nemohla) je to to najkrajsie co sa v zivote zeny moze udiat. Je mi jasne, ze si na to este neni pripravena, len ak by si uz inu moznost nemala, ako mat dietatko, tak neber to ako tragediu, bude to tazke, ale neboj sa, casom tento krok (porod dietata) nikdy neolutujes. Aj ked pises, ze otec je prisny, urcite ta ma velmi rad a v tazkej zivotnej situacii ta podrzi-rodina pomoze s cim bude treba. A tak isto aj rozhodnutie pre interupciu je velky krok (tiez moze mat svoje nasledky- psychicke aj fyzicke), takze si to dobre vsetko premysli. Pohovor si aj so svojim priatelom o danej situacii. V kazdom pripade snaz sa mat chladnu hlavu, je to hlavne tvoje telo, tvoj zivot a tvoje rozhodnutie a ti co ta miluju budu pri tebe stat, nech sa rozhodnes akokolvek. Drzim päste nech ti to dobre dopadne, bodaj by bol ten tehotensky test len plany poplach. Takze hlavu hore, bud silna a sup sup k doktorovi, treba cim skor jednat, aby si vedela na com si. Drz sa

kajka4569
autor
4. jan 2013

Dakujem Vam !!! pondelok idem k doktorovy a uvidi sa !! :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre