Dá sa virtuálne adoptovať psík?

20. okt 2020

Mame staru chalupu ktoru s muzom budeme prerabat buduci rok lebo teraz este riesime prepisanie atd. Ide o to ze kedze tam ma muz dielnu a v zadnej casti budu auta ktore ma na opravu chceli by sme tam nejakeho psika ktory by to strazil. Kedze sa to zacne riesit az na jar premyslame zatial o virtualnej adopcii s tym,ze casom by sme psika adoptovali mozno to bude za 3 mesiace ale problem je ze zatial co som sa informovala vo viacerych utulkoch maju problem s tym,ze pes by strazil chalupu. Volieru by mal vonku ale do vnutra moze ist. Tak premyslame ci sa to vobec aj oplati brat psa z utulku ked maju take poziadavky ake maju

lindusss2016
20. okt 2020

No s tym sme sa aj my stretli, ze nam z utulku nechceli dat psa na dvor, pritom mal zateplenu budu a volny pohyb, ziadna retaz ani voliera. Nakoniec nam dali, ale odmietla nam najskor x psov. Mozno skuste nejakeho chlpateho, aby vam verili, ze nezamrzne 🤷‍♀️ ci sa da adoptovat virtualne, to netusim, ale skor nie. Mozte dovtedy podporovat konkretny utulok, ale neviem, ci vam budu drzat psa do jari

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. okt 2020

@trema no v podstate je to tak bude aj vnutri lenze my mame doma aj macicky takze potrebujeme psa ktory vie strazit ale neroztrha prvu macku co sa objavi na obzore kedze mame 2 vnutorne a 2 vonkajsie...a tie vnutorne su este babatka. Psik by bol vkuse s niekim kedze tam ma muz dielnu stale by s nim bol

limetka69
20. okt 2020

ja len poviem ako sa zoznamuje macka so psom, psa prievedies k macke, ale macka musi byt hore, na vrchu na stole napriklad, :D zvyknu si na seba, ale macka musi byt stale nad vecou, 🙂 a ano treba im pritakat na vsetko v utulku, lebo pes ma vacsie prava ako clovek dnes, chora doba, nestaci ze mu das, lasku a domov, musis mu dat aj postel a oblicku :D

ludkka0407
20. okt 2020

Viem,ze funguje virtualna adopcie v OZ Psy ulice,o dalsich neviem (mozno este Mala farma tiez v KE),skus pozriet na fb a uvidis.osobne zajst do utulku tiez nie je na skodu,ozrejmit,co by ste radi a ci sa najde nejaky vhodny psik pre vas.drzim palce

autor
20. okt 2020

@ludkka0407 to sme raz boli a povedali,ze si mame pozret psa na fb a ze potom nam ho ukazu cez branu a pridu oni k nam na kontrolu ze v akom prostredi bude zit

ludkka0407
20. okt 2020

Kontroly su normalne😁ja obcas docaskujem,cize mam psika doma,kym sa nenajde vhodna rodina prenho a mozno aj toto by bola vasa cesta.na fb sa daju pozriet aj s popisom,teda mozno by ste uz isli s konkretnym vybratym.inak,utulky su v tomto zvlastne aj opatrne

autor
20. okt 2020

@ludkka0407 mame obaja psov a nikdy sme nemali problem. Ale upeimne aby mi niekto behal po pozemku a strkal vsade nos to si radsej vezmem psa z inzeratu

limetka69
20. okt 2020

pamatam sa na diskusiu ako si jedny adoptovali psa, mali ho rok mozno aj dlhsie, prisla im kontrola a cxhceli im ho vziat, deti na psa naviazane, pes vybeh pri konoch niekde, proste sa mal ako v raji, po tom co som tam citala y som psa z utulku nechcela

s_a
20. okt 2020

a ešte by som si predtým poriadne pozisťovala, či je naozaj ten pes v pohode s mačkami.. my sme tiež dlho hľadali, kedže toto bola naša podmienka, aby neubližoval mačkám..

simca06022011
20. okt 2020

no poviem ti, ze v dnesnej dobe, je pes nadovsetko... riesili sme kupu psa (ma sa u nas ako prasa v zite s prepacenim), a odmietli nam ho predat, lebo bude trpiet u nas, kedze vacsinu dna a casu mal byt na dvore s tym, ze vzdy je niekto s nim doma (fakt je taky, ze to tak v skutocnosti nie je, lebo je to suchy zips a chodi vsade za nami). Ale ten postoj, ako keby sme boli nejaki tyrania, co chudaka psa nechaju na dvore a nepustia si ho do postele... dufam, ze sa slecnam z CHStanic kde nas omietli dobre pozera na toho nasho rozmaznanca, ktoreho sme nakoniec museli "importovat" :D
Cize ked prides do utulku s tym, ze pes bude vonku a vo voliere tak ach jajaj...musis najst takych ludi co su nakloneni tomu, ze pes je zviera, co byva vonku :D Ono ten psik co ku vam pride, moze prist asi aj na skusku, vyskusate ako vychadza s mackami, ak si za dva tyzdne nezvykne na macky.. aj ked je to take... krute. Maloktory pes zvladne akukolvek macku, akekolvek zviera.. vacsinou neublizuju tym "vlastnym/z domu". Napr. moju sliepku, dokonca ani len mys, na dvore pes nezlikviduje, ako nahle sme niekde inde a vidi vrtaka, hlodavca, macku.. koniec.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. okt 2020

@simca06022011 no ak by bol on ok s mackami skor si myslim ze bude mat co robit aby presvedcil nasu drobotinu