Dlhodobá ignorácia žiadosti o možnosť blokovať užívateľa

soldi
8. jan 2014

naozaj vam, timu asmira, absolutne nezalezi na vasich prispievatelkach?
je vam prednejsia popularita, hadky a sikana nez klud a pokoj ako sa stale snazite klamlivo prezentovat?

narazam na kauzu anjelicek26. poznam ju osobne. je to clovek, ktory pomaha a snazi sa a kvoli vasej neochote a pomylenym prioritam ma odist?
kolko skvelych osob este vyzeniete?

preco je pre vas taky problem pridat tlacitko: blokovat?

kolko hlasov a peticii treba, aby ste to konecne urobili?

mariova odpoved na nase otazky bola arogantnym vysmechom:

ďakujem za článok a každej používateľke za reakciu. Reagovať budem postupne, teraz však k blokácii konkrétnych používateľov. Takáto funkcia nie je riešením, nakoľko tým sa problém len skrýva a ostáva naďalej "živým". V tejto veci sa treba pozrieť celkom na príčinu vzniku problému, ktorou v tomto prípade, ako sama píšeš, je do veľkej miery aj tvoja popularita. Este viac ako popularita, je pravdou to, že Modrý koník je kópiou reálneho života, v ktorom existujú radosti aj ťažkosti. My sa snažíme o to, aby koník vytváral čo najviac príležistostí na radosť a nie je našim cieľom spraviť stránku hygienicky čistou pred nezhodami. Práve tie sú znakom pokroku a preto som rád, že si o svojom probléme informovala verejne. Článok prosím nechaj aktívny, budem ho ešte potrebovať a ďalej reagovať.

reagovat budes postupne? takto? ze to zmeties zo stola?
funkcia blokovat nie je riesenim? a co je? ked pojdem s bolestou k lekarovi a budem si pytat liek, tam ma ma odbit s tym, ze on nevie preco ma to boli tak ma necha trpiet, kym na to nepride? to je spravny postoj podla vas, asmira timu?
ked je niekto popularny, tak ma byt povolene donho hocikomu hocikolko beztrestne kopat? bez nasledkov a sankcii? to je ten obraz, akym sa chcete prezentovat?
nezhody su znamkou pokroku? tak podme rozputat tretiu svetovu vojnu, nech vsetci vidia aki sme pokrokovi.

same skvostne slova, ale odkaz je jasny:
kasleme na vas, mile prispievatelky, ste pre nas len zdrojom penazi a nezalezi nam na vas vobec.

skatarina
8. jan 2014

@soldi maju na to 3 mesiace kym sa irriss nevrati 😉 . ale ona dolezie este dnes pod inym nickom

drobec123
8. jan 2014

@soldi skvela iniciativa, si super, dakujeme ! pripajam sa k vam a drzim palce nech to nejde dole vodou s MK.

anjelicek4
8. jan 2014

kto ju akože vyštval??? zato že dve kozy mi napíšu hovadinu tu nebudem robiť hon na čarodejnice 😅 skôr či neskôr sa nájdu zase nejaké primitívky takže odporúčam nevšímať si, dať si veci len pre priateľov... ale blokácia ako na FB by bodla 😉

mijadave
8. jan 2014

@soldi @mariosmykal aj ja sa pridavam a myslim si, ze moznost blokovat si sama osobu je skvela volba... rozhodne to nie je ok, co tu tie osoby vyvadzaju... a moznost zablokovat uzivatela alebo uzivatelku ulahci zivot vsetkym 😉

lumoska
8. jan 2014

Super, ze sa uz na tom pracuje.🙂

miry24
8. jan 2014

vymýšľate krásne veci na MK, ale o mamičky a budúce mamičky ako zabúdate.Ja obdivujem @anglicek26, že to tu ešte vydržala..za jedno chcete aby ste tu mali tisíce registrovaných osôb, ale keď si neviete dať rady s dvomi s prepáčením ,,ropuškami,, tak naozaj neostáva nič iné len odíjsť a spomínať 🙂 S pozdravom

lienka1701
8. jan 2014

@skatarina a prečo vlastne?ved to je strašná škoda...ved toľkým mamičkám dobre poradila a pomohla

skatarina
8. jan 2014

@lienka1701 uz nevládze znášať utoky a osočovanie na seba a svoju rodinu. Cele zleee ☹

lienka1701
8. jan 2014

@skatarina aha a to prečo ju niekto osočuje...šak ten kto chce tak nech si z tej jej rady zoberie príklad a kto nechce nech tak nerobí...ved ona sa snaží pomôcť a je na každom či tú jej radu vyskúša alebo nie...ona len slovne pomôže, poradí niečo zo svojich bohatých skúseností...ja tomuto nechápem čo za ľudia vôbec existujú ked aj takýchto ľúdí dokážu osočovať

monullienka1
8. jan 2014

anjelicek26 bola pre mna velkym prinosom, vzdy ked som si nevedela dat rady s malou ochotne mi poradila, je inspiraciou pre mnohe zacinajuce mamicky, ale aj pre skusene mamicky, tak fakt nechapem, preco adminy dovolia ju takto vystvat nejakymi zavistlivymi kravami, radsej by som ich dala blokovat, pretoze to nabuduce moze byt hociktora z nas komu budu zneprijemnovat cas straveny na MK. Ma to byt stranka, kde sa maju mamicky navzajom podporovat a pomahat si a nie ohovarat, kritizovat a ublizovat!

sirinka
8. jan 2014

@soldi pozri, je rozdiel medzi tym, ked niekto sliedi a vytahuje akekolvek informacie o tebe, ktore ty nemas zaujem zverejnovat a ked sama a dobrovolne zverejnujes svoj sukromny zivot. Vzdy sa najdu ludia, ktori dokazu vyuzit akukolvek informaciu v tvoj neprospech, takze pokial ides s kozou na trh, musis s tym aj ratat. Takze ja stale ako najlepsiu prevenciu vidim prave ochranu vlastneho sukromia 😉

soldi
autor
8. jan 2014

@sirinka alica na nu utocila pod kazdym statusom, kazdou spravou- napadala ju kvoli detskej izbe, totalne ju potopila, ked marta riesila rozvoz deti a hladala radu, ako by sa to dalo zorganizovat.
takze sorry, ale pokial netusis do akej hlbky to zasahovalo, tak sa radsej nezapajaj, lebo zbytocne jatris rany

soldi
autor
8. jan 2014

@natas4 pripominas mi ludi, ktori tvrdia, ze zena si moze sama za to, ze bola znasilnena. lebo sa vyzyvavo obliekla, tak co cakala.

viac k tomu nemam co dodat

natas4
8. jan 2014

@soldi ked mi niekto slohne penazenku, tak druhy x si dam lepsi pozor kde ju budem mat
clanok sa ti nepozdava?

sirinka
8. jan 2014

@soldi mam aj trochu iny pohlad na vec... Treba ma rychlo vypoklonkovat z diskusie?
Vzdy je moznost, ako komunikovat len s urcitym okruhom ludi....

zuzkaanicka
8. jan 2014

Uz som to viackrat pisala na MK, ale znovu zopakujem ... ak si nejaky clovek zverejni cokolvek zo svojho sukromia na internete, musi pocitat s tym, ze to moze niekto zneuzit ... takze ak raz nechcem, aby sa niekde objavili fotky, alebo video mojich deti, tak ich nebudem pustat do sveta ... hlavne mamicky by si to mali uvedomovat a takto poucit aj svoje deti, pokial su uz vo veku, ze sa pohybuju na socialnych sietach ... lenze mam dojem, ze niektore nemaju asi ani sancu pochopit silu internetu, tak tu radsej zorganizuju inkvizicne cvicenie 😝

soldi
autor
8. jan 2014

@sirinka mas iny pohlad na vec, pretoze nepoznas situaciu. nikam Ta vyponklokovat nechcem, diskusia nie je o anjelicek26 ale o blokovani nezelanych stalkerov.

co Ti vadi na tom, ze chceme mat moznost blokovat uzivatela aby prispieval do nasho fotoblogu?
bojis sa, ze Ta niekto zablokuje? 😉

soldi
autor
8. jan 2014

@natas4 nie druhy krat chod bez penazenky 😉

clanok som necitala, nesuvisi s temou

natas4
8. jan 2014

@soldi aha..trosku kratkozrake 😉

normuliatkolb
8. jan 2014

Pridavam sa, sice casto nekomentujem skor citam a ucim sa ale preco by mala odist. Anielicek26 aj mne vela krat pomohla a ani o tom nevie. Stacilo citat jej komentare k roznym otazkam a ked potrebujem konkretnu pomoc pomoze. Vela z nas je tu co mame prve dieta a ona je skvela skusena mamicka ktora rozdava skvele rady. Ved o tom to tu je ci nie? Radit jeden druhemu ..... A ten komu sa prispevky nepacii nech necitaju a nekomentuju. Som za to nech tu anielicek26 ostane !!!!!!!!

sirinka
8. jan 2014

@soldi 😀 zacnem od konca, ja fotoblogy vobec necitam, obcas pridam nieco do toho svojho, kludne si to pozri, ci to stoji za blokaciu 😉 ale viems i predstavit par nickov, ktore by mozno toto vyuzili, kazdopadne by som to prezila bez ujmy na zdravi.
Dalsia vec je, ze zbytocne zablokujes jedneho uzivatela, ked pride pod inym nickom a tvoj verejny profil moze smirovat nadalej, ze si moze prezerat tvoje verejne pristupne videa, tak som sa aj pytala v mojom prvom prispevku, ako asi ma ta blokacia vyzerat? Napriklad ked prispejes do verejnej temy, ako dosiahnes, ze na teba nebude reagovat? Fotoblogy si tusim aj dnes mozes nastavit tak, aby boli pristupne iba pridanym priatelom, ci sa mylim?
A co sa tyka, ze nepoznam situaciu? Uz je to dost davno, ked som v tejto veci pisala anjelicek IP, kde som sa ju snazila upozornit na mozne problemy... Nuz, sama to nechala zajst takto daleko.

atreyu
8. jan 2014

Baby ak vám admini napíšu že sa na niečom pracuje, tak to potrvá nejaký ten piatok 🙄 tak ako je to aj s nefungujucími komentármi už dobré 3týždne a majú to totálne NA HÁKU, že @mariosmykal @budaiko ? lebo sa nejedná o celý koník len o pár užívateľov...

ps: prepáčte, že som sa vtrela do vašej témy, ale nedalo mi...veľa šťastia v šírení osvety

soldi
autor
8. jan 2014

@sirinka
@natas4 baby, ja sa s vami nepotrebujem hadat ani vas o niecom presviedcat, kazda mame svoj nazor, vacsina uzivateliek uvita tuto funkciu, tak verim, ze na tom admini skutocne zapracuju.

anjelicek4
8. jan 2014

@natas4 presne si to vystihla !!! je to závislosť sa prezentovať takže treba rátať aj s následkami.. ale aj tak stále nechápem prečo chce Marta odísť, nikto ju nevyháňa a čo sa týka tých dvoch tak neviem čo si z toho robí veľkú hlavu, nevšímam si, vymažem debilný koment alebo uzamknem len pre priateľov, jednoduchá vec.. zbytočná kauza 😖

sirinka
8. jan 2014

@soldi osobne si myslim , ze hadka vobec nie je nutna a dokonca ani presviedcanie. Nie som proti novej funkcii plus kompromisne pridat k tomu trosku prehodnotenie, do akej miery som ochotna zverejnovat sukromie svojej rodiny, cim viac odhalis, tym viac si zranitelna.... To je proste jednoducha rovnica....

natas4
8. jan 2014

@soldi ale ved ja sa nehadam 😉 len som sem vlozila clanok, ktory je nanajvys aktualny a vela zien z mk by sa malo trosku zamysliet co sem pridavaju...to, ze tu bude funkcia blokovanie uzivatela nevyriesi problem...len ho schova ....mozno sa budu diat este zakernejsie veci

soldi
autor
8. jan 2014

@anjelicek4 Ty si to necitala. to nebolo jednorazove. to bola premyslena, cielena dlhodoba sikana. marta mazala a mazala a alica stale dookola pisala. hnusne, vyryvacne prispevky.

marta zije mimo sk, v cudzej krajine, medzi cudzimi ludmi, daleko od rodiny, svojej aj muzovej. casto sa stahuju, nema sancu na ziadne realne priatelstvo. dokazes si predstavit ake je to tazke a ubijajuce?
cele dni sama s troma detmi v cudzej krajine.
zvlada to obdivuhodne.
je nekonfliktna, pomaha, posiela babam veci zadarmo.

a aj tak sa najdu osoby, co ju maju v zuboch a davaju jej to poriadne pocitit.

natas4
8. jan 2014

@anjelicek4 tych teatralnych odchodov tu uz bolo ....a nemyslim teraz jednu konkretnu uzivatelku 😉

soldi
autor
8. jan 2014

@sirinka marta to zverejnovanie prehodnotila, malo veci davala verejne. v sekunde ako poziadala o radu verejne, nabehla alica a zacala ju buzerovat.

ono sa to lahko pise ked sa to nedeje Tebe.