Dlhodobá ignorácia žiadosti o možnosť blokovať užívateľa

soldi
8. jan 2014

naozaj vam, timu asmira, absolutne nezalezi na vasich prispievatelkach?
je vam prednejsia popularita, hadky a sikana nez klud a pokoj ako sa stale snazite klamlivo prezentovat?

narazam na kauzu anjelicek26. poznam ju osobne. je to clovek, ktory pomaha a snazi sa a kvoli vasej neochote a pomylenym prioritam ma odist?
kolko skvelych osob este vyzeniete?

preco je pre vas taky problem pridat tlacitko: blokovat?

kolko hlasov a peticii treba, aby ste to konecne urobili?

mariova odpoved na nase otazky bola arogantnym vysmechom:

ďakujem za článok a každej používateľke za reakciu. Reagovať budem postupne, teraz však k blokácii konkrétnych používateľov. Takáto funkcia nie je riešením, nakoľko tým sa problém len skrýva a ostáva naďalej "živým". V tejto veci sa treba pozrieť celkom na príčinu vzniku problému, ktorou v tomto prípade, ako sama píšeš, je do veľkej miery aj tvoja popularita. Este viac ako popularita, je pravdou to, že Modrý koník je kópiou reálneho života, v ktorom existujú radosti aj ťažkosti. My sa snažíme o to, aby koník vytváral čo najviac príležistostí na radosť a nie je našim cieľom spraviť stránku hygienicky čistou pred nezhodami. Práve tie sú znakom pokroku a preto som rád, že si o svojom probléme informovala verejne. Článok prosím nechaj aktívny, budem ho ešte potrebovať a ďalej reagovať.

reagovat budes postupne? takto? ze to zmeties zo stola?
funkcia blokovat nie je riesenim? a co je? ked pojdem s bolestou k lekarovi a budem si pytat liek, tam ma ma odbit s tym, ze on nevie preco ma to boli tak ma necha trpiet, kym na to nepride? to je spravny postoj podla vas, asmira timu?
ked je niekto popularny, tak ma byt povolene donho hocikomu hocikolko beztrestne kopat? bez nasledkov a sankcii? to je ten obraz, akym sa chcete prezentovat?
nezhody su znamkou pokroku? tak podme rozputat tretiu svetovu vojnu, nech vsetci vidia aki sme pokrokovi.

same skvostne slova, ale odkaz je jasny:
kasleme na vas, mile prispievatelky, ste pre nas len zdrojom penazi a nezalezi nam na vas vobec.

ursul
10. jan 2014

@katasa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mas pravdu nemam chut ..

katasa
10. jan 2014

@ursul ani to....

concarne
10. jan 2014

@katasa nechaj tak,morálka je svatá ale to že ti dám prístup aby si mi veci opravila tak to nepoviem lebo čo keď náhodou budem zlá??? 😀

vejula
10. jan 2014

@ursul ak sa niekto niekomu bez vedomia nabura na učet, absolutne suhlasim s tym, že ho treba vyhodiť. O tom ani netreba debatovať

katasa
10. jan 2014

@vejula nie... dotyčná dala prístup k PC

katasa
10. jan 2014

@vejula to je komplikované.. a hlavne svetlo sa nemôže brániť...

digysa
11. jan 2014

Uff...tak som vas docitala...samozrejme uz ani nemam co dodat.....ale vlastne mam. Trochu som zmetena z tych nazorov, kto odisiel.....

Chceme anjelicek26 naspat....! 😅 😅 😅

Podla toho, co som zistila, tak jediny, kto je fuc je irriss (na 3mes)
Anjelicek26 je tu! Nevidim jej profil zmazany.... A aj keby si vymazala vsetky fotky, tak to neznamena, ze odisla....Ono sa to da velmi lahko zistit, ci sem chodi 😉 co ja robit nebudem.....

Apropo....to blokovanie, o ktorom sa tu na zaciatku bavilo nebude pre nu prilis "atraktivne" riesenie......Ako potom bude dostavat lajky? Musi mat vsetko verejne.....aby jej pribudali novi priatelia.....Chapte to predsa
2000 lajkov!

jabadaba
11. jan 2014

@digysa 😀 to cislo ma dostalo. Idem si slahnut kavu nech sa mi rozostrie zamlzeny zrak.

mirfa
11. jan 2014

@ursul zlatko, neries to, keď chce niekto žiť v klamstve, je to jeho výber 🙂 ty si jej dávala heslo na koňa a FB, keď Ti opravovala PC? Podľa mňa to s tým absolútne nesúvisí, ale OK, ak to niekomu dáva právo na naburanie sa na účet, tak nie je o com, ozaj nie je čo vysvetlovat. Dostala možnosť obhájiť sa u admina, no neuspela. Ber to ako uzavretú kapitolu a viac sa k tomu nevracaj 🙂

ursul
11. jan 2014

@mirfa ani nemienim,jasne k oprave pc hesla k vsetkemu a aj rodne a aj cislo uctu...ale ved trebalo im to nejak vysvetlit a zvazila,ze toto bude pre nich postacujuce kedze stale tvrdila ze su brzdy...Mirus pozor na opravarov pc😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀 boze comu su ludia ochotni uverit.

vejula
11. jan 2014

@digysa tu nešlo o celkove blokovanie. Anjeličkovi ide o blokovanie určitých uživatelov. Takže v prípade anjelička je to taqk, že by si vlokla alice a irris, ktoré by nemohli vidieť ani informacie, ktoré su inak verejné. Myslim, že týmto počinom by o vela lajkov neprišla, kedže pochybujem, že ony dve ju nejak tými lajkami zasobovali. Práveže ide o to, že by mohla mať veci verejne, nemusela by ich davať len pre priatelov, tým padom by tie lajky ziskavať mohla i nadale, a vyhla by sa komentárom od spomenutých uživateliek... TEda aspon ja som to tak pochopila.

@jabadaba inak k tým spolkom čertovým volkom.. To si vystihla uplne presne. A teda nie len čo sa tyka anjeličkovho fanklubu, ale celkovo fungovanie modreho konika a sklzavaniu k vytvaraniu nejakých imaginarnych spolkov, ktoré maju tendenciu si pritakavať, či naopak protispolkov, ktoré maju tendenciu si v rôznych temach a rôznych diskusiach protirečiť.
PRe mna je aj v realnom živote aj tu na koni velmi dôležité zachovať si čistu hlavu a nesklznuť do situacie, kedy sa nebudem môcť slobodne vyjadriť z dôvodu, že môj spolok bude mať voči tomu výhrady, prípadne, že by som nedajbože prihrala do kariet protispolku. Týmto by som stratila tvár sama pred sebou a byť sama v sebe neslobodná a sputana týmto falošným zaväzkom voči niekomu je pre mna neprijatelné. Preto sa napríklad ani tu nechcem dostať do jedneho zo spolkou aby som nemala tendenciu automaticky sa priklanať k jednym a automaticky druhým odvrkovať. Nechcem sklznuť do potliepkavania si tu po pleci, a pritakavaniu, ako my mame pravdu a ako si môžme byť same svojou pravdou isté. Toto je pre mna nebezpečné, lebo je to prvy krok k strate slobodného uvažovania. Neviem či som sa vyjadrila presne a či som tymto nikoho neurazila. Vysledok je ten, že nemam problem vidieť problem aj na strane kamaratky a pomenovať ho, nevykonštruovať z podla mna nesprávneho počinu hned svätý zamer a utorke neprikreslim nad hlavu gloriolu. To ale neznamená, že hned prestávam byť kamaratka, ked nemienim hrať hry na dobrých a zlých a snažim sa pozerať na veci nestranne.

jabadaba
11. jan 2014

@vejula vidim to podobne.

natas4
11. jan 2014

@vejula ja tu blokaciu nevidim tak ruzovo...pretoze ak uz niekto chce vyslovene spehovat urcitu osobu, tak si vytvori novy nick

katasa
11. jan 2014

@natas4 tí, čo špehujú, majú už teraz po dva, tri nicky...

natas4
11. jan 2014

@katasa no ved to..je kratkozrake si mysliet, ze blokacia nieco vyriesi 😉 ja si myslim, ze to bude dokonca horsie...takto clovek aspon vedel, kto, aky nick ho sleduje

czechzuzanaba
11. jan 2014

@natas4 ja vubec nechapu co to je za lidi...ze nekdo nekoho sleduje 😅

vejula
11. jan 2014

@natas4 no ja som len pisala, že blokovaním uživatelov nepríde o nikto o lajky, tak ako pisala dygisa. či by to bolo horšie či lepšie ťažko povedať, aj teraz nas môžu rôzne nicky sledovať tajne, pokial viditelne verejne nevyťahuju info o nas. A v prípade zablokovania nejakého nicku a podozrenia, že si daný uživatel vytvoril duplicitný nick, stačí preveriť adminom, či to tak je. Ako nemam ružove okuliare a netvrdím, že blokovaním sa tu z MK stane Raj na zemi 😀 😀 Ale nevidim to zas tak čierne ako ty.

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula no, obavam sa, ze @natas4 to nevidi cierne, ale uplne realne ... mozno ma, v porovnani s Tebou, len lepsiu predstavu ako to na soc. sietach funguje 😝 ... bohuzial, dnes ma uz na net pristup skoro kazdy 😖

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka ale mne to je jasne ako to chodí. JA len hovorím, že ak ťa chce niekto sledovať tajne môže to robiť aj teraz. Ak ťa niekto sleduje preto aby ťa rovno na MK aj zdiskreditoval, tak mu je tajne sledovanie na nič. Takže ten kto ťa chce len slizky tajne sledovať, to môže robiť aj teraz aj po blokacii, tam je to jedno. Ak ťa niekto sleduje preto, aby ťa mohol hned aj zdiskreditovať, uraziť, nevhodne okomentovať, tak mu bude tajne sledovanie na dve veci.

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula vies, ale najlepsia prevencia je v tomto pripade jedina ... nevystavovat svoje sukromie na obdiv celemu svetu ... ak vystavujem, tak musim pocitat s pruserom ... ak nechcem pruser, nevystavujem ... ja uz naozaj neviem, ako toto napisat (ja myslim, ze Ty chapes a Teba sa to vystavovanie ani netyka 😉 ) ... ked sa deti spravaju nezodpovedne, tak sa da povedat, ze sa k zodpovednosti este dopracuju ... ked sa dospeli spravaju nezodpovedne, nuz blokacia im nepomoze-jedine, ze by zablokovali priamo ich 😉

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka ale mne je jasne čo pišeš. JA som svojim prispevokm len reagovala na prispevok od natas, že po zavedení tačítka blkovať to bude ešte hrošie, lebo sa začne sledovať tajne. Na to som jej len odpovedala, že kto chce sledovať tajne, ten tajne sleduje už teraz a nič o tom sledovaný vedieť nemusí. A ten kto chce sledovať s tým zamerom, aby hned komentoval a uražal, tak takemu bude tajne sledovanie na nič. LEbo ak si aj vytvorí duplicitný nick a začne nejako pofiderne komentovať, hned dá dany uživatel adminom tip na ten a ten nick, nech ho preveria či nieje duplicitný a po zistení duplicity ma po ftakoch, lebo mu pristup zablokuju uplne.
Ale nič na tvojo poslednom príspevku nevyvraciam a stotožnujem sa s tym čo si napisala. 😉

miskakyska
11. jan 2014

@vejula akosi sa dobre vyznáš v tom tajnom sledovaní 😕 😉

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula ved ja nechcem nic vyvracat 😅 ... ja len pisem, ze je uplne jedno, ci bude, alebo nebude blokacia ... pokial niekto da sancu sledovat svoje sukromie na internete, tak musi pocitat so vsetkym ... je to virtualny svet, sotva moze kazdeho preverit ... je to na nete=je to verejne ... takze blokacia, to je len taka naplast pre malo informovanych 😉

vejula
11. jan 2014

@miskakyska bacha na mna.... Asi sa dam preveriť adminom, či nahodou netrpím nejakou schizou a po nociach vas tu moje druhe ja nesleduje 😝 😀

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka suhlasim, ako som pisala, moja odpoved bola len reakciou na vetu, že po zavedení blokacie sa tu začne sledovať tajne, akoby sa to nerobilo už teraz 😉

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula uz radsej nic nepis, lebo Ta obvinia, ze pri nocnom kojeni sliedis po MK 😅 ... ja napr. fotoblogy nepozeram, jedine ked na mna nieco v "uputavkach" vybafne ... takze mne je fuk, co si tam ludia davaju, ale vzdy som si myslela, ze ak si to tam daju pre vsetkych (ja to mam len pre priatelov), tak vedia, ze to moze vidiet hocikto ... no, ale asi nevedia 😕 😅

miskakyska
11. jan 2014

@vejula sa smejem.........nevidíííííííííííš 😀 😀 😀 😀

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka 😉 ale vedia, len si neuvedomuju možne nasledky. A to že MK je vysloveným rajom pedofilov a množstvo fotiek zverejnených nahych deti už koluje medzi nimi... Taka je bohužial realita.

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula vidis, ja si pod tym "vedia" predstavujem aj to, ze su si vedomi moznych nasledkov ... bez toho uvedomenia-je to "vedia" len na urovni maleho dietata ... dospely clovek by mal "vediet" na inej urovni 😉

lubenka131
11. jan 2014

@katasa prepaaaac ale hahahhah chranila svoje sukromie ze ho narusila druhej osobe,....a vlastne aj tretej stvrtej a vies o tom ze je to trestneeee???takze pssst a radsej o tom pomlc ok??????