Exekúcia

stevo60
12. jan 2010

Dobry den vedeli by ste mi poradit ci exekutor moze vyzvu o zacati exekucie s mojimi osobnymi udajmi poslat aj mojim susedom ked byvam v bytovke

vodicka75
17. apr 2010

andzi, a este mam dalsiu otazku, ak by som podala namietky voci exekucii, ze najdem doklad o zaplateni pokuty, tak ako je to so zablokovanym uctom? az do doby vydania rozhodnutia sudu o vyrieseni tejto zalezitosti? takze, ak by bol sud akcny a trvalo mu to aj niekolko mesiacov, prip. rokov, tak budem mat "pre istotu" aby som ho akoze "nevybielila" ucet zablokovany? takto to funguje?

andzi
17. apr 2010

vodicka, ak podáš námietky, exekútora požiadaš o odblokovanie účtu, námietky podávaš exekútorovi, rozhoduje o nich súd

vodicka75
17. apr 2010

este k teme exekutor a blokovanie uctu v banke: ako je mozne, ze mam blokovany cely ucet, ked cierne na bielom v exekucnom poriadku je, ze exekutor mi moze blokovat len cast uctu a zakazat mi s dlznou sumou nakladat /banka vytvori technicky ucet, na ktory prevedie sumu, ktoru exekutor ziada odo mna vyplatit/, aby uspokojil svoje pohladavky, ten zvysok, s ktorym ja nemozem disponovat, mi blokuju neopravnene,...je toto mozne?

tin007
17. apr 2010

vodicka75, poziadaj banku o vysvetlenie a daj im kopiu toho dokladu o zacati exekucie (je rozdiel medzi zacatim, vtedy exekutor blokuje ucet a vykonom, ked uz dava pokyn na oductovanie). ktora je to banka? posli mi to do ip (v jednej poznam ludi z odd. ktore robi exekucie)

katka888
17. apr 2010

vodicka, blokuje sa cely ucet, ty mas narok na jednorazove vyplatenie z tvojho uctu, teraz neviem ci 3000 ci 4000 sk, robim v banke, ale nie v pokladni, takze sumu neviem presne. ucet ti banka odblokuje v podstate hned, ale musi obdrzat info od exekutora.

tin007
17. apr 2010

andzi, ak by vodicka zaplatila exekuciu a casom (do premlcania, cize do 3 rokov od uhrady) ziskala doklad o uhradeni pokuty uz v minulosti, tak moze poziadat dp o vratenie sumy, vsak? predpokladam, ze exekutor by si asi nechal trovy exekucie ale samotnu sumu pokuty by urcite posunul dp, cize na strane dp by doslo k bezdovodnemu obohateniu, cize v pripade sudneho sporu by bola uspesna (ak by ich predtym preukazatelne vyzvala a oni nereagovali)

tin007
17. apr 2010

vodicka, mozes poziadat banku (resp. rovno poziadaj) o vyplatenie sumy 3000 Sk/cize necelych 100 E, to je suma, na ktoru ti exekutor nemoze siahnut (neviem aky typ minima to je) a exekutor nemoze namietat ich vyplatu.

tin007
17. apr 2010

katka888 je zvlastne, ze v tvojej banke blokujete (teda asi nie ty osobne) cely kreditny zostatok klientovi, lebo v mojej iba sumu, ktoru urci exekutor a ta je prevedena na vnutorny poducet, kde je "drzana" do okamihu bud vyplaty exekutorovi ( po prijati vykonu exekucie) alebo vrateni klientovi (ak exekutor stiahne blokaciu), dokonca su z tej sumy prevadzane aj uroky na bezny ucet klientovi.

katka888
17. apr 2010

mozno ku nam chodili klienti, kt mali na ucte menej ako bola vyska dlhu, viem, ze si chodili vyplatit tu jednorazovu sumu. ako pisem, nerobim s peniazmi.

deni80
18. apr 2010

andzi dakujem za odpoved...pekny den vsetkym!

vodicka75
18. apr 2010

dakujem vsetkym za odpovede 🙂

vodicka75
20. apr 2010

Tak bola som osobne u exekutora, zaplatila som a dali mi na pockanie prikaz na odblokovanie uctu, ktory som priniesla do banky, urobili si kopiu a poslali na exekucne a mala by som mat na zaklade toho odblokovany ucet /dnes alebo zajtra/, tak uvidim, ci to staci.

kitti0503
4. jún 2010

Ahojte vedeli by ste mi niekto poradiť?
S bývalým manželom mám pôžičku,ked som od neho odišla k mame ja som to v každom mesiaci pekne riadne hradila mesačne!!Skoro rok!
Teraz v januári ma prepustili z práce a vo februári som dostala odstupné.Vo februári som zistila že nemám nárok na podporu v nezamestnanosti,tak som spravila to ,že tam kde mám pôžičku som poslala peniaze a nie málo ,takže som bola vyrovnaná.Napísala som ešte v tom mesiaci list doporučene že som stratila zamestnanie a okrem toho žiadny príjem nemám,tak si prosím aspon pol roka odloženia splátky a po pri tom si rýchlo hladám prácu aby som to vedela hradiť.Na toto mi prišla odpoved že žial to bola posledná dohoda a že to mám uhradiť celé.ja som im pekne vysvetlila do telefonu že žiaden príjem nemám tak z čoho to mám vyplatit a som na tom aby som si našla čím skôr prácu.pani mi nato povedala,že si mám od niekadial požičať,alebo od niekoho.Pre boha tak to netreba vrátiť alebo čo??
No dnes som dostala list že posledná výzva na zaplatenie.
4o môžem ešte urobiť?????dakujem

kitti0503
4. jún 2010

jaj zabudla som pridať že s bývalým nemáme ešte rozdelené majetkoprávne.

kitti0503
4. jún 2010

A trvalé bydlisko mám u rodičov ale papiere od spoločného domu s bývalým sú u mna pretože ja som majitelkou takže keby prišla exekúcia môžem ich poslať tam???Môže exekúcia brať rodičov majetok??Kedže ja tu len bývam.Dom je rodičov.

nibiru
4. jún 2010

ked to tu tak citam mozem sa spytat nemali by v banke pri zablokovani uctu vyplatit zivotne minimum v pripade ze je to slobodna matka aj zivotne minimum na dieta neviem koko je to spolu ale aj ked vam pride exekucia do zamestnania nehavaju vam minimalnu mzdu aspon tak to mal priatel bola to vissia ciastka mal exekuciu pol roka ale vzdy mu na ucet dosla minimalna mzda.a moze sa exekucia vztahovat aj na rodicovsky prispevok?mate s tym niektora skusenost ja este stale splacam dopravny podnik dobrovolne po 10-20€ kazdy mesiac ale kedze nastupim na matersku a mame len jeden ucet mam panicky strach ze by mi zablokovali ucet ved s coho by sa zaplatili ucty?a este som sa chcela spytat ak mam napriklad uver v banke pri zablokovani exekutorm si banka svoju pohladavku stiahne alebo nie? dakujem velmi pekne

cigaretka5
4. jún 2010

Sociálne dávky by nemali podliehat exekucii. Ide ale o to že ak tomu dobre rozumiem tak na ten účet bude chodiť ak manželov vyplata, potom ti na tento účet exekútora siahne v prípade že je účet na tvoje meno. Dá sa to poriesit jednoducho. Zaloz účet na priateľa či manžela, nechaj si materskú a potom rodičovský príspevok posielať poštou a s exekutorom sa dohodni na splatkovom kalendári. Čo sa týka úveru v banke necakaj a zajdi do banky a poziadaj o zmenu splácania úveru. Najhoršie čo môžeš urobiť je voliť pstrosiu politiku a čakať kým tá začnú naháňať

nibiru
4. jún 2010

ja necakam ja som vsetky snahy s exekutorom ohladne dopravneho podniku uz riesila aj splatkove kalendare 2 mu poslala vobec sa k nim ani nevijadril a ani sa nemam ako branit ze tie pokuty som nedostala to som tu uz pisala na prvej strane inak nemam ziadne nevyrovnane pohladavky vsetko nacas platime to som chcelal en pre zaujimavost vediet ci by mi aj napriek tomu ze mu to splacam moze zablokovat ucty a kedze mame uver v banke ci by si ho banka stiahla alebo nie ☹

cigaretka5
4. jún 2010

Banka si ako prvé uspokojí svoju pohľadávku potom vykoná exekucii tak že ti na úcte nechá životne minimum. Keď je ale ucet iba na teba nechá ti životne
minimum iba pre teba. Nerieši koľko ľudí z toho účtu žije

cigaretka5
4. jún 2010

@vodicka75 Predpokladam že si si ten úver brala v nejakej nebankovke, predpokladám že je úver niečímzalozeny. Ak áno bude si nebankovka uplatňovat záložné pravo a vec ti vezmu. Ak nebol úver zaručený začne exekucia, exekútor pôjde iba po tvojom
majetku, majetok rodičov nie je ohrozený v prípade ak ti neruvili. Píšeš že ste úver brali s bývalým, je tam ako spoludlznik? Ak áno tak v tomto prípade vyzve nebankovka
jeho na uhradenie.

nibiru
4. jún 2010

aha dakujem...

andzi
5. jún 2010

@kitti0503 bohužiaľ už nemáš moc možností, čo robiť....je mi to ľúto, ale ten, kto ti peniaze požičal nie je povinný ti povoliť odklad splátok, je to jeho dobrá vôľa. Po takejto poslednej výzve na zaplatenie nasleduje žaloba na súd a takéto pôžičkové spoločnosti sú spravidla zastúpené aj advokátmi, takže tvoj dlh sa navýši o súdny poplatok a odmenu advokáta. Samozrejme najlepšie by to bolo vyrovnať hneď, ale ak skutočne nemáš peniaze, nezostáva ti nič iné, len čakať ale počítaj s tým, že v konečnom dôsledku zaplatíš oveľa viac akoby to bolo teraz. To, že s bývalom mužom nemáte vyporiadanú BSM budeš riešiť potom v konaní o vyporiadanie BSM, že budeš od neho žiadať polovicu sumy, ktorú si zaplatila titulom spoločnej pôžičky.

kitti0503
7. jún 2010

Díky andzi velmi pekne pokúsim sa niečo.

romanelka2
10. jún 2010

nubiru poradim ti otvor si vkladnu knizku ked porodis na dcerku alebo synceka samozrejme ze dispozicne pravo budes mat ty!!! ale exekutor ti nemoze siahnut na vkladnu knizku lebo to bude na dieta. normalne ti tam bude chodit, priklad... materska a ty si ju normalne kazdy mesiac viberies kamaratka to tak ma a vsetko je v pohode uvery splaca riadne ale vie ze jej nemozu siahnut na ucet... naj je tatra banka (: a prajem vsetko dobre...................

mirufee
16. jún 2010

ahojte, ak mi náhodou viete niekto poradiť, budem veľmi vďačná. Na adresu môjho bývalého zamestnávateľa (nerobím tam od 01.06.) prišla výzva zo súdu na vyjadrenie sa k návrhu na vydanie platobného rozkazu (15.06., s doručenkou). Pani, čo preberá poštu to prebrala a hneď mi volala. Navrhovateľ je DP BA, odporca priezvisko sedí, adresa a dátum narodenia sedí, ale nie meno. Samozrejme ma žiadny revízor nechytil, nebola som ani v uvádzanom termíne v Bratislave. Neviem, či vôbec mám nejaké kroky podniknúť, však na nahliadnutie ma nepustia, meno nesedí, taká osoba neexistuje, ale nemám z toho úplne veľmi dobrý pocit. Na to nesprávne meno chodili aj zásielky k nám domov, ale samozrejme to nikto nepreberal, keďže nikto taký tam nebýva. 😖

andzi
16. jún 2010

@mirufee a dátum narodenia resp. rodné číslo sedí?

tin007
16. jún 2010

@andzi mirufee pise, ze datum narodenia sedi

ja by som sa odvolala voci vydaniu plat. rozkazu, lebo ak nesedi iba meno, tak to podla mna mozno povazovat za chybu v pisani

sonya16
16. jún 2010

a ďalšia vec je, že k platobnému rozkazu sa nepridáva žiadna výzva na vyjadrenie, doručuje sa len s návrhom a poučením, proti nemu je možné len podať odpor 😉

mirufee
17. jún 2010

Ďakujem za reakcie, ja som si to potom prečítala ešte raz a vyrozumela som z toho, že plaťák bol vydaný a keďže nemohol byť doručený, tak nariadili pojednávanie. Tak preto tá výzva na vyjadrenie, to je už vlastne vyjadrenie k návrhu na vydanie rozsudku. Tak sa teda idem vyjadriť, že to nie som ja, nebola som vtedy v Ba a uvidíme. Fakt dúfam, že zistia, že sa len pomýlili, dajú tam moje dobré meno a budem platiť pokutu plus trovy konania a právneho zastúpenia len preto, že sa niekde stala chyba alebo nejaký revízor potreboval vykázať činnosť. Nechcem nikoho obviňovať, ale všelijaké veci sa dejú. Jaj taký pekný deň to mohol byť ☹ ...tak ho aspoň želám vám ostatným 😉 a ak to niekoho bude zaujímať, napíšem pokračovanie.

andzi
17. jún 2010

@mirufee prepáč, ale bez toho, aby bol spísaný záznam o priestupku do dopravnom podniku, že si cestovala bez platného a označeného cestovného lístka, by ti povinnosť nemohli uložiť. Odkiaľ by DP vedel tvoje meno, adresu a dátum narodenia? Pokiaľ na súde DP nepreukáže tvojím podpisom, že si sa dopustila priestupku, tak sú v dôkaznej núdzi a spor prehrať nemôžeš, ak je to tak ako tvrdíš, že si v inkriminovanom čase v Bratislave ani nebola. Hlavne sa na súde nezabudni brániť a dobre si nachystaj obranu.