Ktorym poverám veríte?

14. sep 2023

Ktora povera je vasa top?

deti95060810
14. sep 2023

keď sa ti sníva s ho*nom prídu peniaze...
a čím väčšie - tým viac peňazí....😀😝

jaja20
14. sep 2023

Keď sa mi urobí na jazyku "fistula", niekto ma ohováral 😳

deti95060810
14. sep 2023

a keď sa mi čká - tak ma niekto spomína...😉

misana84
14. sep 2023

že vždy sa vsetko vrati

minesasubu
14. sep 2023

karma je zdarma 🙂 ale nvm ci je to povera

klarissa25
14. sep 2023

Žiadnym ...

maminkasisa
14. sep 2023

Ked sa udries o laket, svokra Ta chvali 😁😁😁

majlo1234
14. sep 2023

Ja ziadnym, moj muz skoro kazdej. Uz sme doma mali pokusy s “odrabanim” ci ako sa to hovori. Mame z toho taku spolocnu srandu

autor
14. sep 2023

@misana84 to je pravda

svokrinjazykmonika
14. sep 2023

Ako tehotná so som nechodila na cintorín. Ani s bábätkom, možno až keď mala pól roka. Ale neviem či je to povera, či so som si to len ja nejak vymyslela. A to je všetko, nie som poverčivá takého štýlu že rozbité zrkadlo, popod rebrík a čierna mačka... aj keď popod rebrík by som tiež neprešla. Pre istotu 🤭

aniele
14. sep 2023

@maminkasisa Ja viem tak, že príde návšteva (nešpecifikovaná). Ak si ho hneď pošúchaš, zrušíš to!

maminkasisa
14. sep 2023

@aniele fakt? 😁😁😁

panb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkasisa
14. sep 2023

Ked Ta svrbi prava dlan, tak Ti pridu peniaze, ak lava dlan, budu nejake vydavky

tanyag
14. sep 2023
zuzanka.zuzu
14. sep 2023

@panb rovno ti ju tu označím, hrdina 😉 mohol si aj sám.... @viestta poď k nám

katarinka89
14. sep 2023

Keď rozsipes sol- budú,,hriechy,, v rodine

@panb keby ste si s Viesttou sadli na pivko- možno by ste boli super kamoši. Netreba ju posudzovať z fóra, spoznaj ju osobne.....

januska12323
14. sep 2023

Žiadnym, sú to len povedačky.

aniele
14. sep 2023

@panb Nezáviď jej rozhľad a zdravý rozum 😉.

martinmmartin
14. sep 2023

@svokrinjazykmonika Na cintorin si chodila denne a ani o tom nevies. Ak si v meste tak pocas historie umrel a bol pochovany niekto uplne vsade kam sa pohnes

martinmmartin
14. sep 2023

@katarinka89 Chudaci cestari v zime

martinmmartin
14. sep 2023

Ja som skeptik ale jednemu predsalen verim:
Za dobry skutok , spravodlivy trest

nikha2809
14. sep 2023

@maminkasisa to som si presne hovorila minule keď na svrbela dlaň ale potom začali celé telo a bola to zihlavka 😂

aniele
14. sep 2023

@maminkasisa Poznám, nehovorím, že verím.

denithestrange1993
14. sep 2023

Tuto ste uz poculi? Ze po pohrebe netreba ist na hrob ineho rodinneho prislusnika,inak zomrie niekto dalsi v rodine.

martinmmartin
14. sep 2023

@denithestrange1993 na mensich dedinskych cintorinoch to teda ako funguje? Vsak tam mas rodinu na kazdom rohu.

denithestrange1993
14. sep 2023

@martinmmartin vraj nesmies ist k hrobu ineho mrtveho pribuzneho (podla mna pristavit sa pri inom hrobe,pomodlit sa). Ja som sa s tym prvykrat stretla na pohrebe vzdialenejsej pribuznej,kde sme dostali odporucanie neist pozriet ine hroby.

katarinka89
15. sep 2023
ivanaks
15. sep 2023

Neverím na dôsledky týchto povier, ale poznám ich a občas urobím preventívne protiopatrenia: 😉
1. Keď prebehne cez cestu čierna mačka, prináša to nešťastie (protiopatrenie: počkáte, kým "cez to" prejde niekto iný alebo prehodíte cez to kamienok).
2. Ak na Nový rok uvidíte ako prvú cudziu starú ženu= nešťastie v novom roku/ak muža= šťastný rok.
3. Počas Štedrej večere sa nesmie odísť od stola (s výnimkou gazdinej), inak hrozí dotyčnému choroba, nešťastie, smrť.
4. Keď vidím kominára (čím ďalej, tým menej často, ba dokonca už len vyniy), chytím sa za gombík - pre šťastie. Pustiť sa môžem, až keď stretnem prvého človeka s okuliarmi, inak by som šťastie pustila z rúk.
A potom sú také, čo som sa dozvedela od druhých, lebo doma sme ich nikdy nepoznali, a teda neriešili a ani neriešime:
1. Rómske známe na VŠ intráku vždy dokázal rozhodiť nôž na stole ostrím nahor - prináša to vraj nezhody, hádky, násilie v rodine.
2. Rozbité zrkadlo = 7 rokov nešťastia (ako dieťa som na výtvarke/ZUŠ (v tom čase ĽŠU ) len čumela, ako mladučká učiteľka narieka, keď jej spolužiačka nechtiac pri maľovaní autoportrétu rozbila zrkadielko, že teraz ju čaká 7 rokov nešťastia).
3. Bývalý kolega totálne nezvládal hrebeň alebo topánky na stole (vraj to prináša nešťastie a smrť).
4. Mamičky s červenými mašličkami na kočíkoch = červená ako ochrana pred urieknutím.
5. Viera v čemer, keď niečo rýchlo a schuti zjete a potom je vám zle = rozmasírovanie čemera/čemerice na rukách (praktizoval a to spolužiačka na VŠ od Trnavy).
6. Viera v urieknutie s následným "odrábaním" zápalkami, vodou a zariekaním - praktizovala spolubývajúca na VŠ intráku z východného Slovenska.
To sú asi tie hlavné, na ktoré si takto narýchlo spomeniem. 😜

ivanaks
15. sep 2023

Aha, a ešte, že črepy prinášajú šťastie (takže aj na svadbe sme s manželom museli zametať črepy pre šťastné a spokojné manželstvo).