Mám zmluvu na dobu určitú a chcem dať výpoveď

fetykovci
15. aug 2017

ahojte. potrebovala by som radu od niekoho kto nieco o tom vie. pracujem na dobu urcitu s tym ze mam zmluvu od 17.08.2016 predlzuju mi ju kazdeho pol roka teda teraz co som mala poslednu je do 17.08.2017 a uz mam podpisanu novu predlzenu do 17.02.2018. ak chcem dat vypoved, plati aj pre mna vypovedna lehota 1 mesiac ?

monicm
16. aug 2017

Skús sa opýtať v skupine Právne poradenstvo https://www.modrykonik.sk/group/1900/detail/

stastnablcha
16. aug 2017

zalezi na tom ako mate postavene interne pravidla. Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace. cize minimalne 2 a vyssie - podla zmluvy, kolektivnej zmluvy a pod.

ertlovik18
16. aug 2017

pokial mas uz tu novu zmluvu podpisanu tak sa ta pravdepodobne dotkne ta dvojmesacna vypovedna lehota, ak teda nemate v zmluve urcene inak. keby si sa jej chcela vyhnut uplne tak jedine po dohode so zamestnavatelom, inak to nepojde. ale vacsina s tym nesuhlasi lebo potrebuju cas aby si nasli za teba nahradu. najlahsie by si to mala keby si tu novu zmluvu nepodpisala a normalne by si si neprdlzila pracovny pomer

danielapolacka
16. aug 2017

Ja ked som dostala novu zmluvu 1.1.2017 a dávala som výpoveď 14.2.2017. tak mi bolo oznamene ze musim dat trojmesacnu ale na personálnom mi nerobili problém pretoze ty ked podpises novú zmluvu tak si automaticky 3 mesiace v skúšobnej dobe a ty ked chces dat výpoveď tak ti ju musia dat hned .