Najúčinnejšia modlitba za uzdravenie

5. júl 2023

Ahojte, prosím Vás aká je najlepšia modlitba za uzdravenie. Mám nádor, sme veriaci. Modlíme sa ruženec sv. Charbela. Poznáte nejakú modlitbu ktorá dokáže zázraky a dodá nádej?

mell27
6. júl 2023

@elmivelmi dáva to zmysel, pretože svätí sú pri Bohu a ich duše sú úplne čisté.... Veď aj v Biblii sa píše, ako Ježiš premenil vodu na víno na príhovor jeho matky... Mária je pri Bohu najbližšie...

mell27
6. júl 2023

@melany444 možno to chce čas a viac modlitby, možno je božia vôľa, keď to tak ostane. Až na druhom svete uvidíme zmysel všetkého. Pravdou však je, že Boh najlepšie vie, čo je pre nás najlepšie a dá nám iba to, ako najlepší Otec.

guiseppinka
6. júl 2023

@mell27 darmo budes inovercom nieco take vysvetlovat... Tento boj vediem s ocom od mala a stale zo trva...

ivana11155
6. júl 2023

Prehlasovat: prijimam a vyznavam uzdravenie v Tvojich ranach, 1Pt 2:24

terezka1947
6. júl 2023

Boh neslubil život bez trápenia,či choroby,či nakoniec aj smrti.
Sľúbil,že počas každého trápenia bude s nami a bude nás v ťažkých chvíľach niesť na rukách.
Čiže odovzdanosť,nech sa deje a udeje čokoľvek.....a je to veru veľmi ťažké. Veď kto by nechcel vyzdravieť,či zbaviť sa problému.
Aj starí ľudia vždy hovorili: Boh dopustil,no neopustí...

zbruna
6. júl 2023

@terezka1947 Čo robil Ježiš počas svojej služby? Kázal evanjelium o kráľovstve, uzdravoval chorých, vyháňal démonov, ako sám o sebe citoval z Izaiáša - prišiel vyhlásiť prepustenie zajatých zo žalára. Zvestoval Božie kráľovstvo, vládu, ktorá prináša život, vyslobodenie, uzdravenie a vytláča tmu, skutky diablove, ako sa aj píše v 1J: Na to sa zjavil Ježiš Kristus, aby maril skutky diablove. Ježiš zvíťazil na kríži na hriechom a smrťou, niesol aj naše nemoci a bolesti. Urobil túto výmenu na kríži, aby sme to nemuseli niesť my. Hovorí o súžení a prenasledovaní pre Jeho meno, to áno, ale vidíme, ako jednal s chorobami a inými neduhmi, démonmi - vykázal ich z ľudského tela von. To je Božie kráľovstvo a taká je jeho vláda.

31zuzi
6. júl 2023

Odporúčam Pompejsku novenu, je to síce dlhšia a náročnejšia novena ale stojí za to sa ju modliť.Ja sa ju modlím už asi 13 ty krát 🙏❤️

zuwa78
21. aug 2023

Myslim,ze sv Pelegrin je patronom ludi co trpia na rak.
Pozri na nete.
Treba tu chorobu odovzdat Panu Ježišovi cez ruky Panny Marie.....prijat tu chorobu.. a Panu Bohu dakovat za tu chorobu
Je kopec svätych ku ktorym sa mozes modlit noveny.. korunku Božieho milosrdenstva.
Davat na sv.omse za uzdravenie aj viac krat za sebou.. a nepochybovat aj ked sa zdrav.stav bude zhorsovat....
Chory by mal sa spovedat....poprosit knaza o sv.eucharistiu....
A popros knaza o pomazanie chorych......

autor
21. aug 2023

@zuwa78 Ako myslíte odovzdať Pánu Ježišovi cez ruky Panny Márie? Ako prijať a ďakovať za niečo čo Vás pravdepodobne zabije... ?

zmrzlinka8
20. feb 2024

@zbruna keď môžeš, pošli prosím aj mne, ďakujem

ajn
29. apr 2024

toto si vypocujte na nete od knaza chmielovskeho.

zmrzlinka8
29. apr 2024

@zuzka565 verím tomu. mám tiež skúsenosť

zmrzlinka8
29. apr 2024

@zbruna prosím posli aj mne tie linky, ďakujem

hopsas
29. apr 2024

Odporúčam aj svätú Ritu, orodovnicku v najhorších situáciách...a.okrem.toho novena.odovzdanosti od Dona Dolinda.

terezka1947
30. apr 2024

@zbruna všetko máš úplnú pravdu.
Ale Pán Ježiš nám neslubil zdravie a večný a nekončiaci život na zemi. Na kríži pre nás vybavil večný život s ním,v nebi.
V prvom rade sa modlíme k nemu. Áno,aj cez príhovor jeho matky,aj cez príhovory svätých.
Aká účinnejšia modlitba je ako priamo rozhovor s ním.
Samozrejme,že sa obraciame o orodovanie cez niekoho,ale vždy to musí byť smerované k nemu.
Veľmi ťažko je v ťažkých chvíľach do vzdať sa a povedať,ty urob ako ty myslíš,že je najlepšie pre mňa,moju rodinu,môj večný život.
Každá úprimná modlitba bude vypocuta a tak,ako je to pre nás najlepšie. Iba Boh vie kedy a aký výsledok je pre nás najlepši.

zbruna
30. apr 2024

@terezka1947 Ahoj, skúsim reagovať na niektoré tvoje výroky, najlepšie na základe právd Božieho Slova:

Ale Pán Ježiš nám neslubil zdravie..."Ten, ktorý neušetril vlastného Syna, ale vydal ho za nás všetkých, ako by nám nedaroval s ním všetko?" (Rim 8, 32), "Požehnaný Boh ..., ktorý nás v nebeských veciach požehnal v Kristu Ježiši všetkým duchovným požehnaním." (Ef 1,3), "Ale on niesol naše nemoci, vzal na seba naše bolesti...jeho jazvami sa nám dostalo uzdravenia" (Iz 53, 4-5). Boh nám dal všetko, za čo Ježiš Kristus zaplatil a čo dokonal na kríži (spasenie, vyslobodenie, uzdravenie). To všetko môžeme prijať do svojho života VIEROU.

... nekončiaci život na zemi. Na kríži pre nás vybavil večný život s ním, v nebi...Keď uveríš v Krista, On vkladá svoj život, Svätého Ducha do teba, tento Jeho večný život už v sebe máš. "Kto by však pil z vody, ktorú mu ja dám, nebude žízniť naveky, ale voda, ktorú mu ja dám, bude v ňom prameňom vody prúdiacej k večnému životu." (Ján 4,14). A ešte krátka poznámka k pobytu v nebi - áno, tí, čo patria Kristovi, nejaký čas v nebi pobudnú, ale potom celú ďalšiu večnosť budú s Ním na novej zemi, v Novom Jeruzaleme, ktoré Boh pre nich vytvorí. (Zj 21,1-4)

Prečo by mal kresťan, ktorý má Krista v sebe, Jeho Svätého Ducha, hľadať u niekoho iného orodovanie? Má úplne priamy prístup k trónu milosti (Žid 4, 15-16). A jediný, kto "oroduje", prihovára sa za nás vzdychaním nevysloviteľným, je Svätý Duch (Rim 8, 26-27).

Každá úprimná modlitba bude vypocuta a tak, ako je to pre nás najlepšie. Iba Boh vie kedy a aký výsledok je pre nás najlepši...Vypočutá je tá modlitba, ktorá je podľa jeho vôle. " A toto je dúfanlivosť, ktorú máme v Ňom, že za čokoľvek prosíme podľa Jeho vôle, počuje nás. A keď vieme, že nás počuje, o čokoľvek prosíme, vieme aj to, že nám splnil prosby, ktorými sme ho prosili." (1J 5,14-15). A keď prosíš podľa Jeho vôle, dá ti presne to, čo žiadaš, nedá ti iné. "Alebo či je medzi vami človek, ktorý by dal synovi kameň, keď si prosí chleba? A keď si prosí rybu, či mu podá hada?" ... a pokrač. Mat 7,9-11. A tiež, máme prosiť s vierou, bez akéhokoľvek pochybovania (Jakub 1,6-8).

terezka1947
30. apr 2024

@zbruna veď píšeš presne to,čo ja.
Úplne vo všetko s tebou súhlasím....čiže teraz neviem na čo reagujes.