Nejesť pred dieťaťom. Je to len povera?

terus00
22. okt 2014

Boli sme u svokry, bola tam aj svagrina a vsetkym nam dala tortu. Ja som nasho trojmesacneho maleho mala na rukach tak aby videl na vsetkych a v tom svokra vyhlasila ze by sa pred dietatom nemalo jest lebo ze mu moze prist zle. Ze moze byt zaziadany natolko ze mu potom bude zle. Poculi ste uz o tom?? Stalo sa to niekomu? Alebo ste poculi, ze male babatko by nemalo pozerat do zrkadla? Netusim zas kvoli comu. Idu mi uz na nervy tie jej povery. Hovori, ze sa na to nema verit, ale zaujimave ze ich vsetky pozna..

prasiatko30
22. okt 2014

@terus00 dobra kravina

evittam
22. okt 2014

@terus00 Pekná volovina. Povedz svokre nech nepozerá toľko telenoviel 😀 😀 😀 😀

tenerifka
22. okt 2014

😀 😀 😀

evelynm
22. okt 2014

nikdy som takuto vec nepocula, povazujem to za nezmysel. Jedno aj druhe.

anuska74
22. okt 2014

Tak to povedz jej, že ti to ide na nervy, teda povedz jej to tak diplomaticky 😉

sissy27
22. okt 2014

@terus00 mno povedz jej, nech ona neje pred tebou, že z toho priberáš 😀 to je to isté 😀
tých povier je milión, ani jedna nefunguje...

klincek
22. okt 2014

@terus00 pred dietatom sa nema jest nic, co nechces, aby si aj ono pytalo 😀 (teda u nas to fungovalo na 100%).
ale inak je to samozrejme hlupost. a ked svokra tym poveram sama neveri, naco vas nimi obtazuje? skus jej s usmevom povedat, nech vas takymi vecami nestrasi, ze pri malom dietatku mas inych stresov dost 😉

lenka268
22. okt 2014

s tym jedenim som nepocula a keby aj je to blbost podla mna, s tym zrkadlom som pocula to mi mamina hovorila ale iba hovorila nezakazovala alebo neprikazovala a je to zrejme preto ze male dieta- babatko si este neuvedomuje ze to v zrkadle je ono a mohlo by sa zlaknut podla mna iba preto. Ked bol maly vacsi a uz chapal ze je to on 😀 tak sa tam obzeral usmieval .... 🙂

0silvia0
22. okt 2014

@terus00 strašné kraviny

meluela
22. okt 2014

mas vtipnu svokru 🙂
ale ked bude vacsie, zacne to platit, ja sladkosti jedavam len tajne po nociach ked ma chyti mlsnota .. co ma teda negativne dopady na vahu 😀
a hranolky to tiez neexistuje ze by deti neochutnali

ivett1
22. okt 2014

@terus00 no, tak toto je dobrá hovadina😀 ... my sme jedli pred deťmi, aby si zvykli a aby sme papali, keď budú väčší pekne spolu a nie každý vo svojej izbe... a zrkadlo vyhľadávali obe naše deti (máme zrkadlový roldor ...) robili tam grimasy ...usmievali sa na seba a neskôr sa dotýkali, džavotali ... zabávali sa ... takže nechápem takéto "povery" ...

jolinka
22. okt 2014

babske primitivity 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😝

nechcem strasit, ale mozte sa "tesit" na dalsie a dalsie pripoviedky a povery z babkinej kuchyne, ako vam bude dieta rast a nemusia byt uz take nevinne ako tato. 😝 😝 😝

jolinka
22. okt 2014

@terus00 a sa cudujem ze ty dospela 29 rocna zrela zena, vobec uvazujes a rozmyslas ci nahodou take bludy nie su pravda 🙄 🙄 🙄 🙄

katarinamarkova
22. okt 2014

@terus00 blbost 🙂
mna by zaujimalo co si spravila ty s malym ked ti to svokra povedala, dala si ho prec od stola?

terus00
autor
22. okt 2014

@evittam asi tak 😀

@klincek pred tym zrkadlom mal maleho na rukach manzel, tak jemu to hovorila. Ja som bola v inej izbe a potom som sa ho pytala ci som dobre pocula co to povedala. On takym veciam neveri, aj jej to hovori ze su to hluposti ale ked je prilezitost tak si svokra tie povery akosi nevie odpustit. Na jednej strane hovori ze by sme tomu nemali verit a na druhej ona je vzdy ta co pride s nejakou poverou. Ja im tiez neverim len ma niekedy s nimi zarazi.


@meluela to ano, s tymi sladkostami to asi budem tak robit aj ja 😀

@jolinka toho sa ,,obavam,,😀
@jolinka jamlen nechapem kde ona na to chodi a bola som zvedava ci este niekto okrem nej o tom pocul. ale jej dcera sa hned pridala ze oni ked nieco jedli tak vzdy dali svojmu malemu na stipku prsta do ustociek ochutnat.

@katarinamarkova ja som s nim nic neurobila. Ved on este ani nechape ze sme jedli. A aj ked uz bude vacsi tak on aj tak bude mat svoje jedlo (mliecko) a to mu bude stacit. Si myslim.

klincek
22. okt 2014

@terus00 asi to ma svokrusa tak hlboko zakorenene, ze to proste musi vypustit 😅. kedysi tych povier bola kopa, a mnohe sa stali "tradiciou" (napr. aj cervena masla v kociku a pod.). nic sa v zasade nedeje, len to vie byt otravne, ze? 😉

majdom
22. okt 2014

@terus00 o jedeni som sice nepocula al to s tym zrkadlom sa vravi ze dieta ktore este nebolo pokrstene sa nema pozerat do zrkadla aby nenalo "z oci" a aby ho neovladlo zlo, po krste uz moze. Ale tato povera koluje co ja viem len u katolikov. Preto sa nepokrstenym detom dava spodne oblecenie naruby alebo sa in viaze cervena snurka na ruku, este pripadne strucik cesnaku pod vankusik do postielky. No ale vravim tieto poveri koluju len u veriacich tak na 99%

ichbinich
22. okt 2014

Ja viem, ze kadejake kometare, "dobre mienene rady" a poveru su o nervy, ale musis sa naucit, ze mas dve usi: tak jednym dnu a druhym von...
A to neplati len na svokru, ale na vsetkych 🙂 Nauci sa prikyvnut, povedat, aha, a dovidenia. Usetri ti to kopu nervov, a potom sa uz tym nezaoberaj.

terus00
autor
22. okt 2014

@klincek presne tak 🙂 ja sa postazujem len manzelovi, jej nehovorim nic. Kym voda nepretecie...

@majdom aha. No nas uz je pokrsteny.. Ona je veriaca az moc, preto ma divia tie jej povery

jolinka
22. okt 2014

@majdom povery su inak proti krestanskej viere. 😝 to len tak na okraj aby sa debata nezvrtla tymto smerom 😒

milan_branik
22. okt 2014

to je hlupost......... kludne jedz 🙂 🙂

annko
22. okt 2014

nepocuvaj ju!! 😀

jabadaba
22. okt 2014

@terus00 mozem byt uprimna? Svokru by som poslala na pokec s odbornikom na hlavu. Bez urazky. Pocula som kdejake dristy, ale ako tak citam, tvoja svokra ma neskutocne bohaty repertoar! Inac je takto v pohode, hej? Klopem si po cele.

lorela
22. okt 2014

@majdom
Že len do krstu nesmie sa dieťa vidieť v zrkadle? Ale kdeže! Málo!
Moje uši onoho času dopočuli sa, že až do jedného roka! 😀 Vraj to malo porobiť niečo s dušou dieťaťa.
BTW, tiež z úst kresťana 😅.

terus00
autor
22. okt 2014

@jabadaba 😀 tiez sa mi niekedy az rozum zastavuje co ju nenapadne alebo na co vsetko nas ona upozornuje,akoby sme boli male deti, preco som sa aj s manzelom uz pohadala, ale pre dobro v rodine si pred mm radsej zahryznem do jazyka. Je to predsa len jeho mama. Inac nie je zla ale niekedy z nej nemozem..

terus00
autor
22. okt 2014

@lorela no dokonca do roka? Tak nasho niekolko krat denne umyvam pred zrkadlom tak co to bude za dieta, haha 😀

lucianakoniku
22. okt 2014

@terus00 ach boze 🙂 moja svokra ma zase strasila ze nemam syna nechat pozerat do zrkadla lebo neviem co a ked ho zbada cudzi clovek, mam mu zamavat pred ocami rukami aby ho neuriekli. su to hluposti, ja si svoju svokru vazim, je to skvela zena ale na tieto "mudrosti" bohuzial veri, pochadza z dediny, kde tomu veria aj vsetci ostatni. minule som skoro padla na zadok ked som si tam vypocula dialog dvoch mladych kociek, ze frajera jednej z nich uriekla suseda lebo mu bolo den pred tym strasne zle od zaludka. neuveritelne ako rozmyslaju ludia v 21. storoci...
proste never tymto somarinam, riad sa vlastnym rozumom, ak sa ma niekomu nieco stat, neochrani ho ani sto cervenych snurok ani vagon ruzencov. svokre nemusis nic hovorit, proste si rob podla seba alebo jej povedz ze ty na povery neveris

majdom
23. okt 2014

@jolinka mozno su povery proti viere ale vsetci tvrdo veriaci ktorych ja poznam sa ich drzia ako kliest cerstveho maska. A mam z vlastnej skusenosti ze cim ortodoxnejsí krestan tym viac im veri. Ja osobne to neriesim nech si kazdy robi posvojom.

jolinka
23. okt 2014

@majdom namiesto ortodoxny by som pouzila vyraz "zadubeny" 😀 😀 😀 😀

viera nevylucuje zdravy rozum 😉 ...ten bohuzial, mnohym chyba, mne sa rozum zastavuje, ved ked som veriaci, tak verim ze moje dieta je pod Bozou ochranou a nie pod ochranou cervenej spargy ci cesnaku 😝 😝 😝

jabadaba
23. okt 2014

@terus00 esteze to beries takto zlahka. Co s nou.... 😀