Neviem sa rozhodnúť, či si urobím vodičák

majqa28
2. okt 2020

Baby ...chcem aj nechcem vodičák...chcem pre pohodlie a nezávislosť od muža ...nechcem lebo sa bojím že sa to nikdy nenaučíme🙂 z mužom sa nechcem učiť lebo to furt že motor zadrem a bla bla
Ale bojím sa Že v autoškole nepochopím kedy sa radia rýchlosti a ďalšia veď že nebudem vedieť akú tam mám hodenú rýchlosť 🙂 je tu niekto taký čo robil vodičák bez akejkoľvek skúsenosti s riadením auta?

majqa28
autor
2. okt 2020

@luciakovacova0603 potom podaj info po prvej jazde 🙂

majqa28
autor
2. okt 2020

@deti95060810 mám 32

alena2798
2. okt 2020

Ja som robila vodicak pred rokom a pol. Nikdy sme nemali v rodine auto, ziadne skusenosti s autom som nemala. Nikdy. Mala som vyborneho instruktora, tak si myslim, ze aj to zavazi. Vsetko nam vysvetlil, povzbudzoval. A hlavne, od zaciatku po skuskach som jazdila. Mam najazdenych cez 20 000km. Vsetko pochopis, neboj nic. Treba hlavne jazdit a nepocuvat 'mudre' reci. Drzim prsty😉

majqa28
autor
2. okt 2020

@h_petra no neviem ale za mala bolo bežné že sme sedeli otcovi na kolenách a šoférovali sme... teda u nás na dedine sa chlapci takto od mala učili od otcov

luciakovacova0603
3. okt 2020

@majqa28 ked prezijeme, podam😁 ja mam v marci 32,,takze sme na tom skoro rovnako 🙂

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinqua
3. okt 2020

@majqa28 ahoj, predtym ako som si spravila vodicak som presne pre to co chces ty, takto otravovala svojho vtedajsieho frajera...nechcela som byt za idiota v autoskole...dostalo ma to akurat do paniky...lebo on suverenne toto spojka, toto brzda, 1,2,3 takto zaradis a pome plyn...no gulas, chaos 🙂 v tej autoskole vedia ako zoznamit cloveka s autom, maju vyhradane miesta na bezpecne skusanie, ten instruktor ma vlastne pedale co je super pocit istoty pre zaciatocnika...naozaj nie je potrebne aby si vedela vsetko dopredu.

bavlnka92
3. okt 2020

nikdy som za volantom nesedela až v autoškole. vystriedali sa pri mne 3 inštruktori počas jázd a prežila som a oni tiež. jeden sa ma na jazdách pýtal či už som s niekým jazdila lebo mi nechcel veriť že ideme úplne v pohode bez skákania a "zdochnutého" motora.. jedného dňa som sa len tak prihlásila na kurz, zaplatila a hotovo, spravila som.

papi30
3. okt 2020

@h_petra "snáď asi drvivá väčšina robila vodičák bez predošlej skúsenosti s riadením auta, ono nie je tak úplne bežné mať nejaké mega skúsenosti s riadením auta bez vodičáku :D" no tak to by si sa cudovala... Ja som mala spolužiaka na kurze, ktorý robil v DE a tam si veselo šoféroval načierno bez vodicskeho opravnenia... Ked ho chytili, dostal max pokutu, takže sa mu to aj oplatilo asi. Verím tomu ze takýchto prípadov je veľa.

papi30
3. okt 2020

@majqa28 ahoj. Ja som podobne so zmiešaným pocitmi začala kurz minulého apríla. Pomaly mi končila materská, vedela som ze ten vodičak už bude potrebný, keď začnem chodiť do práce, uz nebol priestor na výhovorky, bol najvyšší čas sa do toho pustiť. Teória bola fajn, keď začali jazdy tak som začala mať stresy . Mala som veru prísneho inštruktora. Už v prvý deň na cvičisku som sa rozrevala, že vsak sedím prvý krát za volantom, nech nechce odo mňa zázraky 😂 s radením rýchlosti si to so mnou veru užil 😂 nie raz sa mi podarilo miesto 1 zaradiť 3 ci miesto 2 zaradiť 4...potom mi ukázal grif ako držať packu, aby som trafila tam kam mam... Nie z vrchu ale z boku... Odvtedy som nemala problém... On bol prísny, ale ja som potrebovala asi takého... Na skúšky sme sa z celého kurzu dostali 8mi a jazdy sme dokončili 5. Na moje prekvapenie som bola pochvalena, že mne to išlo najlepšie. Prve jazdy som už s vodičským absolvovala s manželom a musím povedať že to bolo horšie ako by som bola sama... Tak som bola z neho vystresovaný, že v zákrute som miesto brzdy slapla na plyn 😂😂😂 začiatky boli všelijaké... Teraz jazdím, lebo vozím malu do skolky, nastastie ja som teraz HO, tak do mesta nechodím, ale ked to príde, budem si musieť opäť zvyknúť na veľkomesto a tamojšie praktiky jazdenia. Hlavne nerozmýšľa, ale chod do toho, je to neopísateľný pocit, že nie si od žiadneho *taxikára* závislá.. Držím palce.

h_petra
3. okt 2020

@majqa28 sedieť otcovi na kolenách a "soferovat" su nejaké skúsenosti so šoférovanim? 😄😄😄

h_petra
3. okt 2020

@papi30 "drvivá väčšina" znamená, ze existujú aj výnimky 😉

lerab
3. okt 2020

@majqa28 určite si urob vodičák, tá nezávislosť je na nezaplatenie. Ja som si tiež dosť neskoro robila (ako 27 ročná), mala som veľké stresy-schudla som 8kg, lebo som sa bála, že niekoho zrazim. Ale spravila som na 1. krat a najväčším zážitkom bola moja prvá samostatná jazda na diaľnici - ten pocit slobody a adrenalín, keď som “dupla na plyn” . Držím palce!

papi30
7. okt 2020

@h_petra u niekoho "drvivá väčšina" je 99,99999% 😂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz