Som tehotná. Máme kúpiť byt, v ktorom žila mačka?

klemente
17. máj 2012

Hľadáme si nové bývanie a dnes sme s mužom pozerali byt, ktorý sa nám celkom páčil, no mňa odrádzalo, že v ňom bývala mačka. Byt je v dobrom stave, takže nejaké veľké úpravy (ak vôbec nejaké) nepotrebuje.Teraz som síce tehotná, ale bývať by sme tam išli pravdepodobne až po mojom pôrode, no keď si predstavím kde všade tá mačka chodila, čo by tam mohla zanechať..Bojím sa toxoplazmózy, a vôbec vzbudzuje to vo mne nedôveru voči čistote a hygiene bytu kvôli tej mačke (neviem čo všetko okrem toxo by ešte mohla spôsobovať). No otázka znie: môže to mať vplyv aj na malé bábätko? Dá sa s tým vôbec niečo robiť? (nejaká tá deratizácia alebo svojpomocné čistenie a dezinfekcia?). A potom neskôr, keď budem plánovať ďalšie tehotenstvo, hoci tam tá mačka už dlhší čas nebude..Čo by ste robili?

adriana7
17. máj 2012

@lauritka , ja som milovníčka všetkých zvierat 😵 , ale mačky som tiež kedysi nemusela a tiež som sa ako prvomatka bála úple, úplne všetkého...keby existoval koník pred 13 rokmi, tak by ste si o mne podľa otázok mysleli, že som nie blondína, ale rovno albín! 😀

jabadaba
17. máj 2012

ale moje nervy! Toto je oneskoreny prvoaprilovy zartik, vsak?
Noooo, podme hutat co take v tom byte mohla zanechat inkriminovana macka.....hm, napada niekoho nieco? Povedzmeeeee jeden chlp, mozno aj zo dva. Pod linoleom zapelesene blchy - isto ten byt predavaju majitelia preto, ze sa tam sli uskrabat k smrti...., dalej odtlacok pravej zadnej tlapky, jeden lizanec na skle balkonovych dveri, dve mikrokvapky slin, ked slintala nad reklamou Kitecat, pravdepodobne ukvacli v strede obyvacky....co take este...tuho premyslam. Poooockat, napada mi trocha impertinencie - odtlacok zadnicky. 😀 Celkom malej, takej tej macacej... tak to mame suma sumarum vypocet vcelku slusnych macacich rezidui v jednom byte. Otras! A toto niekto predava? Ze sa nehanbi, sla by som rovno na SOI-ku ci k prezidentovi republiky.

Ale teraz vazne, trosku by som zvolnila, obklad na celo, studeny najlepsie a ak predsa len nocna mora bude pokracovat, tak sup do Baumaxu po Primalex. Je aj taky, ze protibakterialny a protipliesnovy. 😉

jabadaba
17. máj 2012

@adriana7 esteze mame toho konika...podaktore.

mandragora22
17. máj 2012

@klemente ahoj, je fakt, ze keby si nevedela, ze tam bola macka, tak neriesis. na druhu stranu ta chapem, ako sa citis, pretoze taka macka, to vie robit poriadny smrad a clovek ked si predstavi ze je to vsiaknute kade-tade... nic, ak sa vam paci byt, tak vydezinfikovat, pripadne kompletne prerobit, inak ti neporadim, ak mas voci tomu odpor 😒 😒 ale ktovie, mozno si najdete iny byt, v ktorom tiez bola macka a ine tvory a nebudes mat ani tusaka o tom... 😉

jabadaba
17. máj 2012

@stardust kto je Alf z Mecalcu? Nech viem koho volat ak by daco. 😀 No fakt, esteze tu je ten kvon, vsak by som sa o nom nedozvedela. 😀

adriana7
17. máj 2012

@jabadaba , baby ale dnes vám neuveritelne ide 😀 😀 , to ste z toho hokejového výsledku také pozitivistky vtipné? 😀

jabadaba
17. máj 2012

@adriana7 ale kde, mne ani hokej netreba. 😀

stardust
17. máj 2012
adriana7
17. máj 2012

@jabadaba , ty nevieš, kto je alf, ale tešíš na vianoce 😀 , tak z toho máš tú dobrú náladu 😀

monyccka
17. máj 2012

@klemente 😀 huste veci riesis 😀 Raz som citala vyborne vyjadrenie jedneho infektologa "Najlepsi sposob, ako ochranit zenu pred toxoplazmozou v tehotenstve, je darovat jej maciatko v detsvte" V preklade - prekonas a mas pokoj.
Ale chytit toxu z "bytu, v ktorom kedysi zila macka" , to hadam nemozes ani mysliet vazne.. Citaj, na nete je vela vela clankov o toxoplamoze. ;)

jabadaba
17. máj 2012

@stardust jezusmarjat, to je rychlovka. Dikes. 😀
Chuck Norris uz nie je v kurze?

lauritka
17. máj 2012

@mandragora22 moje macky nerobia smrad kade tade, vobec ich necitit, chodia do zachodika, to uz mozno hovoris o nevykastrovynych, ktore ked si svrknu tak sa smradu len tazko zbavis, ale sterilizovane smrad nerobia.
su piesky , ktore pohlcuju pach v zachodikoch.

to len tak na okraj, aby ste nehadzali vsetky macky do jedneho vreca 😉

stardust
17. máj 2012

@jabadaba Chuck riesi zasadne velke veci a nezvykne konzumovat macky, Preto ten nezaujem z jeho strany 😉

adriana7
17. máj 2012

@lauritka , ja náhodou všetky mačky do jedného vreca nehádžem...náš žmuro je dokonca taký zodpovedný tata, že každú cicu, ktorej urobí deti, dovlečie aj s potomstvom k nám do stodoly...nuž, bytová kríza funguje zrejme aj medzi mačkami 😀 ...alebo je na bezdomovkyne...naposledy doniesol takú štvorfarebnú s jedným okom 😕 , on huňatý, smotanový (inak čistá dedinská zmes, ale vyzerá ako z perzie)...celkom v duchu hesla: lásky iných sú pre nás celkom nepochopiteľné 😀

abbey1
17. máj 2012

@lauritka Náš kastrovaný kocúr odmieta cikať dnu v záchode. Vždy vybehne von cez onko. On vydrží aj 10-12 hodín od večera do rána a potom šup von. A to sme ho ani neučili. Najskôr bolo WC a ako podrástol, sám si to takto zaviedol. Inak vždy sme mali mačky, aj také na chvíľu z útulku na preliečenie a nikdy nám nerobili v tomto neplechu. 😉
Tak ja mačky hádžem do jedného vreca.Ale dobrého! 😉

sandracs
17. máj 2012

Ahoj, odmalička som žila s mačkami, aj teraz máme kocúra a psa , ktorí behajú aj po dvore aj vnútri -niektorí sa možno pohoršia, ale podľa mňa je pre deti dobré aj zdravé vyrastať s domácim zvieratkom. Naša Saška má 10 rokov a za celý život brala ATB 1x možno 2x. Každá choroba čo ju chytá za 2 dni prejde. Riško bol trochu chorlavejší, ale tiež si nepamätám, kedy bral naposledy ATb (má 9 rokov) a v porovnaní s inými deťmi je tiež chorý minimálne.

adriana7
17. máj 2012

@abbey1 , aj náš pes chodí len na jedno miesto vzadu v záhrade...keby ste videli, ako tam rodia ríbezle 😀

abbey1
17. máj 2012

@adriana7 No psa máme nevychovaného. Je to starý cap 11 ročný, ale u neho zlyhávala výchova odmala.
Inak práve som sa otočila na malú a pri nohách sa jej už aj uložil náš kocúr po výdatnej papanici. Do rána nevstane. 😀

monyccka
17. máj 2012

@jabadaba
@adriana7
@abbey1
@stardust

😀 😀 😀 dnes Vam naozaj ide, baby 😀 😀 😀

abbey1
17. máj 2012

@monyccka U mňa to nie je hokejom. Už dva dni ma štvú úrady a služby, tak som už v takej dobrej povznesenej nálade.

adriana7
17. máj 2012

@monyccka , tak navrhneme autorke témy malú zmenu názvu: som tehotná. všetky, ktoré ráno jedli vtipnú kašu, sem sa! 😀

luciauk
17. máj 2012

@adriana7 niekedy bolo aj dobre bez netu a koňa, deti behali po vonku, moja najstaršia jedla z jednej misky so psom a bolo dobre 😀

jankali
17. máj 2012

@klemente Ahoj, choď sa spýtať k veterinárovi. Určite ti odpovie na otázky, ktoré sú dosť závažné. A doporučí čistenie, možno pohovoríte a dezinfekcii v tehotenstve🙂 Ja by som šla. A byt by som kúpila, keby sa mi páčil🙂)) pa, j.

sandracs
17. máj 2012

K tomu smradu po mačkách ...mačka je jedno z najčistotnejších stvorení, všetky mačky čo sme mali na začiatku doma-ani jednu sme nemuseli učiť na záchodík-oni si nájdu miesto, ktoré sa dá zahrabať-čo bol vždy blízko dostupný záchodík. náš kocúr, kým bol ešte nevykastrovaný doma neznačkoval, nechal si to na záhradu 🙂, ale ak má niekto v byte nevykastrovaného kocúra, tak uznám, že to značkovanie môže byť veľmi nepríjemný problém 😀 ...

monyccka
17. máj 2012

@adriana7 suhlas.. aj tak sa to uz zvrhlo tym smerom ;)

abbey1
17. máj 2012

@adriana7 Asi sme autorke moc nepomohli. 😉
Ja som mala jahody so smotanou.

adriana7
17. máj 2012

@sandracs , to všetci "chlapi" radi značkujú...jak v tej reklame na savo 😀
@klemente , prepáč, že som už o.t., ale ak sme ti aj nepomohli, aspoň sme ti "pomohli" k nadhľadu...neboj, bude to dobré...ak ti tvoj šiesty zmysel vraví, že v tomto byte budeš šťasná, tak ho kúp...ale teraz je bytov na výber...si v lepršej pozícii ako predávajúci...určite dajaký "ten naj" nájdete 😉

woman04
17. máj 2012

..tak tuto som sa pobavila od A-Z 😀 😀 😀 😀 😀

petraxy6
17. máj 2012

Babyyyy 😀 😀 😀 😀 Ak @klemente neznáša mačky ako ja, tak sa nečudujem 😎 Pre mňa by bolo horšie, keby som kupovala byt, keby mi niekto povedal, že tam zomrel nejaký človek 😲 - bŕŕŕ. tak to by bola katastrofa 😀 😀 😀

adriana7
17. máj 2012

@petraxy6 , ty si zlatá...u nás v dedine bola petícia proti tomu, aby sa tu zriadil domov dôchodcov, lebo vraj sa tam zomiera a občania sa na to "nechcú kukat" ...na petícii boli podpísané všetko babky nad 70! 😀 😀 😀