Ako by ste sa zachovali?

8. nov 2023

Na jar som kupovala na hroby starých rodičov, prarodičov a tety veľké keramické kvetináče s glazúrou, s priemerom asi 40cm, také čo sa hodí ha hroby spolu 5ks, Zasadila som tam kvety a pravidelne polievala. Sesternica ktorá desaťročia žije v zahraničí všetko vyhodila. Plánovala som to vyuzývať roky. Keby vyhodila staré umelohmotné tak by som to nejak zhltla, ale vyhodiť cudziu vec bez opýtania ,mohla dať za hrob, zobrať k mame či opýtať si niehoko čo tie hroby pravidelne navštevuje....

autor
9. nov 2023

Tejto rozprávke je fakt ťažko uveriť. Baba žije rok s chlapíkom v byte. Idú spolu na oslavu, ona má na sebe spoločenské šaty on oblek, košeľu. Prídu spolu, pijú , bavia sa spolu, odídu spolu domov. Ona v tých spoločenské šatách v čom prišla a on si zoberie plus cudziu znackovú bundu. A žijú si vo svojom byte pekne a nikomu nebude vadiť ukradnutá bunda na vešiaku?
Raz predsa museli obaja vytriezvieť...zbadať čo sa stalo.
Podľa mňa by sa poctivý človek s čistým svedomím ozval, že ho to mrzí, alebo niečo podobné.

oliolijanka
9. nov 2023

No a co riesis? Ved ona odisla v spolocenskych satach. Keby chcela kradnut, tak odide v cudzom kozuchu.

freepalestine
9. nov 2023

Preco sa davaju drahe zbytocnosti na hroby? A vobec zbytocnosti.. sviecky, kvety, atd.. Mrtvemu to je na nic.

autor
9. nov 2023

@oliolijanka až na to že tam v kožuchu nikto nebol.
Vieš čo, začínam si myslieť si moja sesternica žijúca v zahraničí

oliolijanka
9. nov 2023

A ked som tvoja sesternica, tak co?
Ok, som tvoja sesternica a hovorim ti, ze som tie kvetinace vyhodila, lebo ked som k vam prisla na velku noc, neotvorili ste mi dvere.
K tomu tie kvetinace vobec neboli pekne, zaberali cely hrob. Ked si ich tam chcela dat, mala si sa opytat.
Este ti hovorim, ze som si na tej akcii nevsimla, ze on si zobral cudziu bundu. Doniesla som ho domov, ovracal celu obyvacku, osral cely zachod, mala som co robit, aby som po nom poupratovala. Rano, ked sa prebral ma este zbil a potom odisiel za kamaratmi. Neviem nic o bunde, ani o penazenke.
Dlho som tos nim potom nevydrzala, o nejaky cas sme sa rozisli, lebo to bol klamar. Este mi ukradol uspory a zlate nausnice.

janetinka27
9. nov 2023

autorka, asi by som sa teda porozpravala s jej mamou - zrejme na tie hroby aj tak chodia spolu. bud jej to povedz ty alebo tvoja mama, ze aby sa nabuduce opytali, lebo ze tie kvetinace, co vyhodili, boli drahe, dala si za ne 200e.

reanda
9. nov 2023
lija22
9. nov 2023

ej mna by to velmi mrzelo, kedze viem, ze kvetinace su velmi drahe. To je strasna krava a uplne drzo sa zachovala. Ale jednu spravu by som na nu obetovala a uz neriesila. Ze ty laskavo nevyhadzuj drahe kvetinace nabuduce, najlepsie nic