Chcem odísť z nefunkčného vzťahu, ale mám 3 deti

20. máj 2022

Ahojte baby .
Už dlhšie je u nás také dusno . Nerozumieme si , poriadne sa ani nerozprávame keď aj len o deťoch alebo práci. Žiaden spoločný čas aj keď máme stráženie deti on nemá záujem. Nikdy ma nepobozka sám darčeky žiadne, nespím spolu už dlho ... a kameň úrazu zarábam viac ako on a dávam mi to vybrať.
Proste nepomôže mi nepochváli ale stále dačo zle penize pýta odo mňa ale keď poviem že aj nech vráti on zhukne na Mňa že sa mám pojebať a že som na peniaze. Pracujem stále po materskej mam svoju firmu čiže niekedy aj po práci riešim klientov telefonáty atd a všetko mu vadí ale keď ma prachy pýtať tak to už nie .
Ešte otázka len ako odísť? S 3 deťmi ja si poradím starám sa varím upratujem nakupujem ja auto mám prácu tiež čiže aj peniaze nie nazvyš ale úplne v pohode vyžijeme ale sme v podnájme on odísť nechce a ja s 3 deťmi neviem nájsť podnájom , hypotéka teraz neprichádza do úvahy ďakujem.
A starostlivosť o deti prvý syn nieje jeho ale 2 deti áno.
Striedavu starostlivosť rozmýšľam ale ako to funguje aj 2 ročne aj 4 ročne deti ? Striedajú sa po týždni alebo záleží ako si to určíme my ? Troska sa toho bojím keďže on po práci zaspí keď príde domov a ja okolo deti to neviem si predstaviť ze bude unavený a deti bude mať u seba a nervózny že si nevie oddýchnuť 😪deti ho majú radi veľmi sa tešia aj venuje sa im kúpe ich on aj uspava ale celkovo keď nemá náladu tak hučí po nich alebo keď so mnou sa nebaví tak poriadne ani s deťmi strašne ťažká povaha 😔 baby musím to zmeniť lebo psychický je to pre mňa ťažké veľmi to som napísala len teky výcuc je toho veľa ďakujem vám

zmrzlinka2021
20. máj 2022

To fakt vlastnemu manzelovi povies, ze ti ma vratit peniaze?

A mate spolocny byt? Alebo ste v prenajme?

matullienka
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 píše, že sú v podnájme, veľa ľudí tak funguje, že moje a tvoje je to síce mini moje chápanie ale tiež takých poznám

zmrzlinka2021
20. máj 2022

@matullienka mna by sa to dotklo, aby muz mal ku mne taky pristup, ved sme rodina, najblizsi ludia

sense
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 zrejme nie je manžel len partner...

zmrzlinka2021
20. máj 2022

@sense ale aj tak, maju deti, a vtedy si ludia zvyknu hovorit, ze uz su rodina, tak by mali tak fungovat. Tym pravdaze nechcem obhaovat jeho reakcie a spravanie sa.

pribinak
20. máj 2022

K rodičom ísť nemôžeš? Inak ja poznám maminu čo je v podnájme aj s 3 deťmi

matullienka
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 ja tomu tiež nerozumiem ale tiež poznám takých že tak fungujú, dokonca poznám takých teraz už ex manželov, že vždy aj v reštaurácii platili každý svoj účet

sense
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 inak vieš čo ja som zažila niečo podobné s ex aj keď teda ja som mu nikdy peniaze nevycitala.... Ale žiaľ niekt chlapi nevedie prwhryzt ze žena zarába viac
Plus teda túto na koňovi vidno často ze je to aj opačne žena dáva polovici len z rodičaku

zmrzlinka2021
20. máj 2022

@sense ja to beriem tak, ze je jedno, kto zarobi viacej a kto menej ( u nas zarabam viacej ja), su to nase spolocne peniaze. Hocico moze nastat v zivote - ten kto zarabal velke prachy, ochorie, pojde na ID a proste ten co zarabal podstatne menej, bude sa musiet postarat. Ved o tom je vztah, toboz manzelsky.

autor
20. máj 2022

Baby napíšem to takto on ma vysoký uver s exmanzelkou splátka je az 300eur čiže keď mu niekedy nevyjde tak "poziciam na splátku " ale to není nič co by išlo napr na spoločné auto alebo niečo do domacnosti preto tieto peniaze chcem vrátiť. Keby chcel natankovať alebo neviem niečo ide není problém ale toto ja platiť nebudem ...a po ďalšie on zarobí 900€ zaplatí 550€ nájom a max tu splátku čiže ostatne platím ja stravu deti benzín auta všetko ja viem poviete si nech si nájde inú prácu ale on nepôjde inde bohužiaľ už som to skúšala.... a manželia niesme viac krát som chcela ale on nie tak hádam si zaslúžim aj ja uctu a spoločne peniaze vlastne sú moje lebo stále mu dávam stále platím keďže on viac nema ako zarobí a už mi dochádza trpezlivosť lebo to sa nedá aj chodiť do prace aj deti q ešte ma zjebe za všetko proste týmto ma ponižuje
Už ma aj napadlo že nezvláda ze som sa pustila do prace pri deťoch a snažím sa zarobiť viac 😪keď on není schopných . S nim hypotéku nikdy nedostaneme ma dlh ktorý bude splácať ešte 25 rokov bohužiaľ
Rodičov nemam mama je preč a otca nepoznám súrodencom nemám 😪

matullienka
20. máj 2022

Fuu a on s ex manželkou nemali majetkové vysporiadanie keď on spláca takéto dlhy? Či na čo mali taký veľký úver?

autor
20. máj 2022

@pribinak nemám rodičov otcami nepoznám a mama je bez domova zije u frajera a súrodencov nemam bohužiaľ

autor
20. máj 2022

@matullienka je to vysporiadané tak ze na polovicu súdne ona neplatila dali sme na exekúciu a bum ona vyhlásila bankrot tak platí všetko on

lenkakravcova
20. máj 2022

Teraz bývate v podnájme?
Ak áno, tak tak ako ste si našli tento byt, si nájdeš s deťmi aj iný.
Ak nie ste v podnájme ale máte hypotéku, tak ju mate spoločne? Alebo každý sám? Ak spoločne, tak predsa nehnuteľnosť, alebo súdne prideliť jednému a druhého vyplatiť.

matullienka
20. máj 2022

A nejaký majetok nemá za čo ten úver splaca? Ja by som tiež nebola ochotná splácať jeho dlhy celý život

autor
20. máj 2022

@zmrzlinka2021
@zmrzlinka2021 to ma mrzí najviac že on nikdy nepovie že my on nás oddeľuje ... že sme jak nenormalny že tu sa žiť nedá a že tu je bordel bohužiaľ mame male deti nedá sa všetko mar typ top a takéto blbosti ma nebavia počúvať, čiže on to neberie asi ako rodinu nechce si ma ani zobrať tak načo taky vzťah...

zmrzlinka2021
20. máj 2022

Vies si zobrat hypoteku? Mas nasetrene vlastne peniaze?

autor
20. máj 2022

@matullienka nema majetok o byt prišiel lebo rok neriešil klamal ma a potom jedného dňa už keď sme bolo spolu zobral exekutor musel predat a od vtedy sa to všetko ťahá....začala som ja makat ze sak sa vyhradené z toho ale je lem horšie zneužíva to ze ja sa postarám zaplatím všetko smutne je to pre mňa lebo keby bol vďačný okej nemám problém ale keď mi vyhodí na oči ze som na peniaze ale keby som to nepracovala nemáme z čoho žiť... ved aj dovolenku výlety platim ja už mi je to trápne

autor
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 mam našetrene ale malo a mam lízing na nové aute nedajú mi hypotéku teraz

matullienka
20. máj 2022

Zbaliť deti a od takého kade ľahšie z takým veru ružovú budúcnosť nevidim

didi2102
20. máj 2022

Mestský byt ? Ísť osobne na mesto ?

autor
20. máj 2022

@didi2102 to som riešila ešte pred koronov ale dali mi možnosť jednoizbovy byt kde žijú asociali a tam odmietam ísť zas niesom taka úroveň 😏to radšej počkám na podnájom len naozaj problém s deťmi nechápem 😪

autor
20. máj 2022

@matullienka ved aj chcem zbalit ale kam do riti ísť pozerám stále ponuky bytov ... aj cele zariadenie v byte je moje čiže aj byt musím hľadať nezariadeny

alchemilkazltozelena
20. máj 2022

Typická mužská ješitnosť.. závidí ti že zarábas viac.. preto sa tak k tebe správa 😪 nemáš z neho nič 😵‍💫

matullienka
20. máj 2022

A na koho máte písaný podnájom? Nedalo by sa ti dohodnúť s prenajímateľom aby ho nechal tebe?

luccija
20. máj 2022

Pri takých malých deťoch by mu asi striedavka neprešla toho by som sa nebála.Treba sa ho zbaviť sprosto povedané len na neho a jeho podarenu ex doplácas.Ja nerozumiem tomu bankrotu, ale keď vyhlásili bankrot tak by už nemali platiť hypo?či som to nepochopila?
Z toho čo píšeš pomaly aj výživné bude platiť minimálne..snad nebudeš čakať 25 r, kým bude lepšie?musíš hľadať byt veď ty ho živis a robíš mu zázemie.Ak má také dlhy môže si nájsť brigádu či lepšiu prácu.

luccija
20. máj 2022

Keď bude sudkyňa pocut dlhy, exekúcie...výbušný...asi sa Ti vyhráža striedavkou?ak áno, never mu to sú len kecy.

autor
20. máj 2022

@matullienka podnájom je na neho písaný ale je to taky spoločný kamoš co nám ho dal už 5 rokov sme tu len neviem ci by vyhodil jeho myslím že skôr nie

autor
20. máj 2022

@luccija so striedavkou nemám problém keby sa choval normálne lebo ako s deťmi okej ráno vezie do škôlky aj domov berie ja sok väčšinou dlhšie v práci ale prídem domov a už sa starám ja mne ani kávu nespraví a ja som.tento týždeň doma lebo deti2 majú kiahne tak ešte obskakujem s obedom 😝

autor
20. máj 2022

@luccija nieže vyhráža on povie ze to tak isto bude ze on platiť nebude tak chce striedavku