Dajú sa zmeniť zaužívané veci vo vzťahu?

1. mar 2024

Ahojte. Podarilo sa vám zmeniť vo vzťahu nejaké zaužívané zvyky alebo ako to povedať, pravidla? ( myslím tým veci ktoré každý vzťah Ma nejak nastavene napríklad niektorý pár si dajme tomu vždy vola o 8 večer, ini majú odjakživa svoje hesla na socialne siete či dokonca jeden spoločný účet atd použila som príklady čo mi prvé napadlo) tak takéto veci keď majú roky nastavene a potom jeden z partnerov to z nejakého dôvodu chce inak, tak či sa to dalo zmeniť ( či už vy ste chceli meniť alebo partner).
Neprosím si teraz teórie a príucky co by ako malo byt ale prax, ktorá vieme že býva častokrát iná.

0silvia0
1. mar 2024

Urcite ano, ked ti dvaja spolu vedia spolupracovat, tolerovat nazory partnera, a nie navzajom bojovat.

pribinak
1. mar 2024

Samozrjeme že áno, vždy je to o dohode a kompromisoch

autor
1. mar 2024

@pribinak vieš aj o niečom konkrétnom napr zo svojho vzťahu či niekoho iného? Nemusí to byt jasne nič súkromne ale či je to len názor alebo niečo overené

lindous
1. mar 2024

Samozrejme, že náš vzťah sa mení a vyvíja, väčšinou to vyplynie zo situácie a nemáme problém zmeniť aj zaužívané veci 🙂 my sme napríklad nedávno prehodnotili a zmenili systém financovania domácnosti a šetrenia na spoločnú budúcnosť 🙂

pribinak
1. mar 2024

Napr ak je niekto maniak do cvičenia a chodí 5x týždeň e cvičiť, som ochotná ísť s ním 1-2x do posilky ale ako kompenzáciu žiadam zas podporu vo svojich hobby

A financie, tam treba vyslovene vydebatovat svoje postoje

viestta
1. mar 2024

Zauzivane veci vo vztahu sa menia, lebo aj vztah sa vyvyja. A nielen vo vztahu ale aj v ziviote. Niektore k lepsiemu, niektore k horsiemu. Ale aj to patri k zivotu

ku_uk
1. mar 2024

Určite ano. Minimálne deti dosť “pravidiel” vo vztahu pomenia. Ale naprikald, keď si spomeniem na ex, tak s im sa nedalo nič meniť. Napríkad nejak sme oo rokoch vztahu spohodlneli, nechodili sme už nejak ani na nejaké kultúrne vyžitie a to mne osobne veľmi chýbalo, no z jeho strany ta zmena už nebola mozna, nechcel. Tak sa naše cesty rozisli, nie kvôli divadlu samozrejme ale aj toto bol jeden z mnoho iných dovodov preco vzťah ďalej nerozvíjať

mabenn
1. mar 2024

toto je vseobecna otazka o vsetkom a nicom...aku odpoved cakas? samozrejme, ze vsetko sa da, ked sa chce

ivangeline
1. mar 2024

No jar na riad chcel na pravo zrazu...tak je to zatial v strede od povodneho miesta a miesta,kde ju tuzi mat.. Pocita sa to? ;D

tykat
2. mar 2024

Zmenil si heslo? Je to normalne, chce mat svoje sukromie a to ze ho partnerka dovtedy vedela mu nikdy nevyhovovalo len nechcel robit problemy.

A ked rozmyslam o mojej rodine? Tak sa to vzdy nejako vyvija tak ako ide zivot. Zatial sme nenarazili na nieco co by jeden chcel "odrazu" zmenit a druheho by to nejako vyrusilo natolko ze by si to vsimol alebo to mal potrebu riesit.