Máte kamarátov mužov?

31. okt 2023

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor na situáciu, ktorá sa nám včera prihodila.
S partnerom sme spolu 4 roky, máme dve deti, všetko funguje normálne. Momentálne na doma ma RD, starší syn má dva roky a mladší pár mesiacov.
Včera sme boli na prechádzke vonku a stretla som kamaráta, s ktorým sa poznám celý život. Vždy sme boli dobrí kamoši, v mladosti sme spolu trávili veľa času, máme spolocnych známych, poznáme celé rodiny, bratov, bratrancov, rodicov...
Teraz sa už takmer nestretávame, ja už mám deti a vlastne od nich nikam nechodím, vždy som s nimi doma a on pracuje v zahraničí, takže už sa nestretavame. Avšak včera sme aa náhodou stretli, tak vravím veď poď k nám na kávu, pokecáme...
Tak si dal u nás kávu, pospominali sme starých znamych, kto ako žije, kto sa už ozenil a tak...
Poobede prišiel partner domov a ofucal sa, vynadal mi, že ci si potrebujem domov vláčiť chlapov.
Pritom to bola len nevinná káva so starým známym, pozná ho dlhé roky aj partner .
Ja na tom nevidím nič zlé, pre svoju rodinu robím prvé posledné a nikdy by som ani nepomyslela na neveru.
Najviac ma vsak zamrzelo, že partner mi nepriamo , v obálke povedal, že som k.rva.
Máme teraz tichú domácnosť, urcite budeme pokračovať, keď príde z práce. Tak ma zaujíma váš názor na situáciu.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
31. okt 2023

nedovolila by som si pozvať kámoša domov na kávu...mm je tolerantný, ale zas nie až tak...😉

domkakvet
31. okt 2023

Ako by si reagovala ty, keby si on zavolal domov kamaratku, lebo to je asi to iste.

retatka
31. okt 2023

Úplne normálne ,sama mám viac kamarátov .Mne by vadil skôr taký zakomplexovaný chlap akého máš doma .

danica2711
31. okt 2023

samozrejme, že mám kamarátov mužov. Na rozdiel od teba som sa ale nevydala za úbohého majetníckeho debila, takže sme všetci v pohode

katulkagajdos
31. okt 2023

Pre mňa je to normálna vec- môj otec napr. bol taký, mal veľa kamarátov aj kamarátky v praci- bol spoločensky typ, srandičky a pod. - ale určite viem, že by mamu nikdy nepodviedol a moja mama na ne nikdy nežiarlila, mne to preto asi nepríde vôbec divné. Určite za mňa môže existovať kamarátsky vzťah medzi mužom a ženou bez postranných úmyslov a urcite nie je v poriadku ako zareagoval tvoj partner.

rebrambora
31. okt 2023

Je to ok, este ak ho pozna tak nechapem.
Len prosim ta. Ako sa da nepriamo povedat, ze si k*rva?

alickapusinka
31. okt 2023

áno mám najlepšieho kamaráta chlapa .Veľa krát mi aj pomohol ak som niečo potrebovala všetko o sebe vieme.

babulkomale
31. okt 2023

Moj dobry kamos si vzal ziarlivu stihacku, musel si zrusit FB a nikomu nesmie pisat.
Co dosiahla? Píše tajne a navrhoval tajne stretko, ale to je zas u mna cez ciaru, bud sa s niekym mozem ukazat niekde na kave, u neho, u mna alebo nie a tym padom smola, nestretnem sa. Nerobim nic zle, aby som sa musela schovavat.
Takze takto to dopada, damy, ziarlive stihacky, ti vasi tutkovia podpapucni si sposob najdu 😃

zmrzlinka2021
31. okt 2023

Reakcia tvojho frajera je velmi ponizujuca a pravdepodobne nema take reakcie ojedinele.

Za mna - ja som uz vydata a ano mam aj muzov kamosov. Vzdy kamos je kamos, nie blizky priatel, aj ked vselico pokvakame, neraz je s nami aj moj manzel. Vzdy tam vsak musi byt jasna hranica, pretoze doverny a hlboky vztah mam iba so svojim muzom, on je pre mna najlepsim priatelom. Kamosi su kamosi, nic viac, ziadne doverne zdielanie "do hlbky".

Tvoj sucasny priatel ta podla mna tymto dost ponizil. Vztah bez dovery je vzdy odsudeny na zanik.

veselo_neveselo
31. okt 2023

Mam, aj spolu sportujeme, aj spolu travime volny cas.
Manzela daj do laty, to nie je normalne ze takto reaguje.
On nema kamaratky zeny? Ci bol mozno jeden z tych, co s babou rozpraval len ked ju chcel zbalit? (Takych je kupodivu vela)
Tak potom musite predebatovat, nech podla seba nesudi teba 🙂

autor
31. okt 2023

.

asocial
31. okt 2023

Ono - niektorí si pod pojmom kamarátstvo predstavujú, že sa s človekom stretnu párkrát ročne, raz mesačne si zavolajú...ano, je to kamarátstvo a to existuje. Ale priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje. To znamená kontakt v práci trebárs každý deň, kontakt aj občasný mimo práce...no. jedna strana vždy cíti niečo viac..

V tvojom prípade však ide o nevinnú vec, to je podľa mňa ok. Na začiatku vzťahu, teda po pár rokoch, by som bola žiarivá ako tvoj muž, teraz, po x rokoch, by som sa opýtala, že ako sa má, čo má nové?
Takže chápem aj jednu aj druhú stranu.

autor
31. okt 2023

Ďakujem vám za reakcie.
Pre bližší obraz doplním, že bývame v dome aj s mojou starkou, takže celé dni trávim doma s dvomi deťmi a starou mamou. Nechodíme nikam, max tak po dedine na prechádzku. S kamarátkami sa vidím tak raz za 3 - 4 mesiace, všetok svoj čas a energiu venujem svojej rodine. Starám sa o nich najlepšie ako viem, varím každý deň čerstvé, každý deň polievku a druhý chod, dva - tri krát do týždňa peciem nejaký koláčik. Upratujem, periem, nakupujem, nemám žiadne koníčky, žiadna kozmetička, kaderníčka. Mužovi každý den pripravujem raňajky, ešte aj na tanier mu naložím, aby doma nemusel ani prstom pohnúť. On chodí do práce, príde domov a venuje sa väčšinu času svojím koníčkom, kamarátom, k nám sa pridá tak večer okolo osmej, okupe syna a uloží ho spať.
Možno to takto znie na prd, ale v podstate som takto spokojná, lebo ma to napĺňa byť mamou a gazdinkou na 120 %
Ale nedá sa byť takto stále, dobre mi padol rozhovor s niekým iným (celé dni sa rozprávam len s dvojročným synom alebo dochodkynou) .
Trápi ma len jeho reakcia a celá dráma okolo toho.
Mňa to ani len nenapadlo že z toho bude problém. Nikdy som nijaké postranné úmysly nemala 🤦

majlo1234
31. okt 2023

A sexualny zivot mate uspokojivy? Pretoze pri tom, ako si to vsetko opisala, ze sa poznaju, ze mas doma deti a starku, ze sa o neho ako manzela vzorne staras nevidim jediny validny dovod na takuto ziarlivost.

Ja kamaratov mam, kedze su to vacsinou kolegovia z prace, pripadne byvali priatelia, nestretavame sa momentalne casto, u nas doma nebol ziaden. Manzel si kamosky bezne vola k nam na kavu(zhodou nahod s dvoma byvame blizko seba) ci tam som, alebo nie som. Oni nas volavaju tiez.

senta_sofia
31. okt 2023

Podla mna si odporujes tym, ze pises, ze si spokojna s tym, ako zijes, aj ked z toho, co pises, manzel sa Vam cez tyzden bohvieako nevenuje. Porozmyslaj nad tym, preco ti tak dobre padlo porozpravat sa s niekym inym ako synom alebo starkou… Chapem, ze so starym znamym sa mozete rozpravat o ludoch, ktorych tvoj manzel nepozna. Neviem, ci o tomto tvojom kamaratovi vedel predtym, takze mozno aj preto ostal prekvapeny.

karolinakr
31. okt 2023

Tak ked sa nemožeš pohnut z baraku s 2 deťmi na krku, tak jasne, že si ho pozvala k vam a nenechala na krku starkej a nešla do kaviarne. Reakcia tvojho muža chorá pre mňa uplne..vsak sama piseš, že on sa venuje koničkom a kamaratom - ty kedy maš čas na seba? nemaš priestor pre seba žiadny
U mňa by s tým nepochodil, mohol by sa fúkať aj 3 dni..raz je niekto kamoš, ma dvere u mňa otvorené