14-ročný rozdiel medzi partnermi

esterka13
10. júl 2023

Ahojte , chcem sa opýtať ma váš názor ohľadom vekového rozdielu medzi ženou (26) a mužom (42) .. je tu niekto podobný cca s takýmto rozdielom ?

bennn
10. júl 2023

Predstav si, že budeš o 14 rokov dlhšie pracovať. ... Ja neviem, väčšina ľudí nemá rozum, alebo je im to uplne jedno. Jasne, su také páry. A v mladosti je to idealne v dnešnej spoločnosti. Muži si oddávna užívali s neplnoletými, ale to boli ešte patriarcháty a cisárstva, kráľovstvá. Vtedy si ženy vybrať nemohli. Dnes môžu. Divné, že si nevyberú niekoho vo svojom veku +/- ... Mladšieho vždy lepšie logicky 😂

hopsadobrandejsa
10. júl 2023

Do 10 rokov rozdiel je myslim este v pohode....da sa s tym fungovat, ale nejakych 15+ je podla mna uz moc.

Pripajam sa k nazorom, ze momentalne ti to zrejme prekazat nebude, ale vo vyssom veku urcite ano.

Predstav si, ze svoju 50-tku budes oslavovat spolocne s tvojim muzom s tym rozdielom, ze on bude oslavovat odchod do dochodku.

letfenixa
11. júl 2023

@svetlonos tak ale problém nebol vekový rozdiel, ale bolesti, nie?

rhodesian
11. júl 2023

My máme cca podobný rozdiel aj vek. A v pohode. Partner na svoj vek nevyzerá, hlavu si holi od cca 20? Takže ani šedivé vlasy nema, aj keď za mňa je to sexi 😁 už niekoľko rokov ma teda pravidelnú domácu stravu, koláče, somariny, nepribera (nechápem ako to robí), takže nemá ani pivný pupok ani nič. Stará sa o seba, nenosí tie priteplené úzke rifle ako dnešný chlapci čo majú nohy tenšie ako ich frajerka 🤦‍♀️ to je za mňa veľmi odpudzujúce.
Veľa záleží od toho ako sa aj chlap cíti a ako sa o seba staral dokým ta spoznal. Poznám aj chlapov v jeho veku čo už ozaj vyzerajú ako "starší pani" zničení životom. Ale vždy bude najdôležitejšie to ako si rozumiete, aké mate názory na život. Ja som bola vychovávaná inak, veľmi prísne, s takým pohľadom na svet ako veľa mladých ľudí (aj mojich spoluziacok) absolútne nemá. Takže si v pohode rozumiem v názoroch na život, politiku a i. skôr so staršími ako s rovesníkmi.

xenyja
11. júl 2023

Mám podobný vek ako ty a spoznala som chalana o 15 rokov staršieho... poviem ti, sme spolu cca 7 rokov, každý deň je ako dar, on je oproti mne omnoho sialenejsi a dobrodružnejši, zas aj vyzerá omnoho mladšie....už máme aj malú dcérku a je nám spolu tak dobre, že som si povedala že tento svet je taký pokazený, že najdôležitejšia vec je predsa byť šťastný, tak rob ako citis.....koľkokrát na vlastné oči vidím že ľudia majú síce ideálne partnerstvá na oko, ale inak sú takí nešťastní, nespokojní...tak žijem pre prítomnost, nemyslím už na to čo bude (lebo ten vek ma dlho trápil) navzájom si veľmi snažíme spríjemňovať tento život a sme na seba veľmi dobrí......nech sa v budúcnosti stane cokovek a bude aj zle, vždy sa môže človek rozist keď to inak nepojde, ale to krásne a spokojne obdobie života mi už nikto nezoberie... viem že stále som ho prežila lepsie ako väčšina ľudí, ktorých poznám

kvetinka75
11. júl 2023

pre mňa v tomto veku boli 40 roční už starí. Takže za mňa nie, ale ak to tebe vyhovuje, neviem prečo potrebuješ počuť názor druhých. Ke´d ti všetky napíšeme že nie, čo sa rozídete?

xenyja
11. júl 2023

@rhodesian u nás je to presne tak isto 🙂

zuzulka558
11. júl 2023

@xenyja úplne presne si to vystihla

bivanko
11. júl 2023

Dnesne vztahy casto nevydrzia viac ako 8 - 10 rokov, cest vynimkam. Pokial mas moznost byt s chlapom po 40tke (cize v najlepsom veku), ktory je na rozdiel od mladych chalanov zvacsa uz zabezpeceny, vie co chce a ma ti co ponuknut, tak asi nie je dovod sa tomu branit. Nikto uz dnes neriesi "az kym nas smrt nerozdeli", lebo to uz dnes nie je ziaden problem; ked mas alebo nemas dieta s danym clovekom. Na druhej strane si uvedom ze chlap po 40tke uz ma svoj zabehnuty rezim a je velmi naivne ocakavat ze ho bude menit. Je skor pravdepodobne ze sa bude snazit ta do tohto svojho rezimu vtiahnut, aby si sa mu prisposobila. Rovnako tak zvaz ze pri takomto vekom rozdiele ak by ste mali dieta, on uz nemusi byt na takyto "zvrat" v jeho zivote dostatocne agilny a moze vam to sposobit nemale problemy. Poznam takych kde im vztah funguje aj napriek vekovemu rozdielu, no zial aj takych kde to prave kvoli velkemu rozdielu skrachovalo, lebo jedna strana zacala byt prilis pasivna, no druha mala este dost energie a tu potom venovala 3tej strane.

svetlonos
11. júl 2023

@letfenixa
od tych bolesti sa odvijalo zle drzanie celeho tela a vedlajjsie ucinky liekov... Vedela som sa zmoerit s tym, ze okrem byt s nim mu nepomozem. Ale prave toe bolesti a vsetko okolo mu skoby na veku pridavalo.
Takto takto by to mohlo dopadnut aj v autorkinom pripade. Pan bude o 15 rokov uz mozno zdravotne horsie na tom, mozno nebude mat naladu robit to co dnes atd.

lilke
11. júl 2023

@esterka13 starí rodičia mali rozdiel 14 rokov. Napokon dedeček prežil babičku ešte o 25 rokov, naplno, sebestačný, so zdravou hlavou do 95. Ale mal cca. po 60-ke starecké hundrave móresy. Babička bola do sveta, zábavná, spoločenská, ona po 40-ke, on ju už obmedzoval, nechcel nikam chodiť, doma chcel mať pokoj. Pritom ako mladý taký nebol... Zvaz si, poobzeraj sa po 50-60-nikoch, či by si s nimi vedela vyjsť. Ak si už teraz podobne nastavená, možno by to šlo. Ale naozaj počítaj so "stareckymi" náladami.

zmrzlinka2021
12. júl 2023

@tenerifka
Ale je to u tvojho muza "tou generaciou" alebo "jeho povahou".
Lebo realne, aspon u mna z pozorovania - skor je to vzdy o konkretnom cloveku, o jeho zaujmoch, celkovom nastaveni, hodnotach. Mam rovesnikov, aj mladsich, ktori moc nie su na vylety, pre ich dovolenka je lezat cele dni na plazi, kym ja som aktivna zena, chcem vsetko pobehat, vidiet, zazit, vyjst na nejaky pocit...Tiez mnoho ludi aj v mojom veku je neraz pohodlnych cvicit, nieco zazit... ucit sa novym veciam. A zas poznam dochodcov, co studuju univerzity tretieho veku, chodi na hiking s palickami, ucia sa cudzie jazyky, vyuzivaju technologie.

tenerifka
12. júl 2023

@zmrzlinka2021 u mojho muza je to aj-aj.
Formovala ho doba, v ktorej zil do tych 25-tich, 30-tich rokov.
Ma zafixovane, ze musi pracovat ako otrok, aby zabezpecil rodinu. Tak to bolo, ked sme sa spoznali (on mal 35 a ja 24), a tak to je aj teraz. Proste sa zasekol v tej dobe a stale je to podobne. Takze ist dopredu, ucit sa nove veci, zlepsovat....nula bodov. Ked kupim novu telku, musim to naprogramovat ja. Ked sa pokazi internet, musim volat na zakaznicku linku ja, leb on nevie vysvetlit, o aky problem ide.
Naproti tomu za cely zivot sa vzdy vedel nadstandardne o rodinu postarat a nadstandardne zarobit (a stale nadstandardne zaraba), rovnako pracoval, ako sa staral aj o deti so mnou na striedacku (ked boli male), upratoval, varil. A robi to stale. Len ja som teraz uz uplne niekde inde, aj vedomostami, aj rozhladom, aj elanom do zivota, planmi. A toto je hlavne o veku, lebo ak by bol v rovnakom ako ja, isli by sme ruka v ruke. On ked mal 36, vedel viac ako ja v 24 (co sa tyka technologii,mal vtedy najnovsie mobily, vselijake tv programy s filmami a tak), o takych 10 rokov sme na tom boli rovnako, ale teraz idem ja dopredu a on uz stoji.....nema sajnu, boji sa riesit nieco cez internet, nema ani email, bezo mña by bol strateny, mozno aj spohodlnel, lebo sa dokaze spolahnut v tomto na mña.
A aj ta dovolenka je uz o inom, ja s dcerami beham ako srnka, on iba pinda , ze je horuco, ze ho bolia nohy, a najlepsie je mu pri bazene alebo pri mori. Takze na rok robim bohuzial plany bez neho, v zime s nim dam tyzdeñ niekde v Karibiku v rezorte, ale na jar si bude musiet urobit program na 3 tyzdne sam

96sofia96
12. júl 2023

@esterka13 ahoj, ja mám s partnerom 17 ročný vekový rozdiel a nemenila by som. Neviem čo by som robila s rovesníkom, po tom, čo som bola na vysokej skole v skoro čisto mužskom kolektíve v mojom veku. Je to určite na tom, ako to ty cítiš a či to tebe nevadí. Žijeme v dobe, kedy sú rešpektované rôzne páry. Uvedomujem si, že vekový rozdiel je veľký, ale niesme prvý ani posledný. A ak sa jedná o to, že čo bude o pár rokov… tak ani s rovesníkom nemáš garantované, že o pár rokov sa nestaneš vdova 😁 je človek a človek. A robte to, čo cítite vy dvaja a nie to, čo si o tom myslia ostatní ľudia. Držím palce

iceberg
13. júl 2023

Podla mna taky idealny strop max veku od partnera je tak 10 rokov, nemam recht zienky?

hefo
13. júl 2023

Pokiaľ nemá deti, tak čo robil do 42-ky? Mal nejaké vzťahy a ako dopadli? Aby to nebol ešte aj nejaký divný patrón...