Snúbenec sa zmenil

7. sep 2022

Ahojte zienky, idem si k vám po radu a trosku sa idem vyrozprávať…hádam mi budete vedieť poradiť a dať mi vás názor. Som s mojim teraz už snubencom vo vzťahu 2,5 roka, no za toho posledného pól roka sa veľmi zmenil. Po roku vzťahu má požiadal o ruku, dá sa povedať že to bola laska na prvý pohľad. Veľmi sme si rozumeli, jeho rodičia si má veľmi obľúbili a aj moji jeho, tak nejak vyšiel nápad že by mohla byt neskôr aj svadba. Tak má požiadal ako som písala po roku vzťahu o ruku. Všetko bolo super, vybavili sme si byt, pomáhal mi riešiť aj moje akútne zdravotne problémy, keďže má známych vo veľa odvetviach, pomáhal mi riešiť veľa veci cítila som že má naozaj úprimne lubi, po predchádzajúcich vzťahoch to bolo až take že som tomu nemohla uveriť že konečne som našla toho pravého. Jeho rodina mi tiež hovorila že si vybral dobre a že všade rozprava ako je zamilovaný, aj pred kamarátmi. Čiže cca tie 2 posledné roky boli krasne. Posledný pól rok ide fakt do ri.. ak tak môžem povedať. On ma totiž dvoch kamaratov, ktorých pozná este zo základnej školy. Vždy boli spolu viac ako je zdravé, z jedným z nich pracuje, čiže to aj chápem že sú v práci spolu. Ale oni sú spolu aj vo voľnom čase. Plus este ten tretí s nimi. Teraz sa rozhodli, že idu si založiť firmu a idu podnikať. Takze to teraz funguje tak, že od rana do večera každý deň je preč. Ja som momentálne bez prace keďže v predchádzajúcej som dala po dlhých rokoch výpoveď a mala som vybavenú druhu prácu, kde to ale trosku okolnosti zmenili,tak som nakoniec nenastúpila. To znamená že som doma momentálne. Predtým sme mali na seba čas aj keď sme chodili obaja do práce. Teraz, keď som doma a mám zatiaľ veľa času tak on je non stop preč. Čiže okrem prace behá s týmito dvoma kamarátmi. Keď príde večer domov, ma navarené, opraté, vyžehlené, upratané.. ja ho vítam s pusou a objatím, pytam sa ho ako bolo či vyriešil co potreboval. Odpoved je stale rovnaká, že nie, boli vybavovať veci ohladom firmy ale že neúspešne, toto počúvam posledný pól rok. Ešte aj cez víkend chodi údajne riešiť veci ohladom firmy, čiže on je 12/7 preč. Koncieva v práci o 16:00 a do noci do 22 je preč, že riešia. Nechce sa mi tomu veriť, samozrejme kvôli tomu vznikajú hádky, už mám podozrenie že už nechodí ani do svojej prace, keďže zarábal v práci slušne a vždy sme si mohli dovoliť, plus s mojimi úsporami, sme sa mali dobre. Teraz mu dávam peniaze ja, už 5x si bol pýtať za ten čas a nie malú sumu, lebo že on nemá za co natankovať, nemá na obed, nemá na hento na tamto. X krát sa stalo že keď mal byt údajne v práci tak som mu po pracovnej dobe volala nech cestou domov kupi to a to, on sa z toho vyhováral ze on ide riešiť nevie či stihne obchod, potom ak aj neriešil tak mi povedal ze nemá teraz zbytocne na utrácanie a to som chcela aby kupil chleba a pár veci co nám chybalo doma na varenie. Neviem už fakt som v koncoch, veľakrát sa pohádame, nikdy nebol na mna zlý, teraz mi vie vykričať úplne všetko, aj keď ja som k nemu chápavá a slušná, vždy som to brala tak, ze asi ma toho veľa… ale keď sa ho opýtam na firmu tak ako keby bol na to háklivý. Ja neviem ako jeho partnerka, ze ako sa v tom pohol. Keď sme s tými jeho kamarátmi a spoločníkmi zároveň, tak nebavia sa o tej firme vôbec. Preto sa ich ani nepytam aby zas nebol oheň na streche. Minule mi vykričal to ze to nechce riešiť ze naco sa ho vypytujem. Úplne iný človek. Čo si myslite ze v čom je problém. Ja už som naozaj v koncoch už nevladzem, či už mu vykricim veci naspäť alebo som ticho stale je zle… Dakujem vám za prečítanie a za vaše názory..

karmen118
7. sep 2022

Ak ti on nechce povedať ako sa veci majú jedine sa opýtať jeho kamarátov, s ktorými má údajne podnikať...mne príde, že podnikanie nevyšlo, alebo ho mohli oklamať o peniaze, aj o prácu mohol prísť a podnikanie nevychádza, príp. aj tá frajerka, ale skôr mi to príde na tie problémy s prácou a podnikaním. Peniaze mu už žiadne nedávaj, pokiaľ ti nepovie pravdu, ak nebude chcieť tak zmysel, aby si zotrvávala v tom vzťahu už nevidím...

komplikovana
7. sep 2022

Akoze dobre potrebuje kapital, ktory ale zasahuje aj do tvojej financnej situacie, bez toho aby ste sa vopred o tom dohodli, ze to bude takto. Taha ta do niecoho bez tvojho vedomia, vec, ktora sa vo vztahu nerobi. A navyse odmieta cokolvek povedat. Rozhoduje bez teba. Aj ty sa mozes rozhodnut bez neho o ukonceni vztahu. Ked moze on, mozes aj ty.

zuzuliatko18
7. sep 2022

Pre mna by Bola vystraha, ze vobec nic neviem o tom, kde a ako rozbieha podnikanie, meni zivot a ked SA spytam, tak je nervozny a nevrly. Necakane, ze mi muz bude hlasit vsetky svoje pracovne aktivity a stretnutia, no aspon nejaky ramec o sebe vediet musime. Dobrovolne. Nepytam sa ho vzdy kam.idu na firemnu veceru alebo akciu, niekedy povie aj sam, niekedy som zvedava, vacsinou chodia na to iste miesto. Ale komunikujeme a vzdy vieme o sebe, kde zhruba sme. Keby neprisiel.domov vo zvycajnom case a keby SA to opakovalo a nechcel by o to hovorit, necakala by som ho doma a zariadila si svoj program. Niekedy treba cloveku ukazat ake to je

54tinka54
7. sep 2022

Ako jeho nastávajúca manželka by si určite mala vedieť do čoho vám idú peniaze. To že nechce o tom hovoriť kým to ešte nie je hotové atď., to môže povedať nejakému svojmu známemu ale nie svojej snubenici! Ako si môžeš vziať človeka ktorý ti tají veci.. to nie je normálne a áno povedala by som že na tom niečo “smrdí”. Ktovie či sa do niecoho nezaplietol, alebo či negambluje.
A ak sa stretávate s tými jeho spoločníkmi tak by som sa na drzovku opýtala ich že ako sa im darí zatiaľ v tom podnikaní.

kaja0210
7. sep 2022

Tvoj snúbenec je gambler alebo lieta v prúseri. Stačí keď hodis pár slov s človekom ktorý toto prežil a pochopíš... odišla by som k rodičom,je to snúbenec - mala by si presne vedieť v čom ide podnikať, aké má plány. Nie si tetka na trhu.
Ďakuj Bohu,že nie je manžel....tam ide na dno celá rodina a len silný jedinci sa z toho dostanú.

estrella5
7. sep 2022

Je úplne jasné, že tu niečo nehrá...
Možno naozaj "len" začal podnikať a nie sú tak ziskoví ako očakávali. Z vlastnej skúsenosti viem, že začiatky podnikania vedia narobiť so psychikou, správaním, financiami, časom,.. a vlastne všetkým.. veľmi veľa. V každom prípade ale aj tak nerozumiem prečo o tom nevieš NIČ. Akí neprajníci? Ako, že nechce o tom hovoriť nikomu, kým.... ? Veď ty nie si hocikto... ty si jeho partnerka, s ktorou žije, dokonca snúbenica... Mali by ste sa podporovať navzájom, riešiť spolu problémy, diskutovať o tom, čo sa vám v živote deje atď atď.....
Alebo sú potom možnosti, že začal gamblovať.. Alebo to "podnikanie" nie je až tak legálne, a preto okolo toho také tajnosti, alebo čokoľvek iné...
Ja osobne by som riadne naňho zatlačila, že buď ti dá informácie o všetkom, aké by si si ako partnerka zaslúžila... alebo váš vzťah pôjde skôr či neskôr do kytek... Takto sa žiť dlhodobo nedá......

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrella5
7. sep 2022

A inak ja by som v tejto situácii asi aj prelustrovala jeho mobil, či maily a podobne... Akože... je to možno pod úroveň, ale ak by som mala pocit, že sa môže jednať o vážnejší problém, tak by mi to bolo jedno.. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

mariejenka
7. sep 2022

Nesedala by som v byte, ale isla k jeho rodičom na návštevu sama,a nenápadne prezistila ci nieco nevedia,zasla.by som k nemu do firmi kde pracuje,a vymyslela by som si hoci co,preco som tam...zabuchla som sa,potrebujem na wcko hocičo, kuknúť do registru podla mena, mien jeho "kamosov"
Velmi slušne ta manipuluje,pouziva všetky taktiky aby si sa citila ty ta zla,nechapava....a keby mne povie chlap,ze mi o podnikani nepovie ani mäkké fň,lebo sa mu prestane dariť, ho vysmejem ako maleho kocúra.
Nieje to vporiadku,ze ti tají veci.

katkati
7. sep 2022

Chceš prísť o všetky úspory kvôli vlastne cudziemu človekovi?

kikus7
7. sep 2022

Pátrala by som najskôr po pravde. Ak Ti ju nechce on povedať, tak zisťuj, pátraj, ak máš zlý pocit, že sa niečo deje. A podľa toho, čo opisuješ, tak sa niečo vážne deje. Ja som to v takýchto situáciách robila a môj zlý pocit sa vždy ukázal ako oprávnený. Intuícia nezlyhala nikdy. Častokrát som zistila, čo sú ľudia zač, že klamú (a v čom), že podvádzajú (a s kým), atď.. Nech zistíš pravdu. A napíš, ako to dopadlo, som zvedavá.

marci77
7. sep 2022

ak maju s.r.o. , da sa to vyhladat online na webe, ci teda nejaku firmu maju a co je predmet cinnosti

https://orsr.sk/search_osoba.asp

ak maju zivnost, tak tu:
http://zivnostenskyregister.vyhladajsi.sk/

danieladeley
7. sep 2022

Firmu urcite nezaklada pol roka, resp. moze, ked ju zalozi a potom vybavuje trebars priestory, ale to uz musi byt zapisany v obchodnom alebo zivnostenskom registri. Autorka, kontrolovala si to? Podla mna je to gambling ako z ucebnice. Urcite mu nedavaj svoje uspory, potom si budes buchat hlavu o stenu. Skor by som mu nechala kluce od bytu a prstienok a padala prec do vlastneho podnajmu. Vlastne, ja by som si asi aj prstienok nechala, ako zalohu za napozicane.

autor
7. sep 2022

@elizabet173 no asi tak, ze on je so šéfom veľký kamarat, teda bol… určite by sa mu o tom (ak chodi do prace) zmienil.

autor
7. sep 2022

@danieladeley ja požičané peniaze nemám… mám svoje úspory, čo som si šetrila na hypotéku, ešte predtým ako sme si vôbec začali. Ešte pri bývalom partnerovi, čiže peňazí mám našetrených dosť. Ale pomaly z toho ubúda, kvôli tomu že platím nájomné sama, stravu, energie a vlastne všetko, teda tie posledné 2 mesiace všetko. A z úradu práce mi chodi fakt že skoro nič. A ešte mu aj dávam na benzín. Je pravda že doteraz som mala stále taký vnútorný pocit že je všetko v poriadku má len ťažké obdobie, sám príde zamnou s tým že sa niečo deje a vyriešime to spolu, ale už ako píšem to trvá pól roka toto jeho správanie. To už mi príde fakt dosť a preto som sa vás ru chcela opýtať že či nemáte vy niektorá skúsenosť že či to môže mat naozaj súvis s tým rozbehom podnikania (keďže nikdy nepodnikal a ani jeho kamaráti nie), alebo je to naozaj niečo iné. A že či je možné že celu výplatu dáva do tej firmy o ktorej mi nechce nič povedať iba mi povedal že chcú si otvoriť servis lakovňu a čistiaren aút..

danieladeley
7. sep 2022

nemyslela som to tak, ze ty mas napozicane, ale ze ty si "poziciavala" jemu 🙂

autor
7. sep 2022

@kikus7 Nikdy som nebola detektív, vždy sa mi všetko ukazalo aj bez pátrania, no len rozmýšľam nad tým, že ak tam stále pracuje a je to naozaj pravda že tak dlho tu firmu rozbieha, tak ešte ja budem nakoniec vyzerať ako trafená že mu vyvolavam do roboty(šéf je jeho kamarat), potom sa ja budem cítiť sama pred sebou blbo. Ale z druhej strany už to naozaj trvá dlho a je to čím ďalej horšie. Jednak, že mi nepovedal ani ako sa firma vola, je stále preč, nemá ani cent -alebo to len hra a potrebuje viac peňazí a je mu blbe mi to povedať… neviem je strašne veľa možnosti. To co tu je písané že gambler… to určite nie, on nemal nikdy k herniam a k hazardu blizko, ani sa nepohybuje v takých kruhoch…nemyslím si ani to že niekoho má. Na to by sa prišlo. My problém iný ako komunikáciu v týchto veciach nemáme. Môj bývalý má podvádzal a tam som to hneď vedela. Toto je iné.

rebellefleur
7. sep 2022

Láska je síce láska, ale precitaj si ešte raz celu diskusiu a všetky názory báb. Naozaj veľmi veľmi malokrat sa stane ze 100% všetkých názorov v diskusii sú rovnaké..to by malo byt pre teba dosť výpovedné..

ninka99865
7. sep 2022

Vieš si firmu vyhľadať aj bez názvu stačí že do vyhľadávania hodis jeho meno resp meno kamarátov

katkati
7. sep 2022

Keď nechceš volať do práce a vieš o ktorej končí, tak skús ísť pred firmu a počkaj si, či z tej práce odchádza. Alebo nemá stanovený pevný pracovný čas? Alebo to vyhoď z hlavy, peniaze mu už nedávaj a čas ukáže, keď nechceš byť ani trochu detektív.

autor
7. sep 2022

@rebellefleur Ja to čítam stále dookola, vecne nad tým rozmýšľam čo môže byt problém, ale naozaj nie som ten typ, že by som ho išla sledovať. Keby mám podozrenie na to že niekoho má, tak to by som hneď vedela, keďže mám s tým skúsenosti z predošlých vzťahov. On sa motá s tými dvoma kamarátmi, my sa normálne rozprávame, stále mi o nich hovorí že čo oni majú ako doma a podobne. Aj čo byva minimum času doma, tak mu vždy vola buď jeden alebo druhý a rozprávajú sa stále že idu niečo vyriešiť a neviem čo. Inak na mobile ani nebýva. Už sa ho ani nepytam že čo chcel jeden alebo druhý už len cakam kedy zas povie že ide niečo vyriešiť ohladom firmy…

rebellefleur
7. sep 2022

Vy problem iný ako komunikáciu v tejto veci nemáte? Naozaj? Podla mna, vyciciavat úspory svojej nezamestnanej snúbenice je k.rva veľký problém..

autor
7. sep 2022

@ninka99865 viem iba krstné mena jeho kamaratov, keďže ja sa s nimi moc nestretávam, nie som s nimi v úzkom kruhu že by som poznala ich rodiny a vzťahy. Ale skusim tam hodiť môjho snúbenca

autor
7. sep 2022

@rebellefleur Áno okrem toho. On nemá problém somnou komunikovat, ale iba o iných veciach ako o firme. Akonáhle sa ho opýtam ako to ide s firmou, normálne slušne, tak už odvrkuje

autor
7. sep 2022

@katkati má stanovené do 16:00 ale veľakrát odide neskôr, alebo skor.. veľakrát prišiel aj domov na obed, potom išiel zas do práce. On si to zvykol predtým nadrabat, ale maximálne o 2 hodiny max, že ostal po skončení pracovného času, aby mohol inokedy odísť skôr alebo tak. Ale on je so šéfom kamarat čiže tam sa vedeli dohodnut. Lenže teraz chodi domov aj o 9-10 večer od rana od 9 je preč.. čiže to mi nesedí ani na nadčasy

rebellefleur
7. sep 2022

Keď do firmy vráža svoje aj tvoje peniaze, logicky by tam mal byt spoločníkom. Dobre ti baby rádia, skus na orsr vyhladat firmu podľa jeho mena. Vieš, ono ak by sa udialo nebodaj, že nakoniec prídeš o všetky svoje úspory, bude ti prd platné, že ste vedeli okrem veci s firmou komunikovať o všetkom..

simca06022011
7. sep 2022

Podla mena si ho vyhladaj v orsr sa keďže si ta chce brat, tak nech vyklopi detaily a co sa im "nedarí" pol roka vybaviť. Insk by som ho poslala kade ľahšie. Ono to zaváňa problémom. Mozno naizaj už ani nepracuje, je podozrivé ze nemá peniaze (stávky, rozhadzuje s kamarátmi, kseftuje... Nepracuje). To musíš vedieť, kľudne nech sa aj rozčuľuje. Si vezmi ze by ti to bol manžel, narobí problemy, nebodaj dlhy.
Insk sestrin ex ss motal s kamarátmi vraj😂 a v skutočnosti ti ksmarsti spolu sice boli, ale on obrabal jedného zenu 😂

autor
7. sep 2022

Baby, ja by som mohla aj do tej práce zavolať, ale ako píšem, šéf je jeho kamarat a určite by sa mu o tom zmienil keď by sa na neho niekto pýtal či tam pracuje. Môžem to zahrať na náhodu a zavolať zajtra k nemu do prace, že potrebujem mu niečo povedať alebo sa niečo stalo a on nezdviha telefón. Ale ako hovorím, ak tam pracuje, tak budem ja vyzerať ako mimo, že skúšam takéto veci a je mi to aj tak trosku proti srsti. Vždy som vo vzťahu bola zvyknutá o všetkom hovoriť narovinu. Aspoň z mojej strany. Čiže nikdy som neskusala takéto preverovacky a divadla. Ako nemyslím to zle ale ako som písala vyššie, aj pri bývalom vzťahu som sa o tej nevere dozvedela a nič som nepreverovala.