Vaše skúsenosti so žiarlivým partnerom

9. aug 2022

Už sme s priateľom spolu skoro tri roky, ale čoraz viac mi začína vadiť jeho chorobná žiarlivosť. :( Boli sme kvôli tomu už dokonca aj u psychológičke, ale on sa aj tak nezmenil. Je úplný pokoj zatiaľ, kým na to nedostane "dôvod", ktorý je veľakrát totálne debilný. Milujem ho, ale tie scény, ktoré často robí sú fakt otras.
Vravím si, že sa zmení, nebude to už robiť, ale potom zase... Vtedy, keď nemá ten "dôvod", tak je náš vzťah naozaj pekný, mám veľmi rada aj jeho rodinu, ale toto to celé ničí. Neviem si predstaviť rozchod, ale ani celý život trpieť takéto scény za úplne maličkosti. Pri každej veľkej hádke si vravím, že dosť, ale nikdy sa to nepodarí, lebo zrazu začne, ako veľmi ma miluje, je milý, niekam má zoberie a proste to nejde... Dokonca má hesla od všetkých mojich sociálnych sietí, takže keby rozchod, tak by som si asi musela urobiť nové účty a zmeniť aj číslo... Chcela by som vaše skúsenosti s chorobne žiarlivým partnerom. Zmenil sa nejakým spôsobom?

dadis
9. aug 2022

Urcite mu tie pristupy do tvojich socialnych sieti nenechavaj, moze to zneuzit z pomsty..

ropucha6
9. aug 2022

Uf, toto je u mna level alkoholik, gambler a pod.

meluela
9. aug 2022

Ahoj, ten clovek je zial fakt mimo a bude sa to len zhorsovat a casom bud ublizi tebe alebo sebe. Teraz je este sanca, ze to nejako prekusne. Uz to co ti robi teraz je psychicke nasilie. Ak sa nevies odhodlat na rozchod, skus si najst terapeuta pre seba, ktory by ti dal oporu na ten proces a podporil ta hlavne v obdobi, ked ta to bude tahat k nemu naspat (lebo urcite aj take chvile pridu). Ak ma tendencie k agresivite, tak si zavolaj nejaku pomoc z rodiny so sebou na stahovanie, resp. naplanuj si s niekym postup co ako spravit. Drzim palce.

basul1k
9. aug 2022

Tiež som mala možnosť okúsiť taký vzťah. To bolo aj prečo sa maľujem, komu sa chcem páčiť, keď som sa dala ostrihať a prefarbiť tak to bol brutál, hádka jak keby som si dala zmeniť pohlavie. A t d. Ale stále to nebolo také extremne že by mi všetko kontroloval ale bolo to uz davno, vtedy sa fb tak rozbiehal estelen. Ono je tam vysoká pravdepodobnosť že sa to bude časom len a len zhoršovať, a bude si hľadať stále bizarnejsie dôvody. Že ozaj budeš nonstop v strese. Pripadne nedajboze nechcem maľovať čerta na stenu ale pri týchto typoch chlapov sa k tomu časom môže pridať aj nasilie. Takže opatrne a určite zváž, či ti to za to stojí. My sme sa tiež rozišli po 3 rokoch a čo som sa o sebe podozvedala s odstupom času,,,,,,,, škoda reči.

isis234
9. aug 2022

Mne povedal, že po žiarlivej scénke mi bude nosiť kvety... hmmm,, reku kvetinárka na tebe zarobí.. Nieeeee ďakujem,, Mám rada pokoj, kľud. On sa nezmení, je to v ňom,,, Záleží na tebe, aké sú tvoje priority, na čom ti záleží.

vilma7
9. aug 2022

Aj ten 49 ročný Čech, čo zastrelil svoju ženu a dve malé deti, bol chorobne žiarlivý.
Ešte niečo?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. aug 2022

@cubo2 Snažím sa, ale naozaj mám strach, že si niečo urobí..

vanda323
9. aug 2022

Nemajú strach , nič si nespraví,....
Utec dalekooo od neho

ahhola
9. aug 2022

Jedine, co urobí, ze si nájde ešte submisivnejsiu obeť. Ved co by na svete robil, keby nežiarli? Ty mu len dokazuje, ze nemá dôvod žiarliť a on žiarlenie nabaluje ako snehovú guľu, už si to zaplatila totálnou stratou súkromia, co budenasledovat, facka, vytrhane vlasyy, pri zabije ta? Pogoogli krásnu dcéru Odteja Neffa a pouc sa z vraždy jeho dcéry.
Koľko máš peňazí?
Sadni na pendolino a zaplať si ubytko v Prahe, Berlíne, niekde, kde to vzdá a nájde si radšej čerstvú obeť. Ty si v diaľke v kľude užívaj život a nálad si Továrenské nastavenie... T. J. Vráť sa mentálne do časov, kedy si debila nepoznala. Naplanuj, nepochyb, až keď budeš v cudzej metropole posli ho do hája. Listom. Peace💔

cubo2
10. aug 2022

Tak vidíš, asi som to odhadol dobre, že takéto reči už padli. Je to len nástroj, ako ťa vydierať, v skutočnosti si nič neurobí.. okrem iného nie si zodpovedná za jeho život, nesmieš si to pripúšťať. Podľa textu si ešte len stredoškoláčka, to musíš mať hrozný nápor na psychiku, takéhoto psychopata mať zavedeného na krku.. Na tvojom mieste by som zvažoval pohľadať pomoc, možno psychológičku, ktorá ti pomôže toto celé zvládnuť, sama asi nemáš odvahu uťať to..

katkine_terapie
10. aug 2022

Autorka: Nie nic si neurobi, ma sa velmi, velmi rad. On nie je clovek so silnou depresiou napriklad. Ak ti hovori, ze si nieco spravi, je to manipulacia-hra na tvoje city, snazi sa v tebe vzbudit ľútosť, strach... Ty mas strach z coho? Ze bude stat pred domom? Tak bude, ved raz sa bude musiet ist aj najest, vycikat, vykakat... Ze ti bude vypisovať /volat ako ta lubi? Nemusis citat, nemusis zdvihat telefon. Ze si nieco spravi? S najvacsou pravdepodobnosťou si nic nespravi a ak by aj hej, je to jeho rozhodnutie. Ze budes sama? Ver, ze nebudes, si mladá, najdu si aj maminky s detmi, nieto slobodná kočka. Utekaj, toxicky partner nie je nic, co v zivote potrebujes.

stary_ujco
10. aug 2022

Zbytocne deriete klávesnice. Ona ho neopusti.
A zbytocne budete drat klavesnice aj o 2 roky ked sem napise znova. A za 5 rokov sa objavi s dvoma detmi a bude sa chcieť akurát vyplakať, ale aj tak so svojim posratym zivotom neurobí nič...

herriett
10. aug 2022

@viestta Ona to zrejme ukončiť nechce....aký zmysel má všetko tajiť, skrývať, heslovať? Lebo podľa mňa (a myslím, že nielen podľa mňa) žiadny - On sa nezmení - tiež som z takého manželstva zdrhla - po 10 rokoch. Niekedy tie ženy nechápem - bude tu vypisovať, vyplakávať - ale nerozíde sa s ním. Už dávno by som ho poslala kade ľahšie

herriett
10. aug 2022

haha, neboj sa - takíto sa majú veľmi radi. Prešla som si niečím podobným - a vieš čo? Je živý a zdravý, má dcéru s novou partnerkou a my sme sa naučili spolu vychádzať (predsa, máme spolu dcéru). Takže to sú len také vydieračské rečičky - ak si vážiš samu seba, tak ho kopni do zadku - ale poriadne

karhu
10. aug 2022

strach nemaj o neho, on si nic neurobi, boj sa o seba, skor by spravil nieco tebe...a predpokladam, ze je to len otazka casu

dadis
10. aug 2022

@herriett Ma to taky zmysel, ze to je prirodzene...mat svoje socialne siete a sukromie, kde nikto ti z nich nic nemaze, necita konverzacie a nevycita ti vsetko okolo toho..tym, ze tam nebude mat pristup, pravdepodobne sa jeho ziarlivost este rozducha. Strati pocit kontroly nad nou a ukaze ziarlivost vo svojej najhorsej podobe. A to uz bude hadam tomu vztahu posledny klinec do rakvy. Ten chlap je chory a manipuluje aj svoju partnerku. Pristup na siete mu dala pravdepodobne preto, ze chcela mat pokoj od scen. No ziarlivca to nepresvedci, ten si vdzy najde dovod na uzkost..a ziarlivost sa len stupnuje. V normalnom vztahu by ti nenapadlo si socialne siete heslovat a davat pozor, lebo normalny partner nema potrebu ti naburavst sukromie, aj ked tam ma "dvere otvorene". Zaheslovanim pristupov si dievca otvara cestu ku slobode..odchodu z tohoto choreho vztahu.

klaridka
10. aug 2022

Ak Ti môžem poradiť, nechaj to tak….takto z toho kruhu nikdy nevijdeš… časom sa budeš veľmi trápiť .. zažila som, keď sa mi priateľ vyhrážal, že sa zabije, ak ho opustím- neboj, taký človek sa nikdy nezabije, oni sa majú až veľmi radi na to, aby si ublížili. Chcú len manipulovať toho druhého..utekaj, kým to neprerastie do fyzického násilia a ak s ním zostaneš, ver, že to tak bude. Mrzí ma Tvoja situácia, ale s podobným človekom som bola, vedela by som o tom písať román…

herriett
10. aug 2022

@dadis ja som to myslela tak, že taký vzťah, kde jeden z partnerov musí takto riešiť svoje súkromie, stojí za veľké...... Kým tam nie sú žiadne záväzky, utekala by som tak, že ani najlepší bežec z Kene by mi nestačil...

ninka99865
10. aug 2022

Prosím ta, nič si neurobí… keď som si prečítala príspevok tak som si myslela že “len ziarli” ale toto čo tu čítam veď to je psychopat jak vyšitý.. rozid sa s ním, vymen hesla a telefónne čísla a keď nedá pokoj rovno smer polícia. A urob to čím skôr

petricka22
10. aug 2022

Treba ti este viac citat, kym sa rozhodnes? Viem, nie je to lahke, ale vztah ma zmysel len vtedy, ak v nom si stastna, nie vystresovana.
Rady na to, ako ho odstrihnut, si uz dostala, tak uz len nabrat odvahu!

ninka99865
10. aug 2022

A vieš teraz to je len frajer, ale keď to bude manžel a budete mat dieťa to už úplne skončíš.
Moja kamoska si presne teraz takého berie a my normlane trpneme čo to bude o pár mesiacov 😐

autor
10. aug 2022

@herriett Tak ty si to prečo urobila až po 10 rokoch? Ja som s ním len zachvíľu 3 a snažím sa ukončiť to

herriett
10. aug 2022

Lebo to u neho dost dlho take rozmery nemalo, nebadala som ziadne znamky ziarlivosti. Zacalo to asi po 8 rokoch manzelstva, cca. Mame spolu dieta, ked su vo vztahu deti, je to trochu zlozitejsie, ale s podporou okolia to ide.- Dobre mienena rada je, ze lepsie to nebude a je lepsie odist z kratsej cesty. Ked pride dieta, bude to zlozitejsie. Drzim palce, aby si tu silu nasla a nech sa ti dari

hope87
10. aug 2022

Pises ako sa s nim "neda" rozist 😀. Akoze prepac ale musim sa zasmiat. Jasne, ze sa da a ako lahko...hlavne, ked spolu este nemate deti. No a co, ze bude prosikat, no a co, ze ti bude stat pred barakom, no a co, ze sa bude vyhrazat, ze si nieco spravi. Takyto ludia uz nevedia ako inak by mohli cloveka ovladat, tak sa vyhrazaju takto. Vymaz si ho odvšadiaľ, zrus alebo zmen vsetky hesla na soc.sietach, zmen si tel.cislo aj heslo do mobilu. Budes sa tu stazovat, lebo vies, ze je to chore a absolutne to nie je v poriadku ale budes zaroven pisat, ze to nie je jednoduche. Tebe akoby stacilo, ze ked je chvilu dobre, aky je uzasny...a tym ti zalepi zakazdym oci. Je to o tvojej hrdosti, povahe a sile osobnosti. Zatial zlyhavas v ochrane seba a svojej integrity. Zena vzchop sa a odid od neho. Ver, ze ta caka nieco ovela lepsie. Mozno bude chvilu trvat, kym mu docvakne, ze uz nad tebou nema moc a nepodvolis a nevratis sa ale musis mu aj vysielat take signaly a vydrzat.

nurielka
10. aug 2022

Autorka koľko podnetov, kolko urážok, koľko vyhrážok potrebuješ ešte k tomu aby si ho opustila? Pomenuj svoje hranice vzťahu a nájdi kde je tvoja sebaucta. Pri blízkej osobe sa máš cítiť dobre, nemáš byť prečo v strese a už vôbec nemáš mať strach či o seba alebo o neho(lebo sa ti vyhráža). Ty si nemáš prečo sypať popol na hlavu, lebo si mu nič nespravila, ale takéto správanie si nezaslúži nikto. Si pri ňom šťastná keď ti takto kontroluje život? Prečo mu dovolíš aby ti hovoril aká máš byť a čo máš robit? Ty predsa vieš KTO SI. Nepotrebuješ ani jeho zvolenie aby si sa vedela konečne nadýchnuť a ŽIŤ.

alexas56
10. aug 2022

3 roky..najskôr to bolo ako milé, taka nevinná žiarlivosť🙂 a postupne do prerastlo do fakt brutálnych veci a ja som si uvedomovala čoraz viac, že to nieje vôôôbec ok. Utekaj fakt budes rada

kakawah
11. aug 2022

Prosím ťa koľko máš rokov? Ja keby som zistila, že moja dcéra s takým chodi, tak by si videla to tošambo. Keď máš nejaké obavy, zdôver sa rodicom. Veľa žien sa nechce rozísť a rozviesť lebo si myslia že už iného nenájdu, boja sa samoty. Veď si mladá na to, aby si si takto ničila život. Jeden pár poznám, kde je žiarlivec. Žijú spolu cez 50r.a ten muž žiarlil, chúďa žieňa. Bola viac bitá ako sýta. Ale rozviesť sa nie, lebo deti, lebo čo povedia ľudia, do teraz ju má ten muž za nič, za handru. A ona povie, veď čo, iba nám dožiť treba. Celý život premrhaný. Tiež jej nosiil kvety, prstene, retiazky, na rukách ju nosil, áno, pár dní po nejakej hádke a zas ukázal svoju pravú tvár. Aj sa vyhrážal že si ublíži, ale nič z toho. Jej ublizoval. Takže, vo finále, žiarlivci sa nemenia. A to viem aj konkrétne nechutnosti, ktoré stváral, ale nebudem to tu písať.

ahhola
11. aug 2022

@kakawah píš, píš, zaujímaš ma... 😃 (posledná veta) a možno sa v tom aj autorka najde

zuzulkazu
11. aug 2022

@kakawah taki su najhorsi, verejne sa prezentuje ako dokonaly otec rodiny, bonus ako krestan a doma, tlce svoju zenu nedovoli nej nic, zachvilu ani chodit do prace a ak na tom trva radsej bude dobemoty robit deti aby ani do roboty nechodila🤦‍♀️a ona sa s nim nerozvedie lebo sak deti a v dobrom aj v zlom