9 mesačná a trápime sa s jedlom

bebekeksy
12. jún 2018

Ahojte, potrebovala by som poradit od skusenejsich maminiek. Nasa 9-mesacna dcera nam nechce jest. Je TOTALNY zavislak na mojom mlieku (v noci sa mi budi co dve az tri hodiny na dokrmenie, toto robi od narodenia). Doslova sa trapime od 6 mesiaca ... ak mi za den zje dakych 6 lyziciek prikrmu tak oslavujeme ... flasku s cumlom a mliekom mojim ci umelym odmieta. Pijeme cajik alebo vodu z pitka alebo z pohara. Akonahle jej tam prilejem akekolvek mlieko uz nic nevypije ... vyskusane rozne kombinacie zeleniny z mäskom - to nam slo chvilku dobre v kombinacii z bananom, obcas mi zobrala na milost ryzovu kasu s jablcnym pyre. Toto nam trvalo asi 3 tyzdne a uz sme sa radovali, ze sme konecne pokrocili ALE sme opat na zaciatku, nic nechce, uz ani ten banan posledny tyzden odkedy nam konecne vysiel prvy zubok... a to nase snazenie sa o jedenie trva denne cca 3 hodiny. Prosim poradte ako to robite vy, u nas v okoli vsetky mamicky maju uplne vzorne deti a zjedia im vsetko a este by chceli aj viac ... dakujem

sampo
12. jún 2018

ja som toto zazila 🙂 riesila som to aj s dr., povedala, ze ziadne dieta dobrovolne od hladu neumrie, zobrala krv, krvny obraz lepsi ako moj, viac sme neriesili. Doteraz su mizerni jedaci obaja, mladsi napriklad neje ani maso. Kto nezazil, nepochopi. Pre moje deti jednoducho jedlo nie je podstatne, len nevyhnutnost. Neporovnavaj, neries ostatne deti, lebo to je na sisku. Ak ti mala prospieva a je spokojna, bude dobre.

saska.t
12. jún 2018

V tomto veku ma na to plne pravo, ma cas ,jedlo je na skusanie a na spoznavanie novych chuti, do 1 roka je najdolezitejsia zlozka jedalnicka mlieko. Ak zje iba 2-3 lyzicky je to uspech a cim viac na nu budes tlacit tym horsie sa naucite prikrmovat. Kasli na tabulky kolko a co ma zjest kludne jej daj par dni pokoj od prikrmovania a zacnite od zaciatku, ked nebudes na nu tlacit a ty nebudes z toho frustrovana , mala sa ukludne a bude hned lepsie papat

luba41
12. jún 2018

dieťa nie je závislé, jeho správanie je úplne normálne..dieťa aj v tomto veku sa stále len učí jest ine..ponukaj, ale nenut..ved má tvoje mlieko, a to je stále základ stravy...dieťa ani v roku nemá jest ako dervorubač..nasilu nútením možeš akurát tak vypestovať nechut k jedlu..

dzupi898
12. jún 2018

musis len skusat, ono to moze isty cas trvat, pokial sa trafis do jej chute. pokial nejak nestrada, tak sa zbytocne nestresuj, isto sa rozje

jajaaja
12. jún 2018

Skúsila si BLW metodu? Alebo sem tam ponúkať z tvojho taniera nech si vezme (len to čo môže jesť) Pokial kojis tak mlieko je pre ňu základ, s ostatným jedlo sa zoznamuje, môjho som kojila 5 krát za noc až do ostavenia(13m) tiež nechcel jesť to čo som mu ja pripravovala mixovala, ale keď videl že ja jem tak mi bral z taniera napríklad zemiacik ryza...pokial prospieva netrápila by som sa s tym

siska53
12. jún 2018

@bebekeksy nasa mladsia tiez bola ten typ,ze radsej moje mlieko.. prikrmy su u tvojej stale len prikrmy,nebud zufala,ukludni sa. Ked zje,zje,ked nie,no co uz. Normalne ju dojci. Nasa v jej veku nechcela pit nic zo ziadnej flase,ani z pohara,az v roku sa naucila konecne,vzala na milost flasu s takym splostenym cumlom. Dost dlho som ju prevazne dojcila (ale ona sa budila len raz a v noci vobec), az ked mala 21m.,prislo k radikalnemu obmedzeniu dojcenia z mojej strany a postupne sa ako-tak rozpapkala. Ale doteraz je to typ,ze ako-kedy,ma.dni,ked je prplos a nezje to,co napr.pred tyzdnom -dvomi zjedla. Neriesim,zbytocne, potom zas to je a tak hore-dole. Uz ma 6r.a viem,ze urcite jedla do nej nedostanem (ovocne jogurty ziadne,ale zje ciste biele ci tie coko ci vwnilkove dezerty). Aj v skolke strajkovala s jedenim,postupne sa to vzdy zlepsilo (menili sme skolku,tak znova kolotoc nejedenia).

Hlavne nerob z jedla modlu,lebo ta bude vydierat,citala som tu x pribehov na tuto temu. Nasu celkom tahal bracek,ktory je vyborny papkac, u nas aj jeho priklad obcas zaberie,nie vzdy,ale zvykne,ona po nom rada vsetko opakuje (aj to,co by nemusela🙂 ).

siska53
12. jún 2018

@jajaaja aj nam pomohlo nedat,ked nieco nechceli jest opakovane..potom aj sami pytali.. alebo nechat volne na stole na tanieri,aj to zvyklo uputat a skusili. Ale ona ma este male babo,tam.je to ine.. nasa si neskor vymyslela aj to,ze nechcela, hoci mala len jeden zub (dlho,dva mesiace len jeden), mixovane,muselo to vyzerat ako nase a jedine tak bola ochotna nieco zjest. Akoby sa bala,ze ju chceme.otravit ;)

evabb35
12. jún 2018

@bebekeksy netreba sa stresovat a porovnávať s deťmi v okolí. Je to v pohode. Treba dieťaťu ponúkať ovocie,zeleninu,maso a koľko zje,toľko zje. Určite sa netreba od zúfalstva chytať varenia cukrom ochucovanych kasiciek a keksikov,kompótu a podobne. Treba len vydržať, museli sme do všetkých prikrmov dávať materské mlieko a postupne sme množstvo materského mlieka v príkrmu znižovali až nakoniec dieťa zjedlo čistý zeleninový príkrm...A nakoniec v dvoch rokoch dieťa v pohode chrumalo zeleninu či ovocie a chrume dodnes. Dodnes moje dieťa nezuje keksiky a cukrovinky a netrpí obezitou. Napočúvali sme sa,že či chcem dojčiť dieťa do maturity a podobne...

licona
12. jún 2018

To akoby som o mojej čítala... Skoro do roka a pol bolo každé jedlo boj, s občasnými dvojtýždňovými svetlými chvíľkami. Kým mi vôbec začala jesť príkrmy, mala 10 mesiacov. Dovtedy maximálne pár lyžíc. Dokrmovala som od 5. mesiaca. Do 7. bola dojčená, potom žiaľ takmer výlučne na UM. Keď je dojčená, neriešila by som to, treba ponúkať v rôznej forme (mixované, pučené, celé kúsky). Ja inak aj teraz (má 20 mesiacov) musím pri jedle zabávať, čítame knihu alebo jej niečo pustím v TV na tých 15 minút. Desiatu a olovrant strčím do ruky pri nejakej (pokojnej) hre. Inak ľúbi ovocie a zeleninu, i keď to chvíľu trvalo, ale neponúkala som do roka vôbec keksíky, ale radšej ovocie, zeleninu, i keď nie vždy s úspechom.
Pri druhom dieťati si hovorím, že nebudem tak riešiť príkrmy. Do roka je základ mlieko. Ale trochu dúfam, že bude lepší papkáč 😀 Držím palce a veľa trpezlivosti prajem 😉

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xenia84
12. jún 2018

Presne to iste mame my teraz...pekne papala vsetko a teraz 4-5lyziciek a uz usta neotvori...este zvykne vyplut a hrat sa s tym. Ale kukuricne chrumky to do nej ide. Este suchy chlieb ...tak len dufam ze je to len obdobie a bude zas ok😁

bebekeksy
autor
18. jún 2018

dakujem za rady a povzbudenia, budeme postupne skusat 🙂 kukuricne chrumky by nam isli 🙂

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katmi
23. júl 2018

@bebekeksy že vzorné deti?? to je aká terminológia prosím?? 😨🙄 presne, ako píše @sampo.. ak malá prospieva a nebýva chorá, neriešila by som to..