Koľko spapá 8 mesačné dieťa?

magdulienka2
9. dec 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, koľko spapajú vaše deti polievočky alebo teda nejakej hustejšej kaše na obed. Myslím, koľko ml približne. My sme na tom totiž tak, že malá začne papať s veľkou chuťou a po cca 100 ml ju akoby chuť prešla. Dá si ešte čo to, ale už len ak jej dávam priamo prstami. Aj to nie veľa. Ak by som jej za tým dala kúsok rožka alebo chlebíka, prípadne kukuričných šúlkov, tak to by zbaštila hneď aj sama. Je pravda, že pred spaním potom dostáva trošku mliečka, ale nepokladám to množstvo za také, že by po ňom zostala nejako extra nasýtená.
Takže, koľko teda papkajú/papkali vaše detičky?

luba28
9. dec 2013

@magdulienka2 ja sa neriadim ml,...mam jednu misku nalozim do nej a jeme kym chce,,,,ked nechce zacne vypluvat.....vy obed pijete,alebo ako????kase nejeme vobec,....

magdulienka2
autor
9. dec 2013

ja tiež dávam do misky ale sem tam to zo zvedavosti premeriam, lebo sa mi vidí, že teda nepapá až tak dobre...neviem, či je to len môj pocit. Vieš, ona by po obede totiž ešte baštila ďalej, ale len "blbostičky"

luba28
9. dec 2013

neboj,ona vie kedy ma dost,.....ved ked jej este das potom hamky kukuricne nic sa nedeje,....ja este dam potom zapit cajikom a ideme spat

magdulienka2
autor
9. dec 2013

@luba28 no my pijeme vodičku počas krmenia...a ku koncu skoro stále. Aj za polievkou 😀 v tomto je po mne. 🙂

luba28
9. dec 2013

@magdulienka2 tam je probleeem, tak nedavaj pocas jedla a urcite zje viac,

ichbinich
9. dec 2013

@magdulienka2:
Obed som nikdy nemerala, ale na veceru zje asi 50ml kase. Potom sa pred spanim dorazi mlieckom.
A tych 50ml je maximum, co zje na posedenie!!!

Inak sa najradsej krmi sama, chlieb, pecivo, baby keksy a pod., kusok jablka, bananu,... Kukuricne chrumky, co syn miloval, ona nechce. Nejak sa jej asi nepozdava, ze sa jej to v ustach rozpadne...
Na obed vyjeda z mojho taniera, ked mam nieco vhodne pre nu. Inak zemiak a zeleninu, ale v kuse, nic mixovane.
Ma 8,5 mesiaca a 9 kil, uz sa "tesim" na lekarove komentare, ked pojdem na kontrolu, ze vela vazi 🙄 (Jeho ideal je 25 percentila).
Okrem toho je kojena. Pri jedeni sa tvari ze to je sice zaujimave, ale ja som hladna, daj mi mliecko 😉 😀
Nevazim, nemeriam, proste ked je hladna, tak je, ked je smadna, tak pije, prospieva a je zdrava, tak co. A na lekarove komentare mam dve usi 😉 😀

nicicka
9. dec 2013

@magdulienka2 moja Sara ma 10 mes. a aj teraz sa stane ze z obeda zje 2 lyzicky a dost, tak ju nenutim a nenahradzam to nicim inym. Pokracujem dalsim jedlom cca o 2 hod. Len pred tyzdnom sa mi prvy krat stalo, ze mi zjedla cely 190 g prikrm. Najviac jej chutia kupovane, moje, doma varene jej nechutia aj ked ja si myslim, ze su ovela chutnejsie ako tie kupovane. Vacsinou jej zeleninu parim, nie varim, co chuti ovela lepsie no aj tak ma radsej tie umeliny 🙂 Pribera dobre takze to neriesim...