Odmietanie materského mlieka

katerink
14. sep 2018

dobry den chcela by som sa vas mamiciek opytat ci niektonema taketo problemy ako my.Mame 3mesacneho syna ktory odmieta materske mlieko najskor som ho kojila z prsnika a ten zacal odmietat tak som mu zacala odsavat do flasky ale ani tu nechce pit. Musim mu to davat na silu, kazde krmenie je boj sprevadzanim placu a odstrkania flasky. Uz som bezradna a neviem kde mam hladat pricinu toho ze hladne dieta nechce pit materske mlieko. Mame aj termin na gastre. Dakujem za rady aj za vase skusenosti.

sunshine007
17. sep 2018

@jvlo ahoj, ďakujem za reakciu... Práveže my sme ju hneď menili, išli sme do MT, a termín sme si vybavili tak po známosti a dosť rýchlo. Doktorka síce milá, ale najskôr všetko pripisovala kolikam, potom epilepsii (aj tu malej diagnostikovali v Martine a neskôr vylúčili v BB, kde sa konečne vo veku pol roka potvrdil tichý reflux, mantaci v Martine robili sono na lacno a vždy všetko v poriadku samozrejme podľa nich), potom z metabolického vyšetrenia na endokrinologickej ambulancii vyšla porucha tvorby energie v mitochondriach, tak zrazu bola ochotná robiť odbery a na ďalšej kontrole mala zlu náladu, vyhlásila, že žiadne odbery nemá v plane a mam malú zaťažovať doma mliekom. A trápenie nemá konca. Ja si myslím, že moja bambulka asi horšie znáša viacero druhov potravín, ale to už teraz nemám ako zistiť, lebo naozaj sa len málokedy schuti a výdatne najedla, väčšinou odmietala. A teraz, keď mi konečne vypije cez 200ml neocate na 1 dávku (nie vždy, ale je to už oveľa lepšie než kedysi), tak to musím zmeniť bez toho, aby som vedela, na čom som. Môžem sa opýtať, na ktorej ambulancii dcérke zisťovali alergie? Na gastre ci alergologii? A v akom veku? A ak to nie je moc osobne, v ktorom meste ste nakoniec riešili gastro?

sunshine007
17. sep 2018

@malinajahoda s manželom už dlhšie zvažujeme, že vymenime aj túto druhu doktorku, len tých odborníkov zas nie je tak veľa, všade sa dlho čaká na termín. Dcérka bude mať o 2 týždne rok, váhu ma super - 9kg, práve preto nás všetci všade odbijaju. Nikoho nezaujíma, koľko sa my doma dotrapime, kým do nej niečo dostaneme. Ja som urobila veľkú chybu, že keď bola úplne malinká 3mesacna, tak som sa o ňu neuveriteľne bála a kŕmila som ju všelijako nasilu, striekačkou, cez jej plač, išlo mi roztrhnúť srdce, ale rozum mi hovoril, že ju nesmiem nechať vyhladovať dlho, lebo sa mi dehydruje. Jasne, ze potom priberala a všetci na nás zvysoka kaslali a stále kaslu, lebo pre lekárov je smerodajna iba váha, nič iné.

jvlo
17. sep 2018

@sunshine007 s Nelkou bolo zle hned v prvych tyzdnoch. V pol roku sa jej zablokovalo travenie. Mali sme za sebou gastro v ziline, ale vraj jej nic nebolo a fabulujem. Uplne zufala som zavolala do trencina k dr bielikovej, ta nas nastastie vzala okamzite, vtedy sa este nastastie dalo za poplatok urobit prednostné vysetrenie, vzala krv, urobila sono, okamzite nasadila neocate. Tych alergii bolo vela, doteraz je najkritickejšie vajce a mlieko. Len pre neli bolo uz neskoro a skoncila s diagnozou mentalna anorexia sposobená alergickými reakciami... Nikto mi neveril, lebo sa narodila ako 4kg babatko...v roku vyzerala ako z koncentracneho tabora....Na gastro chodí každého pol roka. Teraz bude mať 5 rokov. V 2 rokoch zacala chodiť do pb k steinerovi na alergologiu, ale ten neriesi aj intolerancie, ten zistil, ze potrebuje adrenalinove pero.
Vieš, čo by som urobila, ak by som mohla vratiť čas? Vzala by som cca 1500e a dala jej vysetriť vsetky alergeny ako samoplatca (potraviny + lieky) každý 1alergén stojí 20e a menila by som dr okamzite, ako by som jej prestala doverovať. Istú časť alergénov ti vie vysetriť aj pediater, majú to na druhej strane žiadanky

malinajahoda
17. sep 2018

@sunshine007 aj tá naša od narodenia veľmi málo papá. Ale nasilu som jej nikdy nedávala mlieko. A trápilo ma a sr.lo, že mi tak málo je. Pôrodná hmotnosť 3,7kg.V polroku sa má hmotnosť zdvojnásobiť. Ha, ako u koho. Moja malá nemala ani nie 6kg. A keď som na každej poradni videla tie 8-9kg deti tak akoby som jej ani jesť nedávala. Ale už sa netrápim toľko. Energie má aj za mňa a keďže má stolicu niekoľko krát denne tak má ešte aj navyše. To zle urobila moja s tou striekačkou. Ak sa môžem spýtať tak kde všade ste boli na gastre? My s tým refluxom chodíme na Kramáre a som veľmi spokojná. Lebo už pred 3 mesiacmi nemala dcérka chvalabohu zapálený ani pažerák, hlasivky,... a napriek tomu ideme zas na kontrolu.

nikusiak9
17. sep 2018

Moja od narodenia bojuje s mliekom. Ma 4.5mesiaca ma iba materske mliekoba udajne by mala pit min.120ml kazde 3h na jej vahu. Sedime nad 120ml hodinu a pol. Uz sme boli na kardio,neurologii a netusim co jej je. To ze ma tichy reflux viem ale to asi nesposobuje ze ona je ochotna vypit dobrovolne len 30ml a konec. Ak mi vracia nejaky den alebo nezje pol davky nejakeh alebo jednu hned za dva dnu schudne 10-15g miesto priberania :( je to atrasne ze netusim co jej je preco odmieta. Este nas caka sono brucha ak najdeme kde ho robia a uz fakt netusum co s nou
Bojkotuje aj vodu ci caj ci umele

gilmorka
18. sep 2018

@danula.ch asi si chcela oznacit inu, my uz problem nemame, uz je to davno za nami

babikadaska
16. jún 2019

@nikusiak9 prosim ta ako to s vami.dopadlo ???

nikusiak9
16. jún 2019

@babikadaska ahoj. Mala materske mlieko do 13m, ale od 10m v kombinacii s um(4umele odmietla). Mlieko odmieta dodnes,asi od tych 4m pila 6m mlieko vylucne len a len v spanku ze zaspala a a tak. Prikrmy odmietala od ukonceneho 5mesiaca do 13teho takmer ze uplne uplne max 5lyziciek. Chvilu bolo ze ryzh v guclikach ked ju nahanam, chvilu len jogurt atd. Pribera neskutocne malo, absolvovali sme dalsich x specislistov ale nikto si nevie s nami rady. V polroku mala 6kg abteraz v 13m 8.4kg niekedy da 15g za dva tyzdne, niekedy nic.

babikadaska
16. jún 2019

@nikusiak9 to je teda hrozne.... moja odmieta pit asi 2 tyzdne. Ale uz ma velmi malo poc8kanych plienok 2-3 denne a ruzove skvrny na plienke.. doktori nevedia,iba hrozia infuziami,ale ved tak sa neda fungovat dlhodobo.

nikusiak9
16. jún 2019

@babikadaska ako velke babatko mas? A skusala si jej aj v polospanku slanku dat?

babikadaska
16. jún 2019

@nikusiak9 a napisala som ti preto,ze moja robi uplne to co ty - bojkot vsetkeho v 3 mesiacoch. Inak ste neskoncili nikdy v nemocnici ? Nedostala sa az do stavu ze by bola dehydrovana ??

nikusiak9
16. jún 2019

@babikadaska ale ano. Tyzden po narodeni sme skoncili na 6dni.

malinajahoda
16. jún 2019

@nikusiak9 to ste na tom ešte dobre. Moja malá na poslednej poradni v 15 mesiaci vážila 8,3kg.

nikusiak9
16. jún 2019

@malinajahoda no len prpblem ze my sme dobre naberali do polroka a potom nastaval problem odvtedy len kilo

malinajahoda
17. jún 2019

@nikusiak9 tak to je naozaj zvláštne. A všetko máte v poriadku? Odkedy malá štvornožkuje? Nie je to tým, že sa viac začala hýbať?

nikusiak9
17. jún 2019

@malinajahoda mala uz od 10,5mesiaca chodi. ano viacmenej v poriadku, nikde jej nic nezistili, ani celiakiu ani nvm co.

malinajahoda
17. jún 2019

@nikusiak9 ono, keď sa začnú deti viac hýbať, tak už priberaju pomenej. A ako ti papá? Pekne?

nikusiak9
17. jún 2019

@malinajahoda no ved vravim ze nepapa :D zje tak 60ml ak vobec niecoho aj to chce len kupovany prikrm take ze sama do ruky absolutne nicm. Ona papa od narodenia takmer nic takze s jej pohybom ti nic nema :D