Ako zbaliť vysterilizovanú odsávačku do pôrodnice?

16. mar 2024

Prosím Vás ženy,beriem si do pôrodnice odsávačku, doma som ju vysterilizovala, kam ju mám dať spať do krabice alebo kde ju uložiť do kufra do tašky či? Či existujú nejaké sterilné sáčky alebo kam ju zbaliť už vysterilizovanu ? Alebo v nemocnici ju vystreliziju ešte raz ?

zenulkaaa
16. mar 2024

Nikto ti ju v nemocnici sterilizovat nebude. Daj si ju normalne do sacku a ked bude treba vytiahnes a pouzijes. Z mojej skusenosti ju vobec netreba, mam za sebou 2 porody cisarskym a vobec som ju nepotrebovala. Radsej sa treba snazit rozbehnut dojcenie

nevenka
16. mar 2024

@zenulkaaa no tak ja som rodila 4x a veru sa mi vzdy zisla, kedze 3 zo 4 deti sa nevedeli vobec prisat. Mozes sa snazit rozbehnut dojcenie, ako chces a nie vzdy to ide hned. Bez odsavacky by som ani nedojcila alebo len kratko.
@autorka zbal si ju pekne do nejakeho ZIP sacku, ono pokial to nebude predcasniatko, tak ta hygiena staci, ze to poumyvas, ja som si brala hubku a kefku na to, aj saponat a umyla, ked som bola na nadstandarde, preliala este horucou vodou z kanvice a nechala vyschnut.
Mne doniesla sestricka aj ich odsavacku nemocnicnu, lebo mne to rucnou po 3.porode neslo, mala som upchate mliekovody a nijak specialne som to necistila, len ten preplach horucou vodou.

mima1608
16. mar 2024

Ja som ju tiež v nemocnici nepoužila, aj keď som ju mala. Ale teda spolubývajúca naopak potrebovala a jej dávali sestričky ich nemocenskú, vždy jej ju aj vysterilizovali 🤷

dadka1997
16. mar 2024

Ani raz som v porodnici nepotrebovala, ak chces kojiť, babatko si budeš prikladať, ak budes mat este nerozbehnutne mliecko, dorobia ti pre bábätko príkrm

bolarazjedna
16. mar 2024

Ja som to zabalila do čistého sáčku, ale nie do sterilného. Zase ani prsníky nemáš sterilné, takže nič sa tomu nestane. Inak existujú sáčky na sterilizovanie - neviem kde sa dajú zohnať, ja som dostala dávnejšie od sestry, 1 sávok sa dá 20x použiť, dáš tam veci, a tuším 60ml vody, za rieš a dáš do mikrovlnky - čas závisí od výkonu mikrovlnky. Ja som v nemocnici takto sterilizovala odsávačku medzi 2 použitiami...