Kedy začať nakupovať výbavičku?

bebememe
2. feb 2021

Ahojte mamičky
Chcem sa opýtať 11 teho idem na 15 tt na vyšetrenie a potvrdenie pohlavia
S manželom sme na takej úvahe že keď už budeme vedieť čo to bude čiže toho 11 teho že každý mesiac postupne niečo kúpiť aby nám to nebolo veľa naraz no jasne že postieľku a kočík asi len cca v 8 mesiaci ale také základné vecičky každý mesiac niečo je to dobrý nápad alebo ešte počkať čo na to vy??

sandra151
2. feb 2021

To je na tebe,ako sa rozhodneš a ako to cítiš.
Niekto je poverčivý a odmieta nakupovať vopred.
Ja som napr. 24tt a nakupujem postupne od úplného začiatku. Odkedy viem pohlavie tak sa to rozbehlo ešte viac a okrem postielky a plienok mám už v podstate všetko!
Mne to robí obrovskú radosť a som navyše doma vypísaná a znudena takže času bolo dosť na nákupy 🙂

julie19
2. feb 2021

tiež sme tak nakupovali každý mesiac niečo 🙂 bolo to fajn, necítili sme to nejako finančne keď to bolo takto rozhodené 🙂 my sme teda vedeli až v 22tt čo to bude ale veľa vecí sa kupuje bez ohľadu na pohlavie

renat04
2. feb 2021

to je na tebe 🙂 niektore mamicky kupuju vsetko nmaraz niektore postupne len aby si spravili radost 🙂

hapkova
2. feb 2021

To je uplne na tebe ako sa rozhodnete. Ono je fajn si takto skreckovat vecicky dopredu, aby toho potom nebolo naraz vela, no ako si pisala, tie vacsie veci by som si nechala az tak povediac na koniec. Vela veci isto aj podostavate

mirka612
2. feb 2021

Ahoj, ja som začala tuším od 13tt začalo to monitorom dychu od známej, lebo konkrétne ten som chcela a za dobrú cenu posúvala... Mesiac na to som kúpila detskú pestúnku, teraz som objednala skladaciu vaničku.. Idem do 5teho mesiaca pohlavie ešte nevieme ale mame nakúpené neutrálne oblečenie z Tesca lebo tým zľavam sa nedalo odolať 😂 teraz ďalej už nemám asi čo kupovať také ale radosť si treba spraviť určite 🙂 a lepšie takto pokukať keď mám čas ako potom sa naháňať

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
2. feb 2021

zalezi ako si na tom po zdravotnej stranke ak ste obe zdrave a nehrozi predcasny porod kludne nakupuj pomalicky, ja som pri prvom nestihla nakupit narodil sa skor 🙂 vsetko mi musela zabezpecovat rodina kym sme boli v porodnici. druhe detto nastastie uz som si vopred vsetko pochystala, tretie som prenasala ale s pocitom ze tiez mam vopred vsetko prirpavene. takze ci pomalicky alebo rychlo zavisi od zdravia - ani nevies ako mozes porodik o mesiac/dva skor (v dnesnej dobe bezne), tak nech si pripravena aspon minimalne

lentilkaxxx
8. feb 2021

Plán bol ze až od šiesteho mesiaca. Bol....🙂 Kočík som kúpila v cca 15.týždni na dovolenke. Áno, skoro. Lenže o týždeň zatvorili na 3 mesiace obchody. Baby, čo kočíky nemali dovtedy kde vyskúšať, boli nervózne, keď netušili, kedy sa obchody otvoria a kedy a vlastne či im objednaný kočík príde. Základnú výbavu, na ktorú sa čaká, skús mať v predstihu, oblečko sa dá kúpiť postupne alebo jednorazovo. Radšej kupuj od veľkosti 56, lebo ak bude mať bábätko od 3,5 kg vyššie, do 50 ho neoblečieš. Ak by bolo malé, tieto vecičky ti pohode rodina kúpi aj počas tvojho pobytu v pôrodnici. Ani plienok č.1 netreba dopredu zásoby. Vela detí po 2 týždňoch prechádza na väčšie číslo