Kedy začať nakupovať výbavičku?

denisbg
19. feb 2012

ahojte, chcem sa spýtať v ktorom mesiaci ste začali nakupovať výbavičku pre bábo. Ja som v 20 tt. a zdá sa mi to ešte skoro. čo poviete? Viem, že niektoré nakupujú až po pôrode, ale nechávať to na chlapa 😅 to asi nie je asi najlepší nápad 🙂

nelicefo
19. feb 2012

Ja som začala vlastne odkedy som zistila že som tehu 😅 Ale zase ja som silný shopoholik 😉
Myslím že pre nenakupovacie maniačky stačí nejaký ten 24tt 😉 🙂

zuzka1008
19. feb 2012

ja som kupila prvú vec 2 tyž. pred porodom a bola to krasna biela čiapočka 🙂
potom začali aj ostatní sa pýtať, čo treba...

amouramour
19. feb 2012

ja som zacala asi tak od 25tt, skor nie, predsa len neviem si predstavit mat od osmeho tyzdna vecicky a potom nahodou nic....

vefi89
19. feb 2012

ja som začala nejak v 34 tt až. aj to som objednala kočiar, lebo mali dlhú dodaciu lehotu. a veru stihol prísť týždeň pred pôrodom 😀

akika722
19. feb 2012

ahoj,ja som nakupovala dosť skoro,kočik som v 20tt už mala doma,väčšinu šatičiek tiež 😅 na manžela som to nechať nechcela,to by dobre asi nedopadlo 😀 a nechcela som si to nechavať ani na poslednu chvilu lebo som si myslela že sa mi nebude chcieť s velkym bruškom behať po nakupoch...
pri druhom som tak isto nakupovala všetko vopred,na 3Dčku mi povedali že to bude dievčatko tak po synovi som šatičky predala a nakupila obrovsku kopu v ružovom 😵 mala som nachystane mesiac pred porodom kompletne všetko..
Až do šoku pri porode,ono to nebolo dievčatko ako mi tvrdili,ale druhy chlapček 😀 tak predsa vybavičku nakupil manžel s mojou mamou aby som z porodnice nemusela utekať rovno do obchodu 😀 😅 😀
ale z valstnej skusenosti,je dobre si veci nachystať skor,mne osobne sa v velkym bruškom nechcelo behať po obchodoch a zhanať 😅

michaela0105
19. feb 2012

...ja si myslim,ze buduca mamina by mala nakupovat stale ked ju nieco oslovi a vidi nieco pekne pre svojho drobceka🙂))asi preto mame teraz plnu skrinu 😀

lucikan
19. feb 2012

zeny preboha, takychto otazok je tu snad tisic, tak kuk do minulych tem ale druha vec a ta hlavna, to vazne potrebujete nazor ostatnych na to, kedy zacat nakupovat???? som si ista, ze to dokazes vyhutat aj sama, zacni proste vtedy, ked sa TEBE bude chciet

alenka600
19. feb 2012

Ja som mala kocik, vanicku, a vsetky podobne "velke" veci nakupene okolo 20-23tieho tyzdna a bola som strasne rada, ze mam uz vsetko vybavene a nakupene, kym som este 100percentne fit. Potom som uz len dokupovala nejake malickosti ako mydlo, plienky a tak...

sante81
19. feb 2012

hlavne ti poradím nekupuj toho vela - z kazdého tak 5ks a kupila by som o číslo vačšie - leob za 2-3 tyždne to bude babatku malé. velmi vela toho dostanes a nepoznám mamičku ktorej dieta by vynosilo uplne všetko.

sharmana
19. feb 2012

prečo skoro? radšej už nakupuj, aby si náhodou posledný mesiac neležala na gynekologii.. nikdy nevieš, čo ťa čaká.. ja som nakupovala cca od 20 tt ale len po troške, aspon som sa vždy trochu potešila z niečoho.. začala som s univerzálnymi farbami pre istotu..
na povery neverím, ak sa má stať niečo, tak sa stane, či máš niečo kúpené alebo nie...
radšej si aspon základnú výbavu kúp, nie že to bude potom robit namiesto teba tvoja svokra s mužom, lebo ťa šlahne 😀
by the way, v poslednom mesiaci sa mi nechcelo ani krok spraviť, nohy mi opúchali a nie aby som sa nahánala za výbavou, bola som rada, že v 8. mesiaci som už všetko mala kúpené 😉

kikatko
19. feb 2012

ja som si odletela kupit vybavičku tak v 6 mesiaci a zvyšok som doriešila nočným nakupom v tescu den pred porodom

danu
20. feb 2012

@denisbg opytaj sa v linkoch, ktore ti napisala ikke