Kedy začať nakupovať výbavičku?

lehotka
21. jan 2011

Ahojte kocky 🙂 kedy ste zacali , alebo zacinate nakupovat vecicky pre drobca? 🙂 hned , ked som sa to dozvedela, mam neskutocnu chut nieco kupit, ale vsetci mi vravia, ze este skoro 😅

estanis
21. jan 2011

este si pockaj, casu budes mat dost, neboj 🙂 ja som zacala kupovat veci az v nejakom siedmom mesiaci, kocik a postielku az v deviatom a vanicku sme kupili, az ked mala krpana jeden tyzden 😀 😀 - nestihli sme 😀

daniela1974
21. jan 2011

ja este nenakupujem a to som v 21 tt, myslim ze je blbost povedat, vtedy a vtedy sa ma nakupovat. Proste ako to citis, tak nakupuj. Urobi Ti to radost. A gratulujem k tehu. 😉

traktor
21. jan 2011

ked to tak citis, hoc aj hned 😉 .....je tu o tom kopec tém o tom, daj si to do vyhladavaca a mrkni sa , kedy ostatne baby zacali nakupovat..ak si zvedava

habibi78
21. jan 2011

ja som kupovala priebezne.... a urobila som dobre, lebo mala sa narodila uz v 7.mesiaci......
neviem si predstavit, zeby som v 9.mesiaci behala po obchodoch, vtedy je najlepsie uz oddychovat a prat nakupene.... 😉 jaska, kocik, postielka, autosedacka, vanicka.... to sa da objednat, zaplatit zalohu a vyzdvihnut u predajcu az po porode, nech to doma nezavadzia, ale oblecenie treba pretriedit, vyprat, vyzehlit.... ked sa babo narodi, uz na to nie je cas.... 😉

penelope10
21. jan 2011

ja by som pockala na pohlavie, aspon 😉 lahsie sa Ti bude rozhodovat a nebudes musiet robit kompromisy, ze ako bude vyzerat napr. chlapcek v ruzovom 😒 A rovnako gretulujem 😵

katren
21. jan 2011

presne tak, zacni kedy chces, je to na tebe....mne sa tazko chodilo uz v siestom mesiaci, neviem si predstavit chodit po obchodoch v osmom alebo deviatom mesiaci 🙄 🙄

kvojtanikova
21. jan 2011

aj ja gratulujem a pridavam sa k nazoru, ze mas nakupovat vtedy ked uznas ty za vhodne. Len pre seba veci treba nechat trosku na neskor, lebo napr. podprsenku na kojenie teraz nevies este vyskusat, az tak v 8. mesiaci ked ti narastu prsia. Aj nocnu koselu s otvormi na kojenie som si kupila ja napriklad optimisticky velkost L, ze "ved po porode budem zase chuda" a veru, v nemocnici som ju ledva na seba navliekla🙂

pink_lady
21. jan 2011

radsej skor ako ...nestihnut 😎 tiez som uz v 6.mesiaci prilis nevladala, lezala som viac krat v nemocnici a potom sa z toho spamatavala doma, nakoniec som porodila v 8.m...takze keby som si to bola nechavala na 8-9 mesiac tak nekupim uz nic 😝

anjelicek26
21. jan 2011

20-25.tt je podla mojho nazoru najlepsi, este si pohybliva, nebehas stale na zachod, nakupovanie ti robi potesenie... budete uz vediet pohlavie, predsalen ak caka clovek dievcatko, kupi aj tych ruzovych a nie len neutralne veci a opacne rovnako 🙂 Neskor mozes mat problemy, tvrdnut ti brusko, mozu ti opuchat nohy, moze ti hrozit predcasny porod a budes musiet lezat... kocik, autosedacka, to sa da doobjednat aj neskor, ale obchytat v obchode by som spravila skor 🙂 My sme mali do 30. tyzdna uz vlastne vsetko, potom sme dokupovali uz len drobnosti...

erikaka
21. jan 2011

blahoželám k tehu a prajem čo najmenej tehu ťažkosti.ja som nakupovala priebeže počas celého tehotenstva, ak som niekde niečo objavila čo sa mi páčilo alebo niečo bolo za dobrú cenu v akcii tak som to kúpila. A prvú vec pre svojich drobčekov som vždy kúpila vtedy ked mi dr. potvrdil tehotenstvo. jednoducho musela som si dať darček /samozrejme aj svojmu drobčekovi./

mirkita
21. jan 2011

ja som cakala kym budem vediet pohlavie...a nastartovali ma zlavy - asi v 6.mesiaci...
a je tiez rozumne pockat kym tu novinku nerozsiris po rodine a znamych...mozno zistis ze ti chce niekto darovat koooopu veciciek, tak je fajn si ich pozriet, vybrat si, a potom len dokupit....mne sa to tak podarilo...a je to fajn, ved este budem malemu kupovat kopu kopu veci ako bude rast...

janka2732
21. jan 2011

ja som sa z nakupovanim neponahlala kedže sme nechceli vediet čo to je tak prve nakupi sa robili ked ja som bola v nem.a ked som prišla domou všetko bolo pripravene 😀 všetko som mala po dcerke tie zakladne veci takže nakupit trebalo len chlapčenske oblečenie,ale ked som bola prvy krat teh.tiež som začala skoro nakupovat proste som išla do obchodu a neodolala som a postupne som si nakupila 🙂 pokial som vladala a potom už som len odychovala.

victoria87
21. jan 2011

Tak my sme v na začiatku 6.mesiaca a ešte asi tak mesiac počkáme a potom hurá na nákupy🙂 Môj partner je otiž dosť poverčivý, najradšej by všetko nakúpil až po narodení 🙂)

bellugia
21. jan 2011

máličko som dostala priebežne, ale najviac sme do peňaženky siahli až teraz do Vianoc, takže taký siedmi mesiac 🙂 To, ako bolo spomenuté, nie je taká záťaž ešte, tak zvládaš chodiť po obchodoch, lekárňach, drogérií... Alebo si objednaj na internete, to je pohodlnejšie🙂 Ale ešte radšej počkaj, času máš ajáj 🙂 Potom budeš na to aj lepšie psychicky naprogramovaná 😉

majulienka27
21. jan 2011

pri prvom sme začali asi v 7 mesiaci kočiar postieľka a také väčšie veci až v 9. väčšinu som nakupovala cez internet tak to nebol až taký problém, teraz pri druhom máme väčšiu časť vecí po prvom len musíme dokúpiť nejaké chlapčenské, mňa už teraz bolia kríže tak si neviem predstaviť nakupovanie v 8 nebodaj v 9 mesiaci

sisinka8
3. feb 2012

ja som zacala nakupovat v 6mesiaci zakladne veci a potom tie dalsie v 8mesiaci.porodila som v 38tt.tazke akurat. 😉

resanka6
3. feb 2012

ja som v 23 tt /6 mesiac/ a akurat sa rozhodujeme pre postielku, beriem si ju tu z bazarika. Preposlala som ju cela natesena mojej mamine a tiez ma sfukla, ze je este skoro - pritom mi sama povedala, ze sa nevie dockat ked uz budem mat za sebou 3 tie kriticke mesiace, aby ona mohla zacat nakupovat svojmu prvemu vnucatku vecicky... A to nehovorim, ze uz mi drapu perie do poviacky.
Takze tehulky a maminky - proti gustu ziaden disputat... Drzim palceky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre