Kedy začať nakupovať výbavičku pre dieťa?

dari3
9. okt 2010

ahojte mamulky. viem, že v dnešnej dobe každá začne nakupovať, ako zistí, že čaká bábo. (každá možno nie, veľa čaká do konca 12týždňa) 🙂 ja sa len chcem spýtať, či som pošahaná, že chcem už teraz začať nakupovať také základné veci pre bábo aj keď plánujeme otehotnieť najskôr v máji budúceho roka? (samozrejme v univerzálnych farbách) 😒 rodina mi ťuká na čelo, ale ja si myslím, že to bude takto lepšie, lebo nebudem potom nahnatá za 9 (resp.6 mesiacov) nakúpiť všetko potrebné 😝

jasminet
9. okt 2010

@dari3 posahana urcite nie si. 😀 ja tiez ked som videla nieco pekne, tak som to chcela kupit, ale som si povedala, ze nie, ze az ked budem naozaj tehotna. aj teraz - chceme este jedno babo, ale nevime ci to bude dievca, chlapec, takze pozeram po mini veciach pre novorodenca, ale radsej nekupujem 😉
poznam ale par bab, ktore deti nemaju, zato detske izby maju kompletne zariadene a skrine su plne oblecenia 😅 lenze - bud sa im nedari otehnotniet, o babo prisli alebo este ani priatela nemaju. to uz si myslim nie je celkom ok 😅

dari3
autor
9. okt 2010

@jasminet oblečko určite nechcem kupovať. ale také somarinky ako hračka na kočík, hrazdička a tak. postupne. každý mesiac dačo. a hlavne také, čo mi miesto nezaberie :D lebo po našej malej mi nič neostalo. len postieľka. aj to preto, lebo len pred polrokom sme kúpili veľkú posteľ a teraz bude mať švagriná bábo, tak sa to požičia tam. inak nemám nič. pár kúskov toho naj oblečka. ale keďže 90% z toho sú ružové veci, tak nám budú asi na nič, ak bude chlapček :D ale tak veci určite nechcem kupovať. kvôli pohlaviu ani tak nie, lebo to sa dá aj v neutrálnych farbách. ale kvôli tomu, že neviem, v akom ročnom období sa narodí 🙂