Aký máte názor na to, keď by vysokoškoláčka robila upratovačku?

tslobik
19. sep 2014

Aký máte názor na to, keď vyštudovaná Mgr. (ktorá 8 rokov pracovala v podstate v odbore) by neváhala robiť upratovačku?

diskutujuci
19. sep 2014

@tslobik v pohode, len si myslím, že je to krátkodobá túžba, nakoľko človek neštuduje 5 rokov aby potom upratoval, nech to berie ako brigádu popri práci, aj peniaze sú neporovnateľne iné. Prečo sa pýtaš?

tslobik
autor
19. sep 2014

@diskutujuci No dajme tomu, že plat v jej práci nie je kompatibilný s jej zodpovednosťou a pracovnými povinnosťami (čiže v podstate skoro rovný upratovačke), ktorá teda navyše nemá skoro žiadnu zodpovednosť.

emily76
19. sep 2014

@tslobik neda sa najst praca v odbore s lepsim platom?

snopkulka
19. sep 2014

Tiež to vidím skôr ako krátkodobé riešenie, skrátka robiť niečo manuálne, fyzické, potreba urobiť v živote zmenu 😉 Niekoľko rokov som pracovala na právnom oddelení - haldy papierov, PC robota, termíny, telefonáty s exekútormi, súdmi, klientmi, bolo to neskutočne náročné a vyčerpávajúce a občas sme si s kolegyňami želali robiť vedľa v čokoládovni za pasom a baliť čokolády 🙂 nevidím na tom nič zlé, hoci by to mnohí označili ako robiť prácu pod úroveň - je to však len predsudok a tie ja nemám rada 😉

diskutujuci
19. sep 2014

@tslobik sú regióny na slovensku kde žial aj VS vzdelaní ludia pracujú v prácach postacujúcich SS, ZS.
ak je to nevyhnutné, áno, ale iste nech si hľadá inú prácu, aby nestratila návyky, informácie, elána túžbu dotiahnúť to v živote niekam

rebeka7501
19. sep 2014

@tslobik ak nemá inú možnosť zamestnania, prečo nie. samozrejme nie dlhodobo. veď koľko vysokoškolsky vzdelaných ľudí pracuje na pozíciach, kde nie je potrebná dokonca ani maturita ? každé zarobené euro sa predsa zíde a zo vzduchu sa žiť nedá.
na druhej strane koľko mladých ľudí po skončení školy sa ide radšej zaregistrovať na úrad práce, pretože za 500,- euro nebudú predsa vstávať z postele.

tslobik
autor
19. sep 2014

@diskutujuci zaujímalo by ma, či je to fakt taký uletený názor.....(v tom zmysle, že by si druhí mysleli, že s dotyčnou osobnou nie je všetko v poriadku 🙂 )

bianca
19. sep 2014

@tslobik poznam xy Mgr zdr.sestier ktore pracuju vo svojom obore a musia zaroven robit aj upratovacku a to za krasnych cca 400 €

tslobik
autor
19. sep 2014

@snopkulka veľmi pekne si to napísala.

diskutujuci
19. sep 2014

@tslobik vieš nepoznám okolnosti a celkom nerozumiem ani tvojej otázke 🙂
ale je to OK, minule v telke dávali ako právnik z BA žiej 10 rokov s málo gramotnou rómkou a sú šťastní, čo viac treba? 🙂

sunshineka
19. sep 2014

ak zastavala stresujucu funkciu,tak si mozno chce oddychnut a mozno nema inu moznost prijmu a berie akukolvek pracu.netreba sa pozerat na takeho cloveka ako na odlud,ale praveze mat obdiv,ze dokaze zahodit zabrany a predsudky.ved nejde robit stetku,ide robit poctivu pracu.mnoho zien si privyraba upratovanim

rebeka7501
19. sep 2014

@tslobik a tu si si odpovedala : za rovnaké peniaze mať veľkú zodpovednoť, náročné povinnosti, prácu koľkokrát branú domov, neustále samovzdelávanie na vlastné náklady alebo čistá hlava pri umývaní podlahy, vysypávaní smetí......
je len na jednotlivcovi, ako sa stým dokáže popasovať (predsudky, okolie a pod)

snopkulka
19. sep 2014

@tslobik toť môj názor 😉 svetom bohužiaľ vládnu predsudky a preto mnoho ľudí pracuje na miestach alebo v obore, ktorý neznášajú, len preto, lebo by sa to tak malo a "čo by na to povedali ľudia???" 😀 toto je bohužiaľ mimo moje chápanie 🙂

sunshineka
19. sep 2014

@rebeka7501 500€ ??? kde zijes?absolventa ani nezamestnaju,len ta prehadzuju,najskor robis nacierno a potom brigada a ledva 350 - 400€ zarobis.malokomu sa postasti na dobru firmu.kazdy predsa nemoze byt IT technik

tslobik
autor
19. sep 2014

@bianca tak, smutná realita tu na SK. A lekári? Teda nechcem sa ich dotknúť, ale keď sa jedná o plat, ohradzujú sa náročnosťou povolania a hlavne zodpovednosťou, ale ak sa niečo stane - vždy sa z toho vyzujú, na rozdiel od sestier. (Ale to som nechcela, to len na okraj.....ma to práve napadlo) - aká je to nespravodlivosť

tslobik
autor
19. sep 2014

@emily76 ani nie

rebeka7501
19. sep 2014

@sunshineka myslala som v hrubom (brutto) a žijem v BA.

tslobik
autor
19. sep 2014

@diskutujuci 🙂 asi má iné kvality 🙂

diskutujuci
19. sep 2014

@tslobik jasné, zasväcuje ju do tajov - právnického vzdelania 🙂

tslobik
autor
19. sep 2014

@snopkulka jaj, presne tak,.....keby nebolo dotieravých a nechápavých pohľadov okolia. Ja nechápem, prečo je ľuďoch zakorenená tá "starostlivosť" o iných ☹

koniarova
19. sep 2014

@tslobik Ja vôbec nerozumiem podstate tvojej otázky. Ona tú upratovačku chce robiť, alebo jej nič iné nezostáva, lebo si prácu nájsť nemôže?

sunshineka
19. sep 2014

@rebeka7501 v Ba je to mozne 😀

rebeka7501
19. sep 2014

@sunshineka jediná výhoda ba. ale fakt jediná

kikuleenka
19. sep 2014

@tslobik lepsie robit hoc aj upratovacku ako sediet doma na zadku, navyse sikovna upratovacka si dokaze zarobit lepsie ako na niektorych VS poziciach (samozrejme zalezi od oboru).

tslobik
autor
19. sep 2014

@koniarova na obidve tvoje verzie otázky odpoviem ano

tslobik
autor
19. sep 2014

@kikuleenka a kde upratovačky najviac zarábajú? Nemyslím okres, ale miesto upratovania????

sorciera24
19. sep 2014

@tslobik kebyze mam zivit rodinu a fakt nenajdem dlhodobo pracu v odbore, je mi uplne jedno, ci pojdem robit za pas, do pokladne, ci upratovat.....hoci mam aj 2 VS....moze sa vyskytnut take obdobie....nevidim na tom nic zle, skor naopak, ze aj VS vzdelany clovek sa enboji roboty a je ochotny kvoli rodine makat a nie sediet na azdku a vyplakavat..... a vazim si kazde povolanie, takze moj nazor je jasny.....

lucka1987
19. sep 2014

raz som robila na pase pre automobilku / mam obyc maturitu ekonomickeho zamerania / a vedla mna robil chlapik, manzelsky par ktory mal kazdy po dva tituly, a predtym pracovali obaja nieco ako vyvojový inzinier v medzinarodnej znamej spolocnosti / z vazneho dovodu dostali padaka a zamestnali sa inde /
takzez tam bol mlady chalan, ktory vystudoval politologiu a zaroven zas studoval externe na dalsej skole.....
celkovo sa mi zdalo ze polovica ludi, su VS vzdelany alebo maju minimalne bakalara , co robia so mnou na pase za 450 € / v cistom / tiez poznam ludi s vs ktory maju 380 , a povedia si, ze radsej budu robit v kancli, alebo nieco ine ako za blbym pasom / az na ten blby pas, a ine " podradne " prace, ze sa tam da zarobit niekedy viac ako v tom kancli s pomocnymi pracami /

siska53
19. sep 2014

@tslobik ja som tiez mgr.,ale nemala by som nic proti tomu robit aj upratovacku,otazne je,ci by som si rozumela s kolegynami.. Este mozno s tymi,ktore kvoli veku si nenasli pracu v odbore a maju pred docbodkom ci iz v dochodku su.
Ale zas..v praci - akejkokvek - mam pracovat,nie sa vykecavat.

jahodnicka
19. sep 2014

Koukni, já mám ing. a nemůžu najít práci..takže pokud bych nutně potřebovala peníze, hned bych vzala cokoliv.