Čo je práca vašich snov?

melisssaa
13. mar 2014

Ahojte maminky, včera som tak na prechádzke s deťmi rozmýšľala nad ďaľším vývojom mojej kariéry po materskej, nad tým, ako skĺbiť prácu a deti, nad tým, ako by mala v ideálnom prípade práca mojich snov... Ako by mala vyzerať vaša? Aká je práca vašich snov?

adeli79
13. mar 2014

najskor napis, aka je ta tvoja 🙂

pea87
13. mar 2014

spisovatelka na volnej nohe - cize ziadny vedlajsi job ale zivit sa len pisanim - na slovensku cisty nonsens 🙂

adeala
13. mar 2014

ja si chcem raz otvoriť jasle pre deti 🙂 momentálne robím opatrovateľku pre detičky 🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
13. mar 2014

@melisssaa práca snov je pre každého niečo iné... ale jedna vec je práca snov, druhá vec sú možnosti a schopnosti... a v neposlednom rade by práca snov aj mala byť ohodnotená tak, aby sa z toho dalo žiť...
toto si utrieď aj ty sama so sebou, čo by si chcela robiť, čo by si naopak nechcela, či máš na to adekvátne schopnosti a možnosti, koľko peňazí za to očakávaš a čo musíš spraviť pre dosiahnutie svojho cieľa, či máš podporu manžela a rodiny (lebo všetky začiatky sú ťažké)...

mudramama
13. mar 2014

Ja som bola v podobnej situacii pred polrokom, robila som 11 rokov ako IT analytik pred materskou, v praci ma cakali a napriek tomu som sa nechcela vratit. Chcela som vzdy vyskusat, ci to pojde na vlastnu past, asi som stale este snilek 🙂 Snazim sa ucim kazdy den kopec novych veci, len tych peniazkov sa nesype 🙂))

melisssaa
autor
13. mar 2014

@adeli79 ja sa pohybujem medzi dvomi extremami: bud navzdy zostanem len pri prekladoch, ktore robim aj teraz na RD, budem to robit naplno, ked budu deti v skolke... ale viac by ma asi naplnalo robit event manazerku. Popri VS som chvilami brigadovala v jednej firme, ktora sa zaoberala kongresovou turistikou, ale myslim, ze to by slo s rodinnym zivotom sklbit tazssie... tak uvazujem nad nejakym kompromisom, zatial som nic lepsie nevymyslela 🙂

melisssaa
autor
13. mar 2014

@sissy27 Toho, ze je to pre kazdeho nieco ine, som si dobre vedoma. Len pre porovnanie a inspiraciu sa pytam inych mamiciek, co by to bolo pre ne. Pre mna by bola idealna 6-hodinova pracovna doba, dopoludnia, aby som sa poobede mohla venovat uz len detom... co je tak trochu nesklbitelne s mojim planom byt vytazenou event manazerkou 🙂 A tak postupujem od priorit a snazim sa si ujasnit svoje predstavy. Zacinam od idealu a postupne budem (zrejme musiet) robit ustupky realite.

melisssaa
autor
13. mar 2014

@sissy27 Inac uprimne dakujem za prispevok, vo vsetkom suhlasim.

babulina
13. mar 2014

ja som sa po materskej vratila na svoje povodne miesto aj ked som velmi zvazovala zmenu profesie (pracujem ako IT analytik a rozmyslala som nad cvicenim pre deticky), ale s tym rozdielom ze mam 6hod uvazok, tym sa pre mna stal uplne idealnou, lebo obsahovo ma praca naplnala vzdy a kedze sa da sklbit aj s rodinou a zavazkami voci nej tak som plne spokojna

melisssaa
autor
13. mar 2014
melisssaa
autor
13. mar 2014

@pea87 Ano, to uz len byt v pisani taka dobra, aby si casom uspela aj v zahranici, co zase nemusi byt take nerealne..

melisssaa
autor
13. mar 2014

@babulina Ten 6-hodinovy uvazok musi byt fajn, to v dobrom zavidim 🙂

melisssaa
autor
13. mar 2014

@adeala To som chvilu zvazovala na strednej skole, aj porodnu asistenciu... potom som sa nejak zlakla tolkej zodpovednosti za cudzi zivot. Myslim ale, ze je to naozaj krasna praca.

andelok
13. mar 2014

@melisssaa Ja by som chcela pisat pre nejaky dobry zensky casopis...sem tam aj cestovat, robit rozhovory s ludmi, prip. sa zucastnit niecoho zaujimaveho (koncert, otvorenie restiky a pod.) a napisat o tom...A este by ma bavilo hocico, co suvisi s pomocou ludom, cize lekarka, sestricka...Keby nemali take podmienky ake maju...A keby som neodpadavala pri pohlade na ihly 😉

melisssaa
autor
13. mar 2014

@andelok "A keby som neodpadavala pri pohlade na ihly" - to je dobre 😀

fra
13. mar 2014

Práca mojich snov? Turisticka sprievodkyna v nejakych vilách v Toskánsku ... alebo s Bubom niekde na Kube alebo v Himalajach... akonahle bude mať najmladšia 18 rokov, idem na to 😀

mimake
13. mar 2014

Napisem tak uprimne ze mojou pracou snov je byt doma a starat sa o rodinku. Ale velmi by ma bavilo nieco ohladom interieroveho dizajnu. Cokolvek, hoc len take 3d navrhy kuchyn. Podavala som si ziadosti snad na vsetky prace ktore s tym mali nieco spolocne ale moje manazerske vzdelanie je asi uplne mimo toho, takze ostavam nadalej verna rodinke 🙂

adeala
13. mar 2014

@melisssaa a ešte by ma bavilo robiť módnu poradkyňu, ale to je spôsobené tým, že tu (ČR) majú tí ľudia niekedy tak príšerný "vkus", že sa mi z toho chce plakať 😅

adeala
13. mar 2014

@andelok tiež som kedysi chcela byť lekárka a potom.. potom som uvidela krv a moje plány boli fuč 😀

mis_ka
13. mar 2014

presne ako @pea87 písať a dokázať z toho slušne vyžiť 🙂

melisssaa
autor
13. mar 2014

@fra Drzim palce! 🙂

ianitka
13. mar 2014

ked sa uprimne zamyslim, tak ta moja, ktoru som mala pred materskou (a este mam...teda), jej minusom je dochadzanie a trosku pracovny cas...
ak by som to iste mohla robit v inej firme, tak pri tom aj zostarnem v pohode 🙂

brumka
13. mar 2014

to je jedno len aby bola praca a nemusela som mat volno 1 vikend v mesiaci a makat vsetky sviatky v roku vratane vianoc a silvestra aby som mala cas byt s rodinou ako maly cas nasi rodicia. v tejto ulietanej dobe nemozne

melisssaa
autor
13. mar 2014

@mimake Ja si myslim, ze byt doma a starat sa o rodinu nie je ziadna menejcenna cinnost. Len mna osobne by to nebavilo viac nez niekolko rokov.. a co potom, ked deti odrastu... potom by mi uz praca naozaj chybala. Ale moct si uzit matersku "dovolenku" naplno bez obav o buduce zamestnanie by bolo fajn.

afrika
13. mar 2014

práca so zvieratkami, v detskom domove alebo v nemocnici... 🙂 🙂
robím ale niečo úplne iné 😀 😀

sharlotta
13. mar 2014

Prednasat na medzinarodnej VS politologiu, alebo ucit "nauku o spolocnosti" na bilingvalnom gymnaziu 😉 Ked mi skonci materska, pojdem na to. Akurat, ze penazi za to vela nedostanem...

melisssaa
autor
13. mar 2014

@brumka Jasne, ked si zvyknuta na pracu cez vikendy a cez sviatky, potom kazda praca, ktora by bola menej casovo narocna a umoznila ti travit vikendy a sviatky s rodinou, sa javi ako praca snov...

pea87
13. mar 2014

@melisssaa oki ked prerazim budes mi robit preklady dohoda? 🙂
@adeala ja som tiez ako mala chcela byt lekarka akurat som v 8.triede zistila ze nechapem chemii tak nic z toho 🙂

brumka
13. mar 2014

@melisssaa skor som vtedy nemala rodinu tak mi to bolo jedno, teraz ju mam